Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów…
2023-03-13, 09:25 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej

Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej
- To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole prof. Marek Gierlotka o 86. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz XV Konferencji „Kardiologii Polskiej”.
- Bardzo dużo się zmienia w kardiologii, co roku pojawiają się nowe wytyczne, około czterech, pięciu takich dokumentów drukuje Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. W tym roku są to multidyscyplinarne wytyczne, które zahaczają o onkologie i operacje chirurgiczne. Dlatego na konferencję zapraszamy nie tylko kardiologów, ale i chirurgów, onkologów i jak zawsze lekarzy rodzinnych i internistów - powiedział prof. Gierlotka, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji.

Wyjaśnił, że obecność lekarzy pierwszego kontaktu i lekarzy internistów jest bardzo oczekiwana, ponieważ to oni, jako pierwsi mają kontakt z pacjentem.

Rozmawialiśmy także o zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotyczącej funkcjonowania krajowej sieci kardiologicznej od przyszłego roku.

- To bardzo dobra wiadomość bo krajowa sieć kardiologiczna jakiś czas temu jako pilotaż ruszyła na Mazowszu, później dołączyło kilka największych województw. Cieszę się bardzo, że minister tak powiedział, bo zachodziły obawy, czy ona obejmie cała Polskę i w jakiej formule. Krajowa sieć kardiologiczna to rozwiązanie, które ma pomóc w jak najszybszy sposób przeprowadzić pacjenta od momentu rozpoznania problemu do najlepszego leczenia bez czekania w kolejkach - wyjaśnił gość Radia Opole.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-05-24, godz. 09:28 Wojewoda Kłosowski: Myślę, że zakaz korzystania ze Starorzecza Odry nie będzie przedłużony, woda się oczyszcza - Pani minister pochwaliła szybkość działania i sprawność rozciągnięcia sieci - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sławomir Kłosowski, wojewoda… » więcej 2023-05-23, godz. 09:01 Burmistrz Bujak: Mieliśmy osoby, którym zależało na wzbudzaniu paniki w związku z bakterią coli w wodzie - Przyczyna jest bardzo trudna do ustalenia, stawiamy sobie za priorytet, żeby ją znaleźć. Jedno jest pewne, nie było rozszczelnienia na sieci - powiedział… » więcej 2023-05-22, godz. 09:13 Posłanka Zawisza: Lewica już od roku mówi, że świadczenie 500+ powinno być waloryzowane o wskaźnik inflacji - Lewica już od roku mówi, że to świadczenie powinno być zwaloryzowane o wskaźnik inflacji - przypomniała w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcelina Zawisza… » więcej 2023-05-19, godz. 09:46 Piotr Sitnik z Polska 2050: Taki populizm, czyli rzucenie hasła 800+ jest nieodpowiedzialne - Jako partia odpowiedzialna za państwo, przyglądamy się finansom i widzimy, że budżet ma ogromny deficyt, więc na ten moment nie stać nas na taki populizm… » więcej 2023-05-18, godz. 09:00 Zbigniew Kubalańca o 800+ od czerwca: Mówimy "sprawdzam", jeśli PiS mówi, że się nie da, to są niekompetentni do… - Mówimy "sprawdzam". Jeżeli PiS ma dobre intencje, to zróbmy to przed wyborami, a nie po wyborach - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Zbigniew Kubalańca… » więcej 2023-05-17, godz. 09:00 Poseł Czochara o konwencji programowej: To są propozycje realne, które będą na pewno realizowane, kiedy otrzymamy… - Jest to rzecz nierealna, żeby to mogło być od czerwca i pan Donald Tusk, który proponuje coś takiego dobrze o tym wie. Jest cały proces legislacyjny i… » więcej 2023-05-16, godz. 09:17 Sławomir Kłosowski o reakcjach na najnowsze propozycje PiS - Bardzo bym chciał, żeby okazało się, że zmieniliśmy ich mentalność, sposób myślenia o programach społecznych, ale ja im po prostu nie wierzę! - mówił… » więcej 2023-05-15, godz. 09:00 Burmistrz Hubert Ibrom zaprasza na obchody 800-lecia Ujazdu - To rzeczywiście dla nas rok szczególny: 800 lat od nadania praw miejskich Ujazdowi, dla najmniejszego miasta województwa opolskiego, ale siódmego najstarszego… » więcej 2023-05-11, godz. 15:20 Michał Kobosko (Polska 2050) o sojuszu z PSL i ustalaniu list wyborczych -Premię za zjednoczenie mam nadzieję, że zobaczymy w dniu wyborów, bo to jest jedyny prawdziwy sondaż - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Kobosko… » więcej 2023-05-11, godz. 08:59 Maciej Kalski o tym "Po co dzieciom rodzice" i Dniach Otwartych Funduszy Europejskich - Po co dzieciom rodzice? To pytanie zadamy jutro (12.05) w opolskiej filharmonii, bo planujemy spotkanie z panią psycholog Aleksandrą Piotrowską - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »