Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i…
2023-03-10, 09:00 Autor: Ireneusz Prochera

Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego

Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego
Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem programu święta opolskiej uczelni. Dr hab Adam Drosik, prof. UO przypomniał w Porannej Rozmowie Radia Opole, że profesor Antoszewski ma ogromne zasługi na polu krzewienia nauk politycznych.Podkreślił także, że to wyróznienie to takżę chęć wzmocnienia świadomości, że politologia, nauka o systemach politycznych i finkcjonowaniu demokracji są potrzebne do zrozumienia zmianiającej się rzeczywiści.
- Musimy patrzeć na demokrację i w ten sposób klasyczny, ateński, bo to gdzieś ma swoje źródło, no i teraz jak się zmienia. Jak się zmienia również pod wpływem nowoczesnych mediów. Gdzie jest dzisiaj - moglibyśmy powiedzieć - ta mityczna agora? Czy to jest ten hydepark internetowy czy może jakiś innych definicji byśmy szukali? - pytał w Porannej rozmowie dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej.
Podkreślał też, że osoby takie jak prof. Antoszewski tworzyły debatę na temat demokracji, porównywania demokracji zachodnioeuropejskich, porównywania zmian systemowych, jakie zachodziły w Europie Środkowo-Wschodniej.

Gość Radia Opole odniósł się także do ewaluacji przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w której Uniwersytet Opolski został bardzo dobrze oceniony.

Zobacz także

2023-05-23, godz. 09:01 Burmistrz Bujak: Mieliśmy osoby, którym zależało na wzbudzaniu paniki w związku z bakterią coli w wodzie - Przyczyna jest bardzo trudna do ustalenia, stawiamy sobie za priorytet, żeby ją znaleźć. Jedno jest pewne, nie było rozszczelnienia na sieci - powiedział… » więcej 2023-05-22, godz. 09:13 Posłanka Zawisza: Lewica już od roku mówi, że świadczenie 500+ powinno być waloryzowane o wskaźnik inflacji - Lewica już od roku mówi, że to świadczenie powinno być zwaloryzowane o wskaźnik inflacji - przypomniała w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcelina Zawisza… » więcej 2023-05-19, godz. 09:46 Piotr Sitnik z Polska 2050: Taki populizm, czyli rzucenie hasła 800+ jest nieodpowiedzialne - Jako partia odpowiedzialna za państwo, przyglądamy się finansom i widzimy, że budżet ma ogromny deficyt, więc na ten moment nie stać nas na taki populizm… » więcej 2023-05-18, godz. 09:00 Zbigniew Kubalańca o 800+ od czerwca: Mówimy "sprawdzam", jeśli PiS mówi, że się nie da, to są niekompetentni do… - Mówimy "sprawdzam". Jeżeli PiS ma dobre intencje, to zróbmy to przed wyborami, a nie po wyborach - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Zbigniew Kubalańca… » więcej 2023-05-17, godz. 09:00 Poseł Czochara o konwencji programowej: To są propozycje realne, które będą na pewno realizowane, kiedy otrzymamy… - Jest to rzecz nierealna, żeby to mogło być od czerwca i pan Donald Tusk, który proponuje coś takiego dobrze o tym wie. Jest cały proces legislacyjny i… » więcej 2023-05-16, godz. 09:17 Sławomir Kłosowski o reakcjach na najnowsze propozycje PiS - Bardzo bym chciał, żeby okazało się, że zmieniliśmy ich mentalność, sposób myślenia o programach społecznych, ale ja im po prostu nie wierzę! - mówił… » więcej 2023-05-15, godz. 09:00 Burmistrz Hubert Ibrom zaprasza na obchody 800-lecia Ujazdu - To rzeczywiście dla nas rok szczególny: 800 lat od nadania praw miejskich Ujazdowi, dla najmniejszego miasta województwa opolskiego, ale siódmego najstarszego… » więcej 2023-05-11, godz. 15:20 Michał Kobosko (Polska 2050) o sojuszu z PSL i ustalaniu list wyborczych -Premię za zjednoczenie mam nadzieję, że zobaczymy w dniu wyborów, bo to jest jedyny prawdziwy sondaż - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Kobosko… » więcej 2023-05-11, godz. 08:59 Maciej Kalski o tym "Po co dzieciom rodzice" i Dniach Otwartych Funduszy Europejskich - Po co dzieciom rodzice? To pytanie zadamy jutro (12.05) w opolskiej filharmonii, bo planujemy spotkanie z panią psycholog Aleksandrą Piotrowską - powiedział… » więcej 2023-05-10, godz. 08:35 Andrzej Jakiel o sytuacji na rynku nieruchomości -Mamy poważne wyhamowanie na rynku nieruchomości. Kontynuowane są przede wszystkim zaczęte już inwestycje. Nowych powstaje niewiele - ocenił Andrzej Jakiel… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »