Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Krzysztof Paszyk: Rozpoczynamy objazd prezentując…
2023-02-10, 09:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Krzysztof Paszyk: Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy. To wprowadzenie do kampanii wyborczej

Krzysztof Paszyk: Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy. To wprowadzenie do kampanii wyborczej
- Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy, którą chcemy zgłosić za kilka tygodni w sejmie. Jest to wprowadzenie do kampanii wyborczej - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł PSL Krzysztof Paszyk.
PSL proponuje 3 ustawy, określany jest ten pakiet hasłem Uczciwa Polska. Ludowcy proponują dziedziczenie emerytur, preferencyjne oprocentowanie dla młodych na zakup pierwszego mieszkania i zmiany w podatkach dochodowych.

- 2 mln Polaków żyje w skrajnej nędzy, w większości to emeryci. Umiera mąż, który miał wyższą emeryturę, a wdowa zostaje właściwie bez środków do życia - powiedział gość Porannej Rozmowy. - Co rocznie ZUS z tytułu niewpłaconych rent oddaje kilka miliardów złotych do budżetu państwa, to są środki, które w naszym uznaniu powinny służyć emerytom.

PSL proponuje także projekt "Własny kąt", wskazując, że połowa ludzi w wieku 25-35 lat mieszka z rodzicami. To negatywnie wpływa zdaniem posła Paszyka na demografię. 3
- Mówimy o tym, aby był dostęp dla młodych ludzi do półtoraprocentowego kredytu o stałym oprocentowaniu i gwarancji wkładu własnego udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Uważamy, że państwo na to stać - stwierdził.

Trzeci projekt nazwany jest "praca się opłaca".
- Każda osoba pracująca poza swoim podstawowym miejscem pracy, na drugim, trzecim etacie musi być zwolniona z podatku dochodowego, z opłacania ZUS-u. Blisko 70 tys. pracuje na dwóch, trzech etatach. To niesamowicie potrzebny gest dla tych ludzi. Pielęgniarki i położne to również grupa zawodowa która, aby zapracować na przyzwoity dochód musi mieć dwa, trzy miejsca pracy - powiedział Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Pytany o to czy będzie wspólna lista wyborcza z Polską 2050 powiedział, że od wielu miesięcy Polskie Stronnictwo Ludowe mówiło, że wspólne listy wyborcze to ostatni etap.
- Najpierw trzeba znaleźć wspólnotę programową, potrzeba ideowego połączenia, nabrania zaufania a potem to się materializuje. My robimy pierwszy krok, powołujemy zespół, który stworzy zrąb programowy - powiedział poseł PSL.

Pytany o współpracę z Porozumieniem Jarosława Gowinia, powiedział, że nowa szefowa tego ugrupowania wybrała Agrounię.

- W takich sytuacjach życzę powodzenia, trzymam kciuki. My uzgadniamy grunt pod przyszłe porozumienie z Polską2050 i silny blok centrowy, dwóch podmiotów. Sondaże pokazują, że to ma szansę na 15-20% poparcia.

W internetowej części rozmowy skomentował przyjęcie przez sejm ustawy wiatrakowej i odrzuceniu poprawek senackich do ustawy o Sądzie Najwyższym.

Zobacz i posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-04-12, godz. 08:36 Wicewojewoda Tomasz Witkowski o zbożu napływającym z Ukrainy -Nie mamy sygnałów, by tzw. zboże techniczne z Ukrainy trafiło do naszego regionu. Nie ma możliwości, by było wykorzystywane w celach spożywczych - byłoby… » więcej 2023-04-11, godz. 09:19 Dr Klaudia Plinta: "Im dłużej żyjemy, tym większe ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona" 11 kwietnia przypada Dzień osób z chorobą Parkinsona, dlatego do studia zaprosiliśmy neurologa - dr Klaudię Plintę z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego… » więcej 2023-04-07, godz. 09:22 "Katastrofa ekologiczna na Odrze może się w tym roku powtórzyć" - Wiesław Miś prezes OPZW w Opolu Katastrofa ekologiczna na Odrze może się w tym roku powtórzyć. Przestrzegał przed nią dzisiejszy poranny gość Radia Opole Wiesław Miś - prezes Okręgu… » więcej 2023-04-06, godz. 09:03 Mł. asp. Przemysław Kędzior: "Policja nigdy nie chce wciągać seniorów w swoje działania" Seniorzy wciąż padają ofiarami oszustów. Aby temu zapobiec, opolska policja zainaugurowała działania pod nazwą Świadomi 60+. O jego szczegółach opowiedział… » więcej 2023-04-05, godz. 09:50 Czy Polska zyskuje dzięki zaangażowaniu w konflikt za naszą wschodnią granicą? - Na pewno prezydent Ukrainy podziękuje, nie tylko polskiemu rządowi, ale też polskiemu społeczeństwu, bo ta pomoc była do tej pory ogromna. Będziemy też… » więcej 2023-04-04, godz. 09:12 Edward Kinder o droższych egzaminach na prawo jazdy i możliwych podwyżkach dla egzaminatorów To już pewne i przegłosowane - po 15 kwietnia w górę idą opłaty za egzaminy na prawo jazdy, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Teraz opłata za "teorię"… » więcej 2023-04-03, godz. 09:13 Tomasz Jarczok o społecznej świadomości uzależnień W 2021 roku w Polsce odnotowano największy od 10 lat spadek ilości wypijanego piwa. Mimo coraz większej świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia, Polacy… » więcej 2023-03-31, godz. 09:00 Dr Artur Żurakowski: Gospodarka zaczyna hamować, można mówić o początkach recesji - PKB na 2023 rok, to według różnych źródeł od 0.9 do 0.3, czyli wzrost gospodarczy będzie minimalny bądź żaden. Jeżeli chodzi o recesję techniczną… » więcej 2023-03-30, godz. 08:58 Michał Nowak o dzierżawie gruntów po spółkach i obronie dobrego imienia Jana Pawła II - Grunty, te które wracają do zasobu Skarbu Państwa rozdysponowane będą tylko dla rolników indywidualnych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał… » więcej 2023-03-29, godz. 09:20 Antoni Konopka: Czynsz dzierżawy z góry eliminuje tych rolników, którzy chcą się rozwijać Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Antonii Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za rolnictwo i obszary… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »