Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewo…
2023-03-22, 08:36 Autor: Ireneusz Prochera

Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników

Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników
- Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką nieprawidłowością jest fakt, że niektórzy kontrolowani kierowcy nie byli zgłoszeni do Urzędu Miasta. Oznacza to, że organ, który nadaje uprawnienia licencyjne przedsiębiorcom taksówkowym, nie wiedział czy ci kierowcy posiadają wymagane badania psychologiczne, lekarskie czy są niekarani. Co w kontekście bezpieczeństwa paszażerów jest przecież istotne - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole zastępca Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, odnosząc się do kontroli taksówek przeprowadzonej w Opolu.
Anna Łysy podkreśliła także, że tak szczegółową kontrolę można było przeprowadzić dzieki współpracy z Urzędem Miasta i policją.
Ci przewoźnicy taksówkowi, którzy nie dopełnili obowiązku zostaną ukarani mandatami, mogą też nawet stracić licencje.

Anna Łysy wskazała także na inny problem na naszych drogach: to coraz częściej przeładowane samochody dostawcze. Nieraz dopuszczalna ładowność przekroczona bywa dwu-, a nawet trzykrotnie.

-To nie tylko nieuczciwa konkurencja dla innych przewoźników, ale i zagrożenie dla bezpieczeństwa - dodała zastępca  Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. 

Zobacz także

2023-06-07, godz. 09:11 Tomasz Garbowski o kształceniu narybku i zamieszaniu z sędzia Marciniakiem - Piłka nożna ma to do siebie, że coś się kończy i coś się zaczyna. Wciąż jest komu kibicować. A w sobotę Finał Ligii Mistrzów, najważniejszy mecz… » więcej 2023-06-06, godz. 09:31 Rafał Bartek o ponownym wyborze na przewodniczącego TSKN i planach Mniejszości Niemieckiej na wybory - Ta rzeczywistość jest tak szybka, tak zmienia się, że jeszcze się nawet nad tym nie zastanawiam - mówi Rafał Bartek, lider Mniejszości Niemieckiej na… » więcej 2023-06-05, godz. 09:16 Zbigniew Kubalańca o niedzielnym marszu opozycji, trudnościach we wprowadzeniu e-biletu do instytucji kultury i święcie… - Bez względu na to, czy było milion, pół miliona, czy trzysta tysięcy był to największy marsz po 1989 roku - ocenił w Porannej Rozmowie Radia Opole wiceprzewodniczący… » więcej 2023-06-02, godz. 08:54 Jarosław Kostyła o funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego i letnich wyzwaniach dla niego - Zawsze będzie problem z ratownikami medycznymi, ponieważ są oni niedowartościowani, ale obecnie, ze względu na to jak się firma rozwija, dysponuję jako… » więcej 2023-06-01, godz. 09:15 Paweł Nakonieczny o raporcie o stanie gminy Nysa, pomocy przedsiębiorcom i nadchodzącej sesji absolutoryjnej - Jedynym instrumentem, którym w tej sytuacji dysponuje gmina to jest pomoc w zakresie podatku od nieruchomości - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole… » więcej 2023-05-31, godz. 10:17 Wojewoda Kłosowski o zapobieganiu zakwitom złotej algi i ustawie o zbadaniu wpływów rosyjskich - Na efekty tego eksperymentu przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie do dwóch tygodni, a raport będzie upubliczniony - powiedział w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2023-05-30, godz. 09:10 Kurator Michał Siek o rekrutacji do szkół średnich - Miejsca są, na tyle, by znaleźli dla siebie miejsce, ale są one nierównomiernie rozłożone. W tych szkołach bardzo popularnych zawsze jest duża rywalizacja… » więcej 2023-05-29, godz. 09:15 Krystyna Słodczyk o osobowści prawnej dla Odry Nasze propozycje ekologiczne są właśnie takie, jakie zastosowano ostatnio w innych krajach: w Kanadzie, Nowej Zelandii, w Portugalii. I polegają one na tym… » więcej 2023-05-26, godz. 08:42 Teresa Hrynkiewicz o targach Turystyki "W stronę słońca" -W tym roku mamy ofertę Kraju Środkowoczeskiego, Kraju Morawsko- Śląskiego, Burgundii, Nadrenii - Palatynatu, czyli bardziej europejsko, a nie egzotycznie… » więcej 2023-05-25, godz. 09:06 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry, KFPP, Budżecie Obywatelskim i ambicjach politycznych - Stadion kosztuje 160 mln zł. 200 mln zł to cena brutto. I na razie te koszty nie rosną, choć czas nie sprzyja, bo inflacja jest faktycznie wysoka - mówił… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »