Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wicewojewoda Tomasz Witkowski o zbożu napływającym…
2023-04-12, 08:36 Autor: Ireneusz Prochera

Wicewojewoda Tomasz Witkowski o zbożu napływającym z Ukrainy

Wicewojewoda Tomasz Witkowski o zbożu napływającym z Ukrainy
-Nie mamy sygnałów, by tzw. zboże techniczne z Ukrainy trafiło do naszego regionu. Nie ma możliwości, by było wykorzystywane w celach spożywczych - byłoby to przestępstwo - dodaje wicewojewoda. Kontrole u producentów prowadzi Wojewódzka Inspekcja Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych.
Wicewojewoda podkreśla, że obecna sytuacja jest skutkiem dycyzji o uchyleniu ceł na artykuły rolno-spożywcze, podjętej przez Komisję Europejską. Choć założenia były takie, by zboże i inne produkty przejeżdżały przez Polskę jedynie tranzytem do odbiorców docelowych np. w Afryce. Tymczasem tańsze zboże z Ukrainy zostawało na miejscu, powdując nieuczciwą konkurencję dla miejscowych rolników, borykających się z wysokimi kosztami produkcji.

Jak zwraca uwagę Tomasz Witkowski, dzięki porozumieniu z ukraińskim rządem na razie napływ zboża zza granicy do Polski ma zostać całkowicie wstrzymany. Mają być też zacieśnione kontrole tranzytu.

Wicewojewoda mówił także w Porannej Rozmowie Radia Opole o dodatku emerytalnym dla sołtysów i monitoringu Odry, który ma pomóc reagować na czas w sytuacji zagrożenia podobną katastrofą ekologiczną jak w roku 2022.

Zobacz także

2023-08-18, godz. 09:26 Ryszard Galla gościem "Porannej Rozmowy Radia Opole" Gościem porannej rozmowy był poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Parlamentarzystę pytaliśmy o start w nadchodzących wyborach, a także kwestię… » więcej 2023-08-17, godz. 08:48 Anna Sułek o wyborczych ambicjach Konfederacji i pomysłach na tańsze mieszkania - Na ten moment nie piszemy żadnych scenariuszy i nie trwają rozmowy na ten temat - tak o ewentualnych powyborczych sojuszach Konfederacji powiedziała dziś… » więcej 2023-08-16, godz. 09:15 Marcelina Zawisza o referendum, wyborczych aspiracjach Lewicy i dotychczasowej działalności w sejmie - Uważamy, że jesli organizować referendum, to nie w dniu wyborów, ponieważ w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość próbuje obchodzić limity finansowania… » więcej 2023-08-14, godz. 08:50 Szymon Oparowski o manewrach grup ratowniczych i szkoleniu psów poszukiwawczych - To ma na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń związanych ze szkoleniem psów. Kiedy mówimy, że jakaś osoba zaginęła, to idziemy po prostu w las… » więcej 2023-08-11, godz. 08:50 Janusz Kowalski o LGBT w szkołach, nowej gazecie i... internetowych memach - W województwie opolskim powinniśmy mieć bardzo dobrych posłów. Drużyna Zjednoczonej Prawicy akurat jest silna, ale Platforma Obywatelska to jest kompletny… » więcej 2023-08-10, godz. 09:06 Katarzyna Czochara o układaniu list wyborczych i kontroli wyborów przez obywateli - Jeśli chodzi o listy, kształt tych list, to zawsze takimi sprawami zajmuje się kierownictwo partii i kierownictwo partii też prezentuje poszczególnych kandydatów… » więcej 2023-08-09, godz. 09:45 Andrzej Buła o wyborach parlamentarnych, pieniądzach dla regionu i Europejskiej Inicjatywie Społecznej Marszałek regionu Andrzej Buła nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Gość porannej rozmowy Radia Opole zdementował w środę (09.08) informacje o swojej… » więcej 2023-08-08, godz. 08:38 Sławomir Kłosowski o piknikach promujących program Rodzina 800 Plus, nadchodzących wyborach parlamentarnych i likwidacji… - Ja oczywiście byłem pytany o to, czy ewentualnie brałbym pod uwagę kandydowanie. Jak zawsze w mojej partii powiedziałem, że jestem do dyspozycji pana prezesa… » więcej 2023-08-02, godz. 10:40 Artur Tomasik o odrodzeniu branży lotniczej po pandemii i inwestycjach na lotnisku Katowice-Pyrzowice - Zapowiada się bardzo dobry rok. Już w ubiegłym mieliśmy poziom obsługi pasażerów zbliżony do tego najlepszego 2019 roku. W tym planujemy znacznie powyżej… » więcej 2023-08-03, godz. 08:56 Tomasz Kostuś o możliwym rozłamie w Trzeciej drodze i bezpieczeństwie militarnym Polski - Platforma Obywatelska jest dla wszystkich tych, którzy chcą powrotu do normalności. Platforma Obywatelska jest dla wszystkich tych, którzy chcą Polski europejskiej… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »