Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Czas rozliczyć się ze skarbówką
2023-02-17, 09:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Czas rozliczyć się ze skarbówką

Agnieszka Jóźwin-Dalecka o rozliczeniu z fiskusem
- W tegorocznym rozliczeniu możemy spodziewać się, że będzie po prostu inaczej - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Opolu.
Od 15 lutego można już rozliczać zeznanie podatkowe za zeszły rok. 2022 rok obfitował jednak w zmiany w systemie podatkowym.

- Zaistniały dwa systemy podatkowe do uzyskiwanych dochodów przez osoby fizyczne. Do 30 czerwca obowiązywała reforma w ramach Polskiego Ładu, pracodawca odliczał wtedy pracownikowi ulgę dla klasy średniej pod pewnymi warunkami, a od1 lipca zlikwidowano ulgę dla klasy średniej - przypomina gość Radia Opole.

Urząd skarbowy dla osób fizycznych przygotował rozliczenia podatku. Wystarczy zalogować się na podatki.gov.pl i sprawdzić czy w tym roku mamy zwrot podatku, czy musimy pewną kwotę dopłacić. Do 2 maja mamy czas, aby to zrobić. Warto też sprawdzić, czy przysługują nam do odliczenia ulgi np. na dziecko, termomodernizację itp.

Osoby które pracują na etacie i jednocześnie prowadzą działalność gospodarczą podatki muszą rozliczyć same lub z pomocą księgowego. W tym przypadku bowiem urząd skarbowy rozliczenia PIT nie przygotowuje.

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Zobacz także

2023-03-29, godz. 09:20 Antoni Konopka: Czynsz dzierżawy z góry eliminuje tych rolników, którzy chcą się rozwijać Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Antonii Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za rolnictwo i obszary… » więcej 2023-03-28, godz. 09:45 Marcin Ociepa: Zbliżają się wybory i to zupełnie naturalne, że te partie, które są najmniej aktywne nagle się … - Rosja i Białoruś stanowią zagrożenie dla Polski od lat - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł… » więcej 2023-03-27, godz. 09:02 Hetman, PSL: Niech wszyscy polscy rolnicy zobaczą, jak PiS broni największego szkodnika, wicepremiera Kowalczyka Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL w Radiu Opole o: - wspólnym starcie w wyborach PSL i Polski 2050 - dwóch listach opozycji - dymisji ministra rolnictwa -… » więcej 2023-03-26, godz. 09:00 Stanisław A. Niewiński o rekrutacji do Collegium Nobilium Opoliense - Dzięki unikalnemu programowi Collegium od 2012 r. kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Edward Ambicki: Bank Żywności na pomoc potrzebującym Jeszcze dziś w opolskich sklepach można przyłączyć się do zbiórki żywności dla potrzebujących. W wielu placówkach czekają kosze na produkty, z których… » więcej 2023-03-24, godz. 09:20 Tomasz Ognisty o trudnej sytuacji na rynku zbóż i rozwiązaniach dla rolników na najbliższy czas -Mamy na razie obietnicę, więc będziemy się przyglądali czy zostanie zrealizowana - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Ognisty, przewodniczący… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 Marek Cholewa o wyroku TSUE w sprawie polskich lasów - Konflikt z tzw. ekologami ma naturę ideologiczną a nie ekologiczną. Jeśli ktoś ma odrobinę zdrowego rozsądku to przyzna, że w Polsce od wojny lasów… » więcej 2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »