Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z r…
2023-03-14, 08:38 Autor: Ireneusz Prochera

Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu

Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu
- Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry - mówił Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Centrum ogłosiło właśnie pierwszy nabór w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027 i pierwszy w Polsce nabór z programów regionalnych.
Tomasz Hanzel zwrócił uwagę, że dla przedsiębiorstw z regionu przygotowano w nowej perspektywie unijnej blisko 600 milionów złotych. Jednak odwróciły się proporcje dotacji i pożyczek. Tym razem więcej będzie tych ostatnich, choć warto podkreślić, że na dużo atrakcyjniejszych warunkach niż warunki rynkowe.

W kluczowym dokumencie omawiającym założenia Funduszy Europejskich dla Opolskiego na lata 2021-2027 założono również, że działania mają być skupione na innowacyjności, zielonych technologiach i cyfryzacji.

A zainteresowanie wykorzystaniem tych środków jest ogromne:
- Generalnie nie ma takiego dnia, byśmy nie otrzymywali po kilka, kilkanaście telefonów z pytaniami o te pieniądze - mówił dyrektor Henzel, który omówił też sposób, w jaki będzie o nie można zabiegać i jak założenia przełożą się na rzeczywistość mikro, małych i średnich firm z Opolszczyzny.

Posłuchaj całej rozmowy:

Zobacz także

2023-07-18, godz. 10:21 Marek Tomków o zmianach w refundacji leków i zaostrzaniu przepisów dotyczących sieci aptek -Może zabrzmi to nieco brutalnie, ale to też jest swego rodzaju inwestycja. Jeśli ci pacjenci będą brali regularnie leki, to nie będą tak często lądowali… » więcej 2023-07-17, godz. 08:39 Marcin Ociepa o ostatnim szczycie NATO, zakupach zbrojeniowych oraz ustawie o rewitalizacji Odry - Z całą pewnością jesteśmy bezpieczniejsi niż przed szczytem, gdyż przyjęto bardzo konkretne plany obronne. I to jest postęp. Sojusz ze swej istoty jest… » więcej 2023-07-14, godz. 09:26 Krzysztof Chmiel, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego o obecności ITD na Master Truck Show - Na Master Trucku jesteśmy prawie od początku, natomiast honorowy patronat ma Główny Inspektor Transportu Drogowego, pan Alvin Gajadhur, który też będzie… » więcej 2023-07-13, godz. 09:19 Dr Tomasz Pawłuszko o konsekwencjach decyzji podjętych na szczycie NATO w Wilnie - Wydaje mi się, że Ukraina nie powinna być po szczycie rozczarowana. To oburzenie Wołodymira Żełeńskiego pierwszego dnia szczytu było trochę teatralne… » więcej 2023-07-12, godz. 09:29 Mł. kpt Łukasz Nowak o licznych pożarach pól i ściernisk w ostatnich dniach - W tym roku odnotowaliśmy bardzo duży pik statystyczny jeśli chodzi o pożary w krótkim okresie - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole mł. kp. Łukasz… » więcej 2023-07-11, godz. 08:30 Historyk Marek Białokur o 80. rocznicy rzezi wołyńskiej - Nie miałem oczekiwań, że w związku z 80. rocznicą rzezi wołyńskiej dojdzie do jakiegoś przełomu po stronie ukraińskiej w uznaniu swoich win. Trochę… » więcej 2023-07-10, godz. 09:15 Agnieszka Kobierska o zachorowaniach kotów na ptasią grypę W Opolskiem potwierdzono dwa przypadki zarażenia się kotów grypą ptaków w powiatach namysłowskim oraz nyskim - poinformowała - powiedziała w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-07-07, godz. 09:10 Wojewoda Kłosowski o 800+ i referendum w sprawie relokacji imigrantów - Te osoby nazywam "dobrymi wujkami", jeszcze kilka lat temu byli przeciwko 500 plus - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sławomir Kłosowski, pełnomocnik… » więcej 2023-07-06, godz. 09:08 Andrzej Jakiel o tym, czy "Bezpieczny kredyt 2%" wpłynie na rynek mieszkaniowy na Opolszczyźnie Mieszkania nie powinny podrożeć, nie powinno być też istotnego zwiększenia zainteresowania kupnem lokali - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes… » więcej 2023-07-05, godz. 08:46 Red.Halina Nabrdalik o spotkaniu Polonii z całego świata i święcie polonijnej piosenki w Opolu - Zaskoczyła mnie ta ogromna gotowość naszych rodaków, czasem w czwartym-piątym pokoleniu, do przyjazdu do ojczyzny, do angażowania się w kultywowanie polskości… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »