Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
2023-02-15, 08:51 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
- Mamy zatwierdzonych 280 form wypoczynku dla prawie 10 tys. uczestników. To sporo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Siek opolski kurator oświaty.
W województwie opolskim trwają ferie zimowe, kuratorium oświaty kontroluje w jakich warunkach i czy zgodnie z wymogami wypoczywają dzieci i młodzież.
Jak powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole, w poprzednich tygodniach, kiedy ferie miały inne województwa, na terenie Opolszczyzny było zaledwie kilka zgłoszonych pobytów wypoczynkowych uczniów.
- W tym roku było ich wyjątkowo mało, ale teraz mamy znacznie więcej zgłoszeń wypoczynku na terenie województwa, niż poza nim. Mamy co kontrolować.

Wynika że uczniowie z pozostałych regionów kraju na Opolszczyznę na ferie nie przyjechali, za to mieszkający tutaj, ferie spędzają na terenie województwa.

- Podczas kontroli sprawdzamy liczbę wychowawców i ich kwalifikacje, czy jest dziennik zajęć i warunki w jakich przebywają dzieci.
Pierwsze kontrole wykazały niewielkie uchybienia. - Na przykład brak książki wypadków czy książki kontroli.

Kurator oświaty przypominał także, że każda zorganizowana forma wypoczynku dzieci i młodzieży musi być do kuratorium zgłoszona. Nawet ta, która nie jest organizowana przez szkołę. Obowiązek ten mają także biura podróży, parafie, fundacje i stowarzyszenia.

W Porannej Rozmowie Radia Opole mówiliśmy także o tegorocznym egzaminie maturalnym.

- Mamy w tym roku nową formułę matury dla licealistów - przypomina opolski kurator oświaty. - Wymagania egzaminacyjne ze względu na COVID zostały trochę zmniejszone, zrezygnowano z niektórych lektur, w przypadku matematyki będzie mniej zadań, w przypadku języka angielskiego zakres materiału także jest mniejszy. Wraca egzamin ustny, natomiast jeśli chodzi o przedmiot dodatkowy, który miał być z progiem zdawalności, to tego progu na razie nie ma, trzeba do tego egzaminu przystąpić.

W internetowej części rozmowy kurator Siek podsumował konferencję naukową, która odbyła się w zeszłym tygodniu, a dotyczyła nauki włączającej dzieci ze spektrum autyzmu. Problem tych zaburzeń dotyczy coraz większej liczby dzieci.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę.

Zobacz także

2023-04-20, godz. 09:46 Violetta Porowska: Start Pawła Kukiza z listy Zjednoczonej Prawicy nie jest tajemnicą W Porannej Rozmowie Radia Opole gościła Violetta Porowska, poseł PiS, lider partii w okręgu nr 53. Tematem rozmowy: - Branżowe Centra Umiejętności - Konstruowanie… » więcej 2023-04-19, godz. 09:14 Zbigniew Kubalańca: Lista gotowa, rozmowy o miejscach nie było. Kandydaci powiedzieli: "wpisz mnie gdzie chcesz" - Lista Koalicji Obywatelskiej jest gotowa w 99 procentach - powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie Zbigniew Kubalańca. W województwie… » więcej 2023-04-18, godz. 09:18 Marek Froelich o ukraińskim zbożu w Polsce i zakazie jego wwozu i tranzytu - Zawaliły polskie służby odpowiedzialne za dystrybucję, w ogóle ten towar nie powinien być rozpakowany w Polsce - powiedział Marek Froelich prezes Izby… » więcej 2023-04-16, godz. 16:26 Dr Błażej Choroś o kryzysie zbożowym i sondażach -Jeśli chodzi o "kryzys zbożowy", to on jeszcze nie zdążył się objawić w sondażach. Jakie to będą skutki, trudno na razie przewidzieć. Partia rządząca… » więcej 2023-04-14, godz. 08:47 Rafał Bartek o wynikach spisu powszechnego z perspektywy mniejszości narodowych - Nie dziwi chyba nikogo głosowanie posła Mniejszości Niemieckiej Ryszarda Galli za odwołaniem ministra Czarnka, w sytuacji, gdy od ponad roku mamy dyskryminację… » więcej 2023-04-13, godz. 08:42 Dawid Rusak z PIP o pracy zdalnej - Pracownik wykonujący pracę zdalna musi mieć świadomość, że kontroli może zostać poddany również w miejscu zamieszkania i wykonywania pracy. Oczywiście… » więcej 2023-04-12, godz. 08:36 Wicewojewoda Tomasz Witkowski o zbożu napływającym z Ukrainy -Nie mamy sygnałów, by tzw. zboże techniczne z Ukrainy trafiło do naszego regionu. Nie ma możliwości, by było wykorzystywane w celach spożywczych - byłoby… » więcej 2023-04-11, godz. 09:19 Dr Klaudia Plinta: "Im dłużej żyjemy, tym większe ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona" 11 kwietnia przypada Dzień osób z chorobą Parkinsona, dlatego do studia zaprosiliśmy neurologa - dr Klaudię Plintę z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego… » więcej 2023-04-07, godz. 09:22 "Katastrofa ekologiczna na Odrze może się w tym roku powtórzyć" - Wiesław Miś prezes OPZW w Opolu Katastrofa ekologiczna na Odrze może się w tym roku powtórzyć. Przestrzegał przed nią dzisiejszy poranny gość Radia Opole Wiesław Miś - prezes Okręgu… » więcej 2023-04-06, godz. 09:03 Mł. asp. Przemysław Kędzior: "Policja nigdy nie chce wciągać seniorów w swoje działania" Seniorzy wciąż padają ofiarami oszustów. Aby temu zapobiec, opolska policja zainaugurowała działania pod nazwą Świadomi 60+. O jego szczegółach opowiedział… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »