Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Mł. asp. Przemysław Kędzior: 'Policja nigdy nie…
2023-04-06, 09:03 Autor: Daniel Klimczak

Mł. asp. Przemysław Kędzior: "Policja nigdy nie chce wciągać seniorów w swoje działania"

"Policja nigdy nie chce wciągać seniorów w swoje działania"
Seniorzy wciąż padają ofiarami oszustów. Aby temu zapobiec, opolska policja zainaugurowała działania pod nazwą Świadomi 60+. O jego szczegółach opowiedział dzisiejszy gość Porannej Rozmowy Radia Opole, mł. asp Przemysław Kędzior z zespołu prasowego KWP Opole.

- We współpracy z ZUS-em, czy KRUS-em chcemy do seniorów docierać. Współpracować będziemy także z opolskim kuratorium oświaty, po to, aby dotrzeć do uczniów, do wnuków tych seniorów, aby to oni rozmawiali z seniorami o tym, w jaki sposób działali oszuści - wskazał nasz poranny gość.
To nie pierwszy raz, gdy mundurowi chcą zwiększać świadomość osób najbardziej narażonych na działanie oszustów. Jak wynika z policyjnych danych, mimo wcześniejszych akcji informacyjnych, liczba tego typu przestępstw w naszym regionie nie spada.

- Ona w ostatnich latach niestety jest stała. Tylko w naszym województwie jest to mniej więcej 50 takich zdarzeń rocznie. Seniorzy tracą bardzo duże kwoty. Tylko w ubiegłym roku na terenie naszego województwa było to łącznie ponad 4 miliony złotych - powiedział Przemysław Kędzior.

Walka z tego rodzaju przestępczością niejednokrotnie jest utrudniona z powodu ich skomplikowania.

- Takich przestępców również zatrzymujemy, jednak bardzo często są to wielowątkowe sporawy i dotyczą terenu całej Polski. W zeszłym roku takich zarzutów w naszym regionie było ponad 30. Połowa z tych ludzi, którzy usłyszeli zarzuty, została tymczasowo aresztowana. Prowadzimy te sprawy nie tylko w naszym województwie, ale też w innych - zauważa mundurowy.

Naszego gościa zapytaliśmy też o zasady, o których powinniśmy pamiętać, by bezpiecznie spędzić nadchodzące święta.

Zobacz także

2023-08-08, godz. 08:38 Sławomir Kłosowski o piknikach promujących program Rodzina 800 Plus, nadchodzących wyborach parlamentarnych i likwidacji… - Ja oczywiście byłem pytany o to, czy ewentualnie brałbym pod uwagę kandydowanie. Jak zawsze w mojej partii powiedziałem, że jestem do dyspozycji pana prezesa… » więcej 2023-08-02, godz. 10:40 Artur Tomasik o odrodzeniu branży lotniczej po pandemii i inwestycjach na lotnisku Katowice-Pyrzowice - Zapowiada się bardzo dobry rok. Już w ubiegłym mieliśmy poziom obsługi pasażerów zbliżony do tego najlepszego 2019 roku. W tym planujemy znacznie powyżej… » więcej 2023-08-03, godz. 08:56 Tomasz Kostuś o możliwym rozłamie w Trzeciej drodze i bezpieczeństwie militarnym Polski - Platforma Obywatelska jest dla wszystkich tych, którzy chcą powrotu do normalności. Platforma Obywatelska jest dla wszystkich tych, którzy chcą Polski europejskiej… » więcej 2023-08-02, godz. 08:43 Paweł Kukiz o planach związanych ze startem w nadchodzących wyborach do sejmu Wciąż nie ma decyzji w sprawie startu Pawła Kukiza z list Prawa i Sprawiedliwości. Polityk zapowiedział w porannej rozmowie Radia Opole, że jego obecność… » więcej 2023-08-01, godz. 11:41 Czesław Lang o tegorocznej edycji Tour de Pologne - Jakbyśmy położyli na szali plusy i minusy, to zdecydowanie więcej jest plusów, więcej tego, co przyniesie z sobą Tour de Pologne, czyli radości, emocji… » więcej 2023-07-31, godz. 08:46 Piotr Stanek o 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - Często na lekcjach historii jest temat dotyczący Powstania Warszawskiego, ale w tym całym cyklu on się niczym nie wyróżnia, czyli tak jak kolejne tematy… » więcej 2023-07-28, godz. 08:37 Jacek Wielgus o ustawie ułatwiającej życie poszukiwaczom-amatorom - Jestem pełen nadziei, że ta ustawa zostanie przyjęta. Polskie prawo obecnie jest bardzo mocno niedoprecyzowane. -mówił Jacek Wielgus, prezes Polskiego Stowarzyszenia… » więcej 2023-07-27, godz. 08:46 Patryk Stasiak o Centrum Zielonej Transformacji w Opolu -W przypadku Europy takich instalacji jest ponad 500, ponad 120 w samych Niemczech, tyle samo we Francji, a nawet 30 w Szwajcarii. W Japonii 1200! - mówił Patryk… » więcej 2023-07-26, godz. 08:37 Rafał Pydych (GDDKiA) o drogowych inwestycjach w regionie -Budowa obwodnicy Olesna to było duże zadanie, ale w najbliższych latach będzie realizowana kolejna duża inwestycja w naszym województwie. W tym roku planujemy… » więcej 2023-07-25, godz. 08:48 Marek Pietruszka o prawach miejskich dla Strzeleczek -Koszt szacowany potrzebnych zmian to ok. 8 tys. złotych. To głównie zmiany tabliczek i pieczątek - tak Marek Pietruszka mówi o tym ,co będzie się działo… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »