Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy
2023-03-06, 09:04 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy

Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy
- Chcieliśmy przedstawić panu premierowi problemy, z którymi nasi samorządowcy, a także samorządowcy nie będący członkami OdNowy się borykają - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Witkowski, lider stowarzyszenia Od Nowa w województwie opolskim.
W sobotę (3.03) odbył się kongres programowy tego ugrupowania. Rozmawiano o samorządach, bezpieczeństwie, gospodarce i młodym pokoleniu.
- Będziemy pewne rzeczy modyfikować - powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole pytany o to, czy program OdNowy będzie pisany na nowo, ponieważ rok temu kongres programowy także był zorganizowany.
- Musimy szukać rozwiązania i ulżyć samorządom, znaleźć takie mechanizmy, które zwiększą ich dochody bieżące. To jest największy problem, jaki wybrzmiał i dobrze, że był przy tym premier, bo też mógł to usłyszeć - powiedział Tomasz Witkowski

Padł pomysł utworzenia w każdym województwie Społecznych Komitetów Wsparcia Sił Zbrojnych.

- To wzięło się z akcji "Murem za polskim mundurem". Chcemy skupiać wokół OdNowy ludzi, którym los polskiego żołnierza, szacunek dla munduru jest bardzo bliski - powiedział i dodał, że jest wiele organizacji, stowarzyszeń, którym na tym zależy, więc dostaną "wspólny szyld". - Finansowanie pewnie przyjdzie z czasem, zobaczymy z jakim to się spodka odzewem.

Marcin Ociepa lider OdNowy zaproponował stworzenie agencji ds. walki z dezinformacją, utworzenie "Gdańskiej ósemki" porozumienia, na wzór Bukaresztańskiej dziewiątki, państw basenu morza Bałtyckiego.

- Chcielibyśmy, aby była jedna wspólna polityka głównie obronna, ale również gospodarcza i handlowa zmierzająca do wykorzystywania wód morza Bałtyckiego w zgodzie z użytkownikami, państwami.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę!

Zobacz także

2023-07-04, godz. 08:30 Dyrektor WUP Maciej Kalski o rynku pracy i napływie cudzoziemców - Brzmi imponująco! Z tego co kojarzę, jesteśmy również liderem w Europie. W naszym regionie oznacza to bezrobocie 6,1 proc na koniec maja, bo za czerwiec… » więcej 2023-07-03, godz. 09:31 Poseł Kostuś (PO): PiS na sztandarach niesie hasło zero imigracji, a prowadzi najbardziej liberalną politykę przyjmowania… - W kwestiach bezpieczeństwa mówiliśmy i mówimy i mówić będziemy jednym głosem ponad partyjnymi podziałami, bo to najważniejsze zadanie dla państwa… » więcej 2023-06-30, godz. 09:00 Poseł Violetta Porowska o konferencji poświęconej kobietom - Mamy obraz tego, jaka jest Opolanka XXI wieku i jest to obraz zaskakujący. Wbrew stereotypowemu często postrzeganiu, mieszkanki naszego regionu są otwarte… » więcej 2023-06-29, godz. 09:18 Ryszard Galla: Tonący brzytwy się chwyta. Korzystamy z wszystkich możliwych sposobów, ten temat mocno nagłośnić - Cieszymy się, że jest taka decyzja Komisji Petycji, bo to nie zawsze jest oczywiste - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard… » więcej 2023-06-28, godz. 08:55 Włodzimierz Skalik o rosnących notowaniach Konfederacji - Nie jesteśmy spod jednej sztancy! Mamy własne, indywidualne spojrzenia. I chcielibyśmy, by była taka sama Polska: zróżnicowane osoby, ale skutecznie ze… » więcej 2023-06-27, godz. 08:30 Janusz Kowalski: Wyrzucić wszystkich, którzy powiedzieli "NIE" kolei w Głubczycach - Dotrzymaliśmy słowa, wielka radość w moim sercu - powiedział Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski, wiceminister rolnictwa o pozyskaniu finansowania… » więcej 2023-06-26, godz. 09:29 Bartosz Maziarz: Weekendowy pucz w Rosji to walka stronnictw w których biorą udział także służby specjalne - Wiele osób może czuć niedosyt po nieudanym puczu w Rosji, ale działamy w mgle informacyjnej i ciężko jest dokładnie dowiedzieć się, co tak na prawdę… » więcej 2023-06-23, godz. 08:35 Kurator Michał Siek o kończącym się roku szkolnym Myślę, że w porównaniu do poprzednich lat, to był bardzo spokojny rok. Przebiegał bez większych zakłóceń, mimo początkowych obaw czy będzie np. opał… » więcej 2023-06-22, godz. 08:49 Dariusz Brzęczek, nowy szef "Solidarności" w regionie o roli związków zawodowych - Od samego początku działalności związkowej przyświecała mi idea pomocy ludziom i pracy dla ludzi. Taką duszę społecznika miałem zawsze! - mówi Dariusz… » więcej 2023-06-21, godz. 09:05 Poseł Paweł Kukiz o polityce, referendum imigracyjnym i starcie w wyborach - Trudno to nazwać jakimś życiem politycznym, to bardziej przypomina jakieś ekstremalne talk-show niż debatę - tak poseł Paweł Kukiz odpowiedział na pytanie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »