Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
2023-02-15, 08:51 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
- Mamy zatwierdzonych 280 form wypoczynku dla prawie 10 tys. uczestników. To sporo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Siek opolski kurator oświaty.
W województwie opolskim trwają ferie zimowe, kuratorium oświaty kontroluje w jakich warunkach i czy zgodnie z wymogami wypoczywają dzieci i młodzież.
Jak powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole, w poprzednich tygodniach, kiedy ferie miały inne województwa, na terenie Opolszczyzny było zaledwie kilka zgłoszonych pobytów wypoczynkowych uczniów.
- W tym roku było ich wyjątkowo mało, ale teraz mamy znacznie więcej zgłoszeń wypoczynku na terenie województwa, niż poza nim. Mamy co kontrolować.

Wynika że uczniowie z pozostałych regionów kraju na Opolszczyznę na ferie nie przyjechali, za to mieszkający tutaj, ferie spędzają na terenie województwa.

- Podczas kontroli sprawdzamy liczbę wychowawców i ich kwalifikacje, czy jest dziennik zajęć i warunki w jakich przebywają dzieci.
Pierwsze kontrole wykazały niewielkie uchybienia. - Na przykład brak książki wypadków czy książki kontroli.

Kurator oświaty przypominał także, że każda zorganizowana forma wypoczynku dzieci i młodzieży musi być do kuratorium zgłoszona. Nawet ta, która nie jest organizowana przez szkołę. Obowiązek ten mają także biura podróży, parafie, fundacje i stowarzyszenia.

W Porannej Rozmowie Radia Opole mówiliśmy także o tegorocznym egzaminie maturalnym.

- Mamy w tym roku nową formułę matury dla licealistów - przypomina opolski kurator oświaty. - Wymagania egzaminacyjne ze względu na COVID zostały trochę zmniejszone, zrezygnowano z niektórych lektur, w przypadku matematyki będzie mniej zadań, w przypadku języka angielskiego zakres materiału także jest mniejszy. Wraca egzamin ustny, natomiast jeśli chodzi o przedmiot dodatkowy, który miał być z progiem zdawalności, to tego progu na razie nie ma, trzeba do tego egzaminu przystąpić.

W internetowej części rozmowy kurator Siek podsumował konferencję naukową, która odbyła się w zeszłym tygodniu, a dotyczyła nauki włączającej dzieci ze spektrum autyzmu. Problem tych zaburzeń dotyczy coraz większej liczby dzieci.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę.

Zobacz także

2023-03-29, godz. 09:20 Antoni Konopka: Czynsz dzierżawy z góry eliminuje tych rolników, którzy chcą się rozwijać Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Antonii Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za rolnictwo i obszary… » więcej 2023-03-28, godz. 09:45 Marcin Ociepa: Zbliżają się wybory i to zupełnie naturalne, że te partie, które są najmniej aktywne nagle się … - Rosja i Białoruś stanowią zagrożenie dla Polski od lat - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł… » więcej 2023-03-27, godz. 09:02 Hetman, PSL: Niech wszyscy polscy rolnicy zobaczą, jak PiS broni największego szkodnika, wicepremiera Kowalczyka Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL w Radiu Opole o: - wspólnym starcie w wyborach PSL i Polski 2050 - dwóch listach opozycji - dymisji ministra rolnictwa -… » więcej 2023-03-26, godz. 09:00 Stanisław A. Niewiński o rekrutacji do Collegium Nobilium Opoliense - Dzięki unikalnemu programowi Collegium od 2012 r. kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Edward Ambicki: Bank Żywności na pomoc potrzebującym Jeszcze dziś w opolskich sklepach można przyłączyć się do zbiórki żywności dla potrzebujących. W wielu placówkach czekają kosze na produkty, z których… » więcej 2023-03-24, godz. 09:20 Tomasz Ognisty o trudnej sytuacji na rynku zbóż i rozwiązaniach dla rolników na najbliższy czas -Mamy na razie obietnicę, więc będziemy się przyglądali czy zostanie zrealizowana - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Ognisty, przewodniczący… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 Marek Cholewa o wyroku TSUE w sprawie polskich lasów - Konflikt z tzw. ekologami ma naturę ideologiczną a nie ekologiczną. Jeśli ktoś ma odrobinę zdrowego rozsądku to przyzna, że w Polsce od wojny lasów… » więcej 2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »