Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewo…
2023-03-22, 08:36 Autor: Ireneusz Prochera

Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników

Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników
- Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką nieprawidłowością jest fakt, że niektórzy kontrolowani kierowcy nie byli zgłoszeni do Urzędu Miasta. Oznacza to, że organ, który nadaje uprawnienia licencyjne przedsiębiorcom taksówkowym, nie wiedział czy ci kierowcy posiadają wymagane badania psychologiczne, lekarskie czy są niekarani. Co w kontekście bezpieczeństwa paszażerów jest przecież istotne - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole zastępca Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, odnosząc się do kontroli taksówek przeprowadzonej w Opolu.
Anna Łysy podkreśliła także, że tak szczegółową kontrolę można było przeprowadzić dzieki współpracy z Urzędem Miasta i policją.
Ci przewoźnicy taksówkowi, którzy nie dopełnili obowiązku zostaną ukarani mandatami, mogą też nawet stracić licencje.

Anna Łysy wskazała także na inny problem na naszych drogach: to coraz częściej przeładowane samochody dostawcze. Nieraz dopuszczalna ładowność przekroczona bywa dwu-, a nawet trzykrotnie.

-To nie tylko nieuczciwa konkurencja dla innych przewoźników, ale i zagrożenie dla bezpieczeństwa - dodała zastępca  Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. 

Zobacz także

2023-05-29, godz. 09:15 Krystyna Słodczyk o osobowści prawnej dla Odry Nasze propozycje ekologiczne są właśnie takie, jakie zastosowano ostatnio w innych krajach: w Kanadzie, Nowej Zelandii, w Portugalii. I polegają one na tym… » więcej 2023-05-26, godz. 08:42 Teresa Hrynkiewicz o targach Turystyki "W stronę słońca" -W tym roku mamy ofertę Kraju Środkowoczeskiego, Kraju Morawsko- Śląskiego, Burgundii, Nadrenii - Palatynatu, czyli bardziej europejsko, a nie egzotycznie… » więcej 2023-05-25, godz. 09:06 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry, KFPP, Budżecie Obywatelskim i ambicjach politycznych - Stadion kosztuje 160 mln zł. 200 mln zł to cena brutto. I na razie te koszty nie rosną, choć czas nie sprzyja, bo inflacja jest faktycznie wysoka - mówił… » więcej 2023-05-24, godz. 09:28 Wojewoda Kłosowski: Myślę, że zakaz korzystania ze Starorzecza Odry nie będzie przedłużony, woda się oczyszcza - Pani minister pochwaliła szybkość działania i sprawność rozciągnięcia sieci - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sławomir Kłosowski, wojewoda… » więcej 2023-05-23, godz. 09:01 Burmistrz Bujak: Mieliśmy osoby, którym zależało na wzbudzaniu paniki w związku z bakterią coli w wodzie - Przyczyna jest bardzo trudna do ustalenia, stawiamy sobie za priorytet, żeby ją znaleźć. Jedno jest pewne, nie było rozszczelnienia na sieci - powiedział… » więcej 2023-05-22, godz. 09:13 Posłanka Zawisza: Lewica już od roku mówi, że świadczenie 500+ powinno być waloryzowane o wskaźnik inflacji - Lewica już od roku mówi, że to świadczenie powinno być zwaloryzowane o wskaźnik inflacji - przypomniała w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcelina Zawisza… » więcej 2023-05-19, godz. 09:46 Piotr Sitnik z Polska 2050: Taki populizm, czyli rzucenie hasła 800+ jest nieodpowiedzialne - Jako partia odpowiedzialna za państwo, przyglądamy się finansom i widzimy, że budżet ma ogromny deficyt, więc na ten moment nie stać nas na taki populizm… » więcej 2023-05-18, godz. 09:00 Zbigniew Kubalańca o 800+ od czerwca: Mówimy "sprawdzam", jeśli PiS mówi, że się nie da, to są niekompetentni do… - Mówimy "sprawdzam". Jeżeli PiS ma dobre intencje, to zróbmy to przed wyborami, a nie po wyborach - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Zbigniew Kubalańca… » więcej 2023-05-17, godz. 09:00 Poseł Czochara o konwencji programowej: To są propozycje realne, które będą na pewno realizowane, kiedy otrzymamy… - Jest to rzecz nierealna, żeby to mogło być od czerwca i pan Donald Tusk, który proponuje coś takiego dobrze o tym wie. Jest cały proces legislacyjny i… » więcej 2023-05-16, godz. 09:17 Sławomir Kłosowski o reakcjach na najnowsze propozycje PiS - Bardzo bym chciał, żeby okazało się, że zmieniliśmy ich mentalność, sposób myślenia o programach społecznych, ale ja im po prostu nie wierzę! - mówił… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »