Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Violetta Porowska: Start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej…
2023-04-20, 09:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska: Start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej Prawicy nie jest tajemnicą

Violetta Porowska: Start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej Prawicy nie jest tajemnicą
W Porannej Rozmowie Radia Opole gościła Violetta Porowska, poseł PiS, lider partii w okręgu nr 53. Tematem rozmowy:
- Branżowe Centra Umiejętności
- Konstruowanie list kandydatów na wybory parlamentarne
- Zboże z Ukrainy, przywrócenie tranzytu, zakaz importu
- To jest bardzo dużo dlatego, że wymogi były bardzo wyśrubowane - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Violetta Porowska, poseł i lider PiS w okręgu 53 pytana o to, czy dwa Branżowe Centra Umiejętności, które powstaną na Opolszczyźnie to nie za mało, skoro w całym kraju powstanie ich 120.

- Sam projekt musiał być na bardzo wysokim poziomie, a z drugiej strony trzeba było mieć poważnych, dających gwarancję, że projekt się uda partnerów - zaznaczyła.

Czy tworzone BCU, które mają kształcić rzemieślników nie będą konkurować ze szkołami zawodowymi i technikami?

- Musi być jakaś myśl liderska, która pokazuje co jest nowego, jakie są świeże trendy. BCU będą kształciły adeptów sztuki rzemieślniczej, ale także kadry dydaktycznej, nauczycieli. Chodzi o to, żeby nauczyciele mieli najnowocześniejszej bazy zaplecza dydaktycznego, najnowocześniejszych trendów, które są na świecie - wyjaśniła poseł Porowska.

Pytana o to, czy jest już lista kandydatów na jesienne wybory parlamentarne powiedziała:

- Nasza lista kandydatów jest listą najlepszą. Jeszcze nie jest poukładana w kolejności, jeszcze trochę czasu zostało. Czerwiec, lipiec listy powinny być gotowe. Kolejność na listach nie tylko na Opolszczyźnie ale i w kraju zostanie przekazana przez centralę partii - powiedziała Violetta Porowska.

- Bez względu na to, kto na którym miejscu będzie, będzie bardzo ciężka praca. To buduje siłę naszej listy i w 2019 roku ten wielki sukces, kiedy zdobyliśmy dodatkowy piąty mandat i prawica na Opolszczyźnie jest bardzo silna - powiedziała.

Przyznała, że start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej Prawicy nie jest tajemnicą.
- Prezes Kaczyński mówił, że cieszylibyśmy się, gdyby Pan Paweł Kukiz był na naszych listach - powiedziała poseł Porowska. Czy będzie startował z Opolszczyzny i czy z pierwszego miejsca na liście? - Tego jeszcze nie wiemy.
Pytana o to, czy poseł Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa. będzie kandydował z województwa opolskiego, czy z innego regionu powiedziała:
- Są rozpoznawalne nazwiska, naszych wiceministrów i ministra w całej Polsce, w związku z tym, to są osoby, które mogą startować w każdym miejscu w Polsce. I bardzo dobrze. To oznacza, że nasze najmniejsze województwo jest lwem na arenie polityki.

W internetowej części rozmowy pytana o to, jak sytuacja ze zbożem, może wpłyną na poparcie Zjednoczonej Prawicy powiedziała:

- Propozycja złożona w sobotę, deklaracja 1400 złotych, rozmowy z Brukselą, zamknięcie granic, że bronimy naszego rynku rolnego pokazuje, że rolnicy po raz kolejny potwierdzają, że o ile zdenerwowanie było na wsi o tyle emocje opadły i rolnicy wiedzą, że mogą na nas liczyć - stwierdziła.

- Dlaczego teraz rząd zajął się sprawą zboża, a nie kilka miesięcy temu?
- Dlaczego w sobotę zakazuje się tranzytu produktów ukraińskich przez Polskę, a od jutra ma być on przywrócony?

Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-08-18, godz. 09:26 Ryszard Galla gościem "Porannej Rozmowy Radia Opole" Gościem porannej rozmowy był poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Parlamentarzystę pytaliśmy o start w nadchodzących wyborach, a także kwestię… » więcej 2023-08-17, godz. 08:48 Anna Sułek o wyborczych ambicjach Konfederacji i pomysłach na tańsze mieszkania - Na ten moment nie piszemy żadnych scenariuszy i nie trwają rozmowy na ten temat - tak o ewentualnych powyborczych sojuszach Konfederacji powiedziała dziś… » więcej 2023-08-16, godz. 09:15 Marcelina Zawisza o referendum, wyborczych aspiracjach Lewicy i dotychczasowej działalności w sejmie - Uważamy, że jesli organizować referendum, to nie w dniu wyborów, ponieważ w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość próbuje obchodzić limity finansowania… » więcej 2023-08-14, godz. 08:50 Szymon Oparowski o manewrach grup ratowniczych i szkoleniu psów poszukiwawczych - To ma na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń związanych ze szkoleniem psów. Kiedy mówimy, że jakaś osoba zaginęła, to idziemy po prostu w las… » więcej 2023-08-11, godz. 08:50 Janusz Kowalski o LGBT w szkołach, nowej gazecie i... internetowych memach - W województwie opolskim powinniśmy mieć bardzo dobrych posłów. Drużyna Zjednoczonej Prawicy akurat jest silna, ale Platforma Obywatelska to jest kompletny… » więcej 2023-08-10, godz. 09:06 Katarzyna Czochara o układaniu list wyborczych i kontroli wyborów przez obywateli - Jeśli chodzi o listy, kształt tych list, to zawsze takimi sprawami zajmuje się kierownictwo partii i kierownictwo partii też prezentuje poszczególnych kandydatów… » więcej 2023-08-09, godz. 09:45 Andrzej Buła o wyborach parlamentarnych, pieniądzach dla regionu i Europejskiej Inicjatywie Społecznej Marszałek regionu Andrzej Buła nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Gość porannej rozmowy Radia Opole zdementował w środę (09.08) informacje o swojej… » więcej 2023-08-08, godz. 08:38 Sławomir Kłosowski o piknikach promujących program Rodzina 800 Plus, nadchodzących wyborach parlamentarnych i likwidacji… - Ja oczywiście byłem pytany o to, czy ewentualnie brałbym pod uwagę kandydowanie. Jak zawsze w mojej partii powiedziałem, że jestem do dyspozycji pana prezesa… » więcej 2023-08-02, godz. 10:40 Artur Tomasik o odrodzeniu branży lotniczej po pandemii i inwestycjach na lotnisku Katowice-Pyrzowice - Zapowiada się bardzo dobry rok. Już w ubiegłym mieliśmy poziom obsługi pasażerów zbliżony do tego najlepszego 2019 roku. W tym planujemy znacznie powyżej… » więcej 2023-08-03, godz. 08:56 Tomasz Kostuś o możliwym rozłamie w Trzeciej drodze i bezpieczeństwie militarnym Polski - Platforma Obywatelska jest dla wszystkich tych, którzy chcą powrotu do normalności. Platforma Obywatelska jest dla wszystkich tych, którzy chcą Polski europejskiej… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »