Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Mł. asp. Przemysław Kędzior: 'Policja nigdy nie…
2023-04-06, 09:03 Autor: Daniel Klimczak

Mł. asp. Przemysław Kędzior: "Policja nigdy nie chce wciągać seniorów w swoje działania"

"Policja nigdy nie chce wciągać seniorów w swoje działania"
Seniorzy wciąż padają ofiarami oszustów. Aby temu zapobiec, opolska policja zainaugurowała działania pod nazwą Świadomi 60+. O jego szczegółach opowiedział dzisiejszy gość Porannej Rozmowy Radia Opole, mł. asp Przemysław Kędzior z zespołu prasowego KWP Opole.

- We współpracy z ZUS-em, czy KRUS-em chcemy do seniorów docierać. Współpracować będziemy także z opolskim kuratorium oświaty, po to, aby dotrzeć do uczniów, do wnuków tych seniorów, aby to oni rozmawiali z seniorami o tym, w jaki sposób działali oszuści - wskazał nasz poranny gość.
To nie pierwszy raz, gdy mundurowi chcą zwiększać świadomość osób najbardziej narażonych na działanie oszustów. Jak wynika z policyjnych danych, mimo wcześniejszych akcji informacyjnych, liczba tego typu przestępstw w naszym regionie nie spada.

- Ona w ostatnich latach niestety jest stała. Tylko w naszym województwie jest to mniej więcej 50 takich zdarzeń rocznie. Seniorzy tracą bardzo duże kwoty. Tylko w ubiegłym roku na terenie naszego województwa było to łącznie ponad 4 miliony złotych - powiedział Przemysław Kędzior.

Walka z tego rodzaju przestępczością niejednokrotnie jest utrudniona z powodu ich skomplikowania.

- Takich przestępców również zatrzymujemy, jednak bardzo często są to wielowątkowe sporawy i dotyczą terenu całej Polski. W zeszłym roku takich zarzutów w naszym regionie było ponad 30. Połowa z tych ludzi, którzy usłyszeli zarzuty, została tymczasowo aresztowana. Prowadzimy te sprawy nie tylko w naszym województwie, ale też w innych - zauważa mundurowy.

Naszego gościa zapytaliśmy też o zasady, o których powinniśmy pamiętać, by bezpiecznie spędzić nadchodzące święta.

Zobacz także

2023-07-24, godz. 11:07 Rzecznik opolskich strażaków Łukasz Nowak o pożarach w Grecji -Polscy strażacy w okolicach Aten dogaszają pożary i pilnują, by nie pojawiły się nowe ogniska. Zluzowali z tych stanowisk greckich kolegów, którzy zostali… » więcej 2023-07-21, godz. 08:33 Barbara Zwierzewicz o programie 800+ i promującym go pikniku -Z punktu widzenia osób korzystających dotąd z programu 500+ , wprowadzenie 800+ oznaczać będzie tylko wyższą kwotę na koncie. Zasady programu pozstaną… » więcej 2023-07-20, godz. 08:42 Mariusz Staszewski o 42.Klubowych Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym -W świecie wędkarskim to mozna powiedzieć taki mundial. Jest to naprawdę wysokiej rangi impreza. I sukcesem jest pozyskanie takiej imprezy. Choć kosztuje… » więcej 2023-07-19, godz. 09:00 Poseł Katarzyna Czochara o szansach na odbudowę "Aleksandrówki" - Nie było takiego momentu żebym zwątpiła w szansę na przywrócenie do życia "Aleksandrówki". Uważałam od samego poczatku, że sprawa "Aleksandrówki"… » więcej 2023-07-18, godz. 10:21 Marek Tomków o zmianach w refundacji leków i zaostrzaniu przepisów dotyczących sieci aptek -Może zabrzmi to nieco brutalnie, ale to też jest swego rodzaju inwestycja. Jeśli ci pacjenci będą brali regularnie leki, to nie będą tak często lądowali… » więcej 2023-07-17, godz. 08:39 Marcin Ociepa o ostatnim szczycie NATO, zakupach zbrojeniowych oraz ustawie o rewitalizacji Odry - Z całą pewnością jesteśmy bezpieczniejsi niż przed szczytem, gdyż przyjęto bardzo konkretne plany obronne. I to jest postęp. Sojusz ze swej istoty jest… » więcej 2023-07-14, godz. 09:26 Krzysztof Chmiel, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego o obecności ITD na Master Truck Show - Na Master Trucku jesteśmy prawie od początku, natomiast honorowy patronat ma Główny Inspektor Transportu Drogowego, pan Alvin Gajadhur, który też będzie… » więcej 2023-07-13, godz. 09:19 Dr Tomasz Pawłuszko o konsekwencjach decyzji podjętych na szczycie NATO w Wilnie - Wydaje mi się, że Ukraina nie powinna być po szczycie rozczarowana. To oburzenie Wołodymira Żełeńskiego pierwszego dnia szczytu było trochę teatralne… » więcej 2023-07-12, godz. 09:29 Mł. kpt Łukasz Nowak o licznych pożarach pól i ściernisk w ostatnich dniach - W tym roku odnotowaliśmy bardzo duży pik statystyczny jeśli chodzi o pożary w krótkim okresie - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole mł. kp. Łukasz… » więcej 2023-07-11, godz. 08:30 Historyk Marek Białokur o 80. rocznicy rzezi wołyńskiej - Nie miałem oczekiwań, że w związku z 80. rocznicą rzezi wołyńskiej dojdzie do jakiegoś przełomu po stronie ukraińskiej w uznaniu swoich win. Trochę… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »