Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z r…
2023-03-14, 08:38 Autor: Ireneusz Prochera

Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu

Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu
- Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry - mówił Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Centrum ogłosiło właśnie pierwszy nabór w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027 i pierwszy w Polsce nabór z programów regionalnych.
Tomasz Hanzel zwrócił uwagę, że dla przedsiębiorstw z regionu przygotowano w nowej perspektywie unijnej blisko 600 milionów złotych. Jednak odwróciły się proporcje dotacji i pożyczek. Tym razem więcej będzie tych ostatnich, choć warto podkreślić, że na dużo atrakcyjniejszych warunkach niż warunki rynkowe.

W kluczowym dokumencie omawiającym założenia Funduszy Europejskich dla Opolskiego na lata 2021-2027 założono również, że działania mają być skupione na innowacyjności, zielonych technologiach i cyfryzacji.

A zainteresowanie wykorzystaniem tych środków jest ogromne:
- Generalnie nie ma takiego dnia, byśmy nie otrzymywali po kilka, kilkanaście telefonów z pytaniami o te pieniądze - mówił dyrektor Henzel, który omówił też sposób, w jaki będzie o nie można zabiegać i jak założenia przełożą się na rzeczywistość mikro, małych i średnich firm z Opolszczyzny.

Posłuchaj całej rozmowy:

Zobacz także

2023-07-04, godz. 08:30 Dyrektor WUP Maciej Kalski o rynku pracy i napływie cudzoziemców - Brzmi imponująco! Z tego co kojarzę, jesteśmy również liderem w Europie. W naszym regionie oznacza to bezrobocie 6,1 proc na koniec maja, bo za czerwiec… » więcej 2023-07-03, godz. 09:31 Poseł Kostuś (PO): PiS na sztandarach niesie hasło zero imigracji, a prowadzi najbardziej liberalną politykę przyjmowania… - W kwestiach bezpieczeństwa mówiliśmy i mówimy i mówić będziemy jednym głosem ponad partyjnymi podziałami, bo to najważniejsze zadanie dla państwa… » więcej 2023-06-30, godz. 09:00 Poseł Violetta Porowska o konferencji poświęconej kobietom - Mamy obraz tego, jaka jest Opolanka XXI wieku i jest to obraz zaskakujący. Wbrew stereotypowemu często postrzeganiu, mieszkanki naszego regionu są otwarte… » więcej 2023-06-29, godz. 09:18 Ryszard Galla: Tonący brzytwy się chwyta. Korzystamy z wszystkich możliwych sposobów, ten temat mocno nagłośnić - Cieszymy się, że jest taka decyzja Komisji Petycji, bo to nie zawsze jest oczywiste - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard… » więcej 2023-06-28, godz. 08:55 Włodzimierz Skalik o rosnących notowaniach Konfederacji - Nie jesteśmy spod jednej sztancy! Mamy własne, indywidualne spojrzenia. I chcielibyśmy, by była taka sama Polska: zróżnicowane osoby, ale skutecznie ze… » więcej 2023-06-27, godz. 08:30 Janusz Kowalski: Wyrzucić wszystkich, którzy powiedzieli "NIE" kolei w Głubczycach - Dotrzymaliśmy słowa, wielka radość w moim sercu - powiedział Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski, wiceminister rolnictwa o pozyskaniu finansowania… » więcej 2023-06-26, godz. 09:29 Bartosz Maziarz: Weekendowy pucz w Rosji to walka stronnictw w których biorą udział także służby specjalne - Wiele osób może czuć niedosyt po nieudanym puczu w Rosji, ale działamy w mgle informacyjnej i ciężko jest dokładnie dowiedzieć się, co tak na prawdę… » więcej 2023-06-23, godz. 08:35 Kurator Michał Siek o kończącym się roku szkolnym Myślę, że w porównaniu do poprzednich lat, to był bardzo spokojny rok. Przebiegał bez większych zakłóceń, mimo początkowych obaw czy będzie np. opał… » więcej 2023-06-22, godz. 08:49 Dariusz Brzęczek, nowy szef "Solidarności" w regionie o roli związków zawodowych - Od samego początku działalności związkowej przyświecała mi idea pomocy ludziom i pracy dla ludzi. Taką duszę społecznika miałem zawsze! - mówi Dariusz… » więcej 2023-06-21, godz. 09:05 Poseł Paweł Kukiz o polityce, referendum imigracyjnym i starcie w wyborach - Trudno to nazwać jakimś życiem politycznym, to bardziej przypomina jakieś ekstremalne talk-show niż debatę - tak poseł Paweł Kukiz odpowiedział na pytanie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »