Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Michał Nowak o dzierżawie gruntów po spółkach…
2023-03-30, 08:58 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Nowak o dzierżawie gruntów po spółkach i obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Michał Nowak o dzierżawie gruntów po spółkach i obronie dobrego imienia Jana Pawła II
- Grunty, te które wracają do zasobu Skarbu Państwa rozdysponowane będą tylko dla rolników indywidualnych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Nowak z Prawa i Sprawiedliwości. Odnosił się do wczorajszej wypowiedzi w tym programie Antoniego Konopki z PSL-u.
Gość Radia Opole podkreślał, że nieruchomości będą dzierżawione tylko w drodze przetargu: licytacyjnego lub ograniczonego. Licytacyjny, czyli wygrywa ten, kto zadeklaruje, wyższy czynsz za dzierżawę. Ograniczony polega na przyznawaniu punktów.

- Premiuje się najmłodszych, tych którzy mają najmniej gruntów tych, którzy mają bydło, mieszkających w gminie i mają najbliżej pole do pola dzierżawionego - wymieniał Michał Nowak.

Zaznaczył, że na spotkaniach z rolnikami stawiane jest pytanie w jakiej formule chcą, aby przetarg był przeprowadzony, licytacyjnej czy ograniczonej.

Rozmawialiśmy także o projekcie uchwały, jaką zaproponował klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Opole, dotyczącym obrony dobrego imienia Jana Pawła II. To pokłosie reportażu telewizyjnego, który wskazywał, że Karol Wojtyła, wiedział o przypadkach pedofilii w kościele i ukrywał je.

- Myślę, że ta uchwała jest na tyle apolityczna i nie porusza kwestii, które mogą kogokolwiek urazić, że wydawałoby się, że może być przyjęta tak po prostu - przez aklamację. Natomiast już kilka razy próbowaliśmy takiej inicjatywy i chcemy żeby to było absolutnie apolityczne, ale nie możemy się zgodzić, że św. Jan Paweł II i jego dobre imię jest szkalowany. Chcemy dać wyraz temu jako rada miasta. Gdyby nie Jan Paweł II to nie mielibyśmy wolności.

- To uchwała apolityczna, pan prezydent mówi, że jest apolityczny, jego mówi, że jest apolityczny to niech zagłosują.

Radny Nowak powiedział, że nie wyobraża sobie, żeby na przykład Łukasz Sowada nie zagłosował, za obroną dobrego imienia papieża.

- Z tego co wiem, to on jest bardzo związany z kościołem, był nawet ministrantem, czy lektorem, czy kantorem nawet, więc myślę, że jemu na sercu leży dobro dzieci i ich moralne wychowanie - powiedział Michał Nowak, przewodniczący kluby radnych PiS w Radzie Miasta Opola.

Zobacz także

2023-08-02, godz. 08:43 Paweł Kukiz o planach związanych ze startem w nadchodzących wyborach do sejmu Wciąż nie ma decyzji w sprawie startu Pawła Kukiza z list Prawa i Sprawiedliwości. Polityk zapowiedział w porannej rozmowie Radia Opole, że jego obecność… » więcej 2023-08-01, godz. 11:41 Czesław Lang o tegorocznej edycji Tour de Pologne - Jakbyśmy położyli na szali plusy i minusy, to zdecydowanie więcej jest plusów, więcej tego, co przyniesie z sobą Tour de Pologne, czyli radości, emocji… » więcej 2023-07-31, godz. 08:46 Piotr Stanek o 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - Często na lekcjach historii jest temat dotyczący Powstania Warszawskiego, ale w tym całym cyklu on się niczym nie wyróżnia, czyli tak jak kolejne tematy… » więcej 2023-07-28, godz. 08:37 Jacek Wielgus o ustawie ułatwiającej życie poszukiwaczom-amatorom - Jestem pełen nadziei, że ta ustawa zostanie przyjęta. Polskie prawo obecnie jest bardzo mocno niedoprecyzowane. -mówił Jacek Wielgus, prezes Polskiego Stowarzyszenia… » więcej 2023-07-27, godz. 08:46 Patryk Stasiak o Centrum Zielonej Transformacji w Opolu -W przypadku Europy takich instalacji jest ponad 500, ponad 120 w samych Niemczech, tyle samo we Francji, a nawet 30 w Szwajcarii. W Japonii 1200! - mówił Patryk… » więcej 2023-07-26, godz. 08:37 Rafał Pydych (GDDKiA) o drogowych inwestycjach w regionie -Budowa obwodnicy Olesna to było duże zadanie, ale w najbliższych latach będzie realizowana kolejna duża inwestycja w naszym województwie. W tym roku planujemy… » więcej 2023-07-25, godz. 08:48 Marek Pietruszka o prawach miejskich dla Strzeleczek -Koszt szacowany potrzebnych zmian to ok. 8 tys. złotych. To głównie zmiany tabliczek i pieczątek - tak Marek Pietruszka mówi o tym ,co będzie się działo… » więcej 2023-07-24, godz. 11:07 Rzecznik opolskich strażaków Łukasz Nowak o pożarach w Grecji -Polscy strażacy w okolicach Aten dogaszają pożary i pilnują, by nie pojawiły się nowe ogniska. Zluzowali z tych stanowisk greckich kolegów, którzy zostali… » więcej 2023-07-21, godz. 08:33 Barbara Zwierzewicz o programie 800+ i promującym go pikniku -Z punktu widzenia osób korzystających dotąd z programu 500+ , wprowadzenie 800+ oznaczać będzie tylko wyższą kwotę na koncie. Zasady programu pozstaną… » więcej 2023-07-20, godz. 08:42 Mariusz Staszewski o 42.Klubowych Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym -W świecie wędkarskim to mozna powiedzieć taki mundial. Jest to naprawdę wysokiej rangi impreza. I sukcesem jest pozyskanie takiej imprezy. Choć kosztuje… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »