Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy
2023-03-06, 09:04 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy

Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy
- Chcieliśmy przedstawić panu premierowi problemy, z którymi nasi samorządowcy, a także samorządowcy nie będący członkami OdNowy się borykają - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Witkowski, lider stowarzyszenia Od Nowa w województwie opolskim.
W sobotę (3.03) odbył się kongres programowy tego ugrupowania. Rozmawiano o samorządach, bezpieczeństwie, gospodarce i młodym pokoleniu.
- Będziemy pewne rzeczy modyfikować - powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole pytany o to, czy program OdNowy będzie pisany na nowo, ponieważ rok temu kongres programowy także był zorganizowany.
- Musimy szukać rozwiązania i ulżyć samorządom, znaleźć takie mechanizmy, które zwiększą ich dochody bieżące. To jest największy problem, jaki wybrzmiał i dobrze, że był przy tym premier, bo też mógł to usłyszeć - powiedział Tomasz Witkowski

Padł pomysł utworzenia w każdym województwie Społecznych Komitetów Wsparcia Sił Zbrojnych.

- To wzięło się z akcji "Murem za polskim mundurem". Chcemy skupiać wokół OdNowy ludzi, którym los polskiego żołnierza, szacunek dla munduru jest bardzo bliski - powiedział i dodał, że jest wiele organizacji, stowarzyszeń, którym na tym zależy, więc dostaną "wspólny szyld". - Finansowanie pewnie przyjdzie z czasem, zobaczymy z jakim to się spodka odzewem.

Marcin Ociepa lider OdNowy zaproponował stworzenie agencji ds. walki z dezinformacją, utworzenie "Gdańskiej ósemki" porozumienia, na wzór Bukaresztańskiej dziewiątki, państw basenu morza Bałtyckiego.

- Chcielibyśmy, aby była jedna wspólna polityka głównie obronna, ale również gospodarcza i handlowa zmierzająca do wykorzystywania wód morza Bałtyckiego w zgodzie z użytkownikami, państwami.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę!

Zobacz także

2023-05-02, godz. 09:00 Katarzyna Czochara: Warto to święto promować i pokazywać, że polska flaga to my - Rozpoczynamy o godzinie 14. mszą w intencji ojczyzny, po czym udajemy się pod pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, tam odbędzie część oficjalna w asyście… » więcej 2023-04-28, godz. 09:27 Jerzy Naszkiewicz o programie Mój Prąd 5.0 - 58 tys. zł, jakie możemy pozyskać z programu "Mój prąd 5.0" to jest "kumulacja" - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Jerzy Naszkiewicz wiceprezes… » więcej 2023-04-27, godz. 08:33 Wojewoda Kłosowski: o ukraińskim zbożu na Opolszczyźnie i pokazach lotniczych 3-go maja - To jest rzucanie nieuzasadnionych oskarżeń - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Odniósł się w ten sposób… » więcej 2023-04-26, godz. 09:21 Rafał Pydych o tym, kiedy A4 będzie miała po 3 pasy ruchu - Jeśli nic w gospodarce się nie zmieni i plany się nie zmienią to data jest realna - powiedział Rafał Pydych dyr GDDKiA w Opolu pytany o to, czy w 2030… » więcej 2023-04-25, godz. 08:44 Mirosław Patoła o Bezpartyjnych i Samorządowcach - Samorządy są tym miejscem, gdzie powinno się wykuwać dobrych polityków, którzy później mają szansę realizować w Sejmie czy Senacie to czego się nauczyli… » więcej 2023-04-24, godz. 09:00 Robert Biedroń:Kryzys zbożowy wynika z niekompetencji ministrów zajmujących się rolnictwem oraz komisarza ds. rol… Robert Biedroń w Porannej Rozmowie Radia Opole o: - Fit for 55 - czyli ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych - Kryzysie zbożowym i i tym, czyja to wina -… » więcej 2023-04-21, godz. 09:34 Łukasz Sowada: Zgodność między PO PiS od pewnego czasu jest prawidłowością - Zgodność między Platformą i PiSem od pewnego czasu jest prawidłowością - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Łukasz Sowada przewodniczący Rady… » więcej 2023-04-20, godz. 09:46 Violetta Porowska: Start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej Prawicy nie jest tajemnicą W Porannej Rozmowie Radia Opole gościła Violetta Porowska, poseł PiS, lider partii w okręgu nr 53. Tematem rozmowy: - Branżowe Centra Umiejętności - Konstruowanie… » więcej 2023-04-19, godz. 09:14 Zbigniew Kubalańca: Lista gotowa, rozmowy o miejscach nie było. Kandydaci powiedzieli: "wpisz mnie gdzie chcesz" - Lista Koalicji Obywatelskiej jest gotowa w 99 procentach - powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie Zbigniew Kubalańca. W województwie… » więcej 2023-04-18, godz. 09:18 Marek Froelich o ukraińskim zbożu w Polsce i zakazie jego wwozu i tranzytu - Zawaliły polskie służby odpowiedzialne za dystrybucję, w ogóle ten towar nie powinien być rozpakowany w Polsce - powiedział Marek Froelich prezes Izby… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »