Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewo…
2023-03-22, 08:36 Autor: Ireneusz Prochera

Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników

Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników
- Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką nieprawidłowością jest fakt, że niektórzy kontrolowani kierowcy nie byli zgłoszeni do Urzędu Miasta. Oznacza to, że organ, który nadaje uprawnienia licencyjne przedsiębiorcom taksówkowym, nie wiedział czy ci kierowcy posiadają wymagane badania psychologiczne, lekarskie czy są niekarani. Co w kontekście bezpieczeństwa paszażerów jest przecież istotne - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole zastępca Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, odnosząc się do kontroli taksówek przeprowadzonej w Opolu.
Anna Łysy podkreśliła także, że tak szczegółową kontrolę można było przeprowadzić dzieki współpracy z Urzędem Miasta i policją.
Ci przewoźnicy taksówkowi, którzy nie dopełnili obowiązku zostaną ukarani mandatami, mogą też nawet stracić licencje.

Anna Łysy wskazała także na inny problem na naszych drogach: to coraz częściej przeładowane samochody dostawcze. Nieraz dopuszczalna ładowność przekroczona bywa dwu-, a nawet trzykrotnie.

-To nie tylko nieuczciwa konkurencja dla innych przewoźników, ale i zagrożenie dla bezpieczeństwa - dodała zastępca  Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. 

Zobacz także

2023-07-19, godz. 09:00 Poseł Katarzyna Czochara o szansach na odbudowę "Aleksandrówki" - Nie było takiego momentu żebym zwątpiła w szansę na przywrócenie do życia "Aleksandrówki". Uważałam od samego poczatku, że sprawa "Aleksandrówki"… » więcej 2023-07-18, godz. 10:21 Marek Tomków o zmianach w refundacji leków i zaostrzaniu przepisów dotyczących sieci aptek -Może zabrzmi to nieco brutalnie, ale to też jest swego rodzaju inwestycja. Jeśli ci pacjenci będą brali regularnie leki, to nie będą tak często lądowali… » więcej 2023-07-17, godz. 08:39 Marcin Ociepa o ostatnim szczycie NATO, zakupach zbrojeniowych oraz ustawie o rewitalizacji Odry - Z całą pewnością jesteśmy bezpieczniejsi niż przed szczytem, gdyż przyjęto bardzo konkretne plany obronne. I to jest postęp. Sojusz ze swej istoty jest… » więcej 2023-07-14, godz. 09:26 Krzysztof Chmiel, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego o obecności ITD na Master Truck Show - Na Master Trucku jesteśmy prawie od początku, natomiast honorowy patronat ma Główny Inspektor Transportu Drogowego, pan Alvin Gajadhur, który też będzie… » więcej 2023-07-13, godz. 09:19 Dr Tomasz Pawłuszko o konsekwencjach decyzji podjętych na szczycie NATO w Wilnie - Wydaje mi się, że Ukraina nie powinna być po szczycie rozczarowana. To oburzenie Wołodymira Żełeńskiego pierwszego dnia szczytu było trochę teatralne… » więcej 2023-07-12, godz. 09:29 Mł. kpt Łukasz Nowak o licznych pożarach pól i ściernisk w ostatnich dniach - W tym roku odnotowaliśmy bardzo duży pik statystyczny jeśli chodzi o pożary w krótkim okresie - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole mł. kp. Łukasz… » więcej 2023-07-11, godz. 08:30 Historyk Marek Białokur o 80. rocznicy rzezi wołyńskiej - Nie miałem oczekiwań, że w związku z 80. rocznicą rzezi wołyńskiej dojdzie do jakiegoś przełomu po stronie ukraińskiej w uznaniu swoich win. Trochę… » więcej 2023-07-10, godz. 09:15 Agnieszka Kobierska o zachorowaniach kotów na ptasią grypę W Opolskiem potwierdzono dwa przypadki zarażenia się kotów grypą ptaków w powiatach namysłowskim oraz nyskim - poinformowała - powiedziała w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-07-07, godz. 09:10 Wojewoda Kłosowski o 800+ i referendum w sprawie relokacji imigrantów - Te osoby nazywam "dobrymi wujkami", jeszcze kilka lat temu byli przeciwko 500 plus - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sławomir Kłosowski, pełnomocnik… » więcej 2023-07-06, godz. 09:08 Andrzej Jakiel o tym, czy "Bezpieczny kredyt 2%" wpłynie na rynek mieszkaniowy na Opolszczyźnie Mieszkania nie powinny podrożeć, nie powinno być też istotnego zwiększenia zainteresowania kupnem lokali - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »