Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Violetta Porowska: Start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej…
2023-04-20, 09:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska: Start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej Prawicy nie jest tajemnicą

Violetta Porowska: Start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej Prawicy nie jest tajemnicą
W Porannej Rozmowie Radia Opole gościła Violetta Porowska, poseł PiS, lider partii w okręgu nr 53. Tematem rozmowy:
- Branżowe Centra Umiejętności
- Konstruowanie list kandydatów na wybory parlamentarne
- Zboże z Ukrainy, przywrócenie tranzytu, zakaz importu
- To jest bardzo dużo dlatego, że wymogi były bardzo wyśrubowane - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Violetta Porowska, poseł i lider PiS w okręgu 53 pytana o to, czy dwa Branżowe Centra Umiejętności, które powstaną na Opolszczyźnie to nie za mało, skoro w całym kraju powstanie ich 120.

- Sam projekt musiał być na bardzo wysokim poziomie, a z drugiej strony trzeba było mieć poważnych, dających gwarancję, że projekt się uda partnerów - zaznaczyła.

Czy tworzone BCU, które mają kształcić rzemieślników nie będą konkurować ze szkołami zawodowymi i technikami?

- Musi być jakaś myśl liderska, która pokazuje co jest nowego, jakie są świeże trendy. BCU będą kształciły adeptów sztuki rzemieślniczej, ale także kadry dydaktycznej, nauczycieli. Chodzi o to, żeby nauczyciele mieli najnowocześniejszej bazy zaplecza dydaktycznego, najnowocześniejszych trendów, które są na świecie - wyjaśniła poseł Porowska.

Pytana o to, czy jest już lista kandydatów na jesienne wybory parlamentarne powiedziała:

- Nasza lista kandydatów jest listą najlepszą. Jeszcze nie jest poukładana w kolejności, jeszcze trochę czasu zostało. Czerwiec, lipiec listy powinny być gotowe. Kolejność na listach nie tylko na Opolszczyźnie ale i w kraju zostanie przekazana przez centralę partii - powiedziała Violetta Porowska.

- Bez względu na to, kto na którym miejscu będzie, będzie bardzo ciężka praca. To buduje siłę naszej listy i w 2019 roku ten wielki sukces, kiedy zdobyliśmy dodatkowy piąty mandat i prawica na Opolszczyźnie jest bardzo silna - powiedziała.

Przyznała, że start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej Prawicy nie jest tajemnicą.
- Prezes Kaczyński mówił, że cieszylibyśmy się, gdyby Pan Paweł Kukiz był na naszych listach - powiedziała poseł Porowska. Czy będzie startował z Opolszczyzny i czy z pierwszego miejsca na liście? - Tego jeszcze nie wiemy.
Pytana o to, czy poseł Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa. będzie kandydował z województwa opolskiego, czy z innego regionu powiedziała:
- Są rozpoznawalne nazwiska, naszych wiceministrów i ministra w całej Polsce, w związku z tym, to są osoby, które mogą startować w każdym miejscu w Polsce. I bardzo dobrze. To oznacza, że nasze najmniejsze województwo jest lwem na arenie polityki.

W internetowej części rozmowy pytana o to, jak sytuacja ze zbożem, może wpłyną na poparcie Zjednoczonej Prawicy powiedziała:

- Propozycja złożona w sobotę, deklaracja 1400 złotych, rozmowy z Brukselą, zamknięcie granic, że bronimy naszego rynku rolnego pokazuje, że rolnicy po raz kolejny potwierdzają, że o ile zdenerwowanie było na wsi o tyle emocje opadły i rolnicy wiedzą, że mogą na nas liczyć - stwierdziła.

- Dlaczego teraz rząd zajął się sprawą zboża, a nie kilka miesięcy temu?
- Dlaczego w sobotę zakazuje się tranzytu produktów ukraińskich przez Polskę, a od jutra ma być on przywrócony?

Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-09-01, godz. 08:50 Paweł Kukiz o "jedynce" na liście PiS-u, pieniądzach dla Fundacji Potrafisz Polsko i nawoływaniu do plucia w twarz - Ja będę świętować, jeśli uda się w końcu, po blisko 25 latach, uchwalić te postulaty, o które walczę - powiedział gość Radia Opole, poseł Paweł… » więcej 2023-08-31, godz. 09:07 Grzegorz Peczkis o planach powrotu do senatu, przyszłości portu w Kędzierzynie-Koźlu i reparacjach wojennych od Ni… - Jest to coś, za czym rzeczywiście można się stęsknić - tak o powrocie do polityki powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, senator PiS IX kadencji… » więcej 2023-08-30, godz. 08:47 Rafał Tkacz o zgłoszeniach do obwodowych komisji wyborczych i głosowaniu w ogólnokrajowym referendum - Do komisji wyborczej można zgłosić się samodzielnie. Zgłoszenia przyjmują urzędy gmin i my w Krajowym Biurze Wyborczym w Opolu na Piastowskiej przyjmujemy… » więcej 2023-08-29, godz. 08:51 Michał Siek o brakujących nauczycielach, zarobkach w polskich szkołach i wynikach matur - Jeśli chodzi o pełne etaty, to brakuje nam około 200 nauczycieli. To około 1 procent całości. W przypadku pozostałych wakatów, chodzi o wymiar pracy… » więcej 2023-08-24, godz. 20:01 Wojciech Dąbrowski o rynku energii elektrycznej w Polsce, a także planach wobec Elektrowni Opole - Dzisiaj ceny energii w Polsce należą do jednych z najniższych w Europie. W internecie pojawia się wiele fake newsów, że ceny w Polsce są wysokie i oczywiście… » więcej 2023-08-24, godz. 18:14 Tomasz Siemoniak o starcie w wyborach z opolskiego okręgu - Województwo opolskie jest superważne na mapie politycznej Polski i liderowanie liście tutaj jest po prostu zaszczytem - oceniał w porannej rozmowie Radia… » więcej 2023-08-24, godz. 08:48 Wojciech Jarczak o walce z nielegalnymi składowiskami odpadów i złotej aldze w Januszkowicach - Mimo, że o niektórych miejscach wiemy od lat, cały proces, czyli ustalanie właściciela, próba wyegzekwowania usunięcia tych odpadów, to procesy czasochłonne… » więcej 2023-08-22, godz. 09:03 Szymon Ogłaza o kolei regionalnej i wykluczeniu transportowym - To są ciągle te same problemy, problemy taborowe [...] Rezerwy nie mamy, dlatego że oprócz napraw okresowych, zdarzają się również wypadki. I to jest… » więcej 2023-08-21, godz. 09:09 Violetta Porowska o rozmowach z Pawłem Kukizem, pytaniach referendalnych i promocji badmintona - Opozycja nie ma programu to musi grać personaliami. My program mamy, ten program Polakom prezentowaliśmy, przez całe 8 lat realizowaliśmy swój program… » więcej 2023-08-18, godz. 09:26 Ryszard Galla gościem "Porannej Rozmowy Radia Opole" Gościem porannej rozmowy był poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Parlamentarzystę pytaliśmy o start w nadchodzących wyborach, a także kwestię… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »