Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy…
2023-02-09, 08:54 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy, który ma największe preferencje

Florian Ciecior o wariantach przebiegu planowanej obwodnicy Lędzin
- Obwodnica Lędzin jest bardzo oczekiwana - powiedział Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice w której to gminie leżą Lędziny. - Pamiętam, kiedy wybudowano obwodnicę Chrząstowic w latach 70-tych, to już od tego momentu była wspominana obwodnica Lędzin - dodał gość Porannej Rozmowy Radia Opole.
GDDKiA przygotowuje się do budowy obwodnicy Lędzin. W środę odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Zaprezentowano 4 warianty przebiegu tej trasy. Dyskusja trwała ponad 3 godziny.

- To już jest taka zasada, że wszyscy chcą, tylko zaczyna się problem w którym miejscu, jakim korytarzem ta obwodnica ma być wybudowana - przyznał wójt Ciecior. - Wytworzyła się dosyć żywa dyskusja, każdy z mieszkańców, który się wypowiadał patrzył na sprawę "ze swojego podwórka", ze swojej perspektywy. Nie możemy się temu dziwić, każdy by chciał, żeby jego to bezpośrednio nie dotykało - powiedział gość Radia Opole.

- Z moich informacji jest wariant, który ma największe preferencje. To wariant akceptowany, tak mi się wydaje, przez większość mieszkańców Lędzin, jest na południu miejscowości, ale bardziej oddalony od zabudowań.

Na spotkaniu jeden z mieszkańców zaproponował piąty pomysł na poprowadzenie obwodnicy.

- To nie był od końca wariant obwodnicy. To był zupełnie nowy wytyczony szlak przebiegu drogi krajowej 46. Jestem raczej realistą i jeżeli obwodnica pojawiła się w programie rządowym budowy stu obwodnic i jest określona perspektywa, jak długa ma być ta droga i jakie ma zadanie, więc nie widzę dużych szans, aby ta piąta propozycja miała szansę zrealizowania - uważa wójt Chrząstowic.

Zaznaczył on także, że jeden z północnych wariantów obwodnicy przecina tereny inwestycyjne, a nie są zaplanowane tam zjazdy z obwodnicy.

- Nigdy nie było brane pod uwagę, że tam będzie obwodnica. Grunty są prywatne i może być problem z ich właścicielami, którzy planowali tam zainwestować, a tu okazuje się, że ktoś im będzie drogę budować.

Zobacz także

2023-04-12, godz. 08:36 Wicewojewoda Tomasz Witkowski o zbożu napływającym z Ukrainy -Nie mamy sygnałów, by tzw. zboże techniczne z Ukrainy trafiło do naszego regionu. Nie ma możliwości, by było wykorzystywane w celach spożywczych - byłoby… » więcej 2023-04-11, godz. 09:19 Dr Klaudia Plinta: "Im dłużej żyjemy, tym większe ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona" 11 kwietnia przypada Dzień osób z chorobą Parkinsona, dlatego do studia zaprosiliśmy neurologa - dr Klaudię Plintę z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego… » więcej 2023-04-07, godz. 09:22 "Katastrofa ekologiczna na Odrze może się w tym roku powtórzyć" - Wiesław Miś prezes OPZW w Opolu Katastrofa ekologiczna na Odrze może się w tym roku powtórzyć. Przestrzegał przed nią dzisiejszy poranny gość Radia Opole Wiesław Miś - prezes Okręgu… » więcej 2023-04-06, godz. 09:03 Mł. asp. Przemysław Kędzior: "Policja nigdy nie chce wciągać seniorów w swoje działania" Seniorzy wciąż padają ofiarami oszustów. Aby temu zapobiec, opolska policja zainaugurowała działania pod nazwą Świadomi 60+. O jego szczegółach opowiedział… » więcej 2023-04-05, godz. 09:50 Czy Polska zyskuje dzięki zaangażowaniu w konflikt za naszą wschodnią granicą? - Na pewno prezydent Ukrainy podziękuje, nie tylko polskiemu rządowi, ale też polskiemu społeczeństwu, bo ta pomoc była do tej pory ogromna. Będziemy też… » więcej 2023-04-04, godz. 09:12 Edward Kinder o droższych egzaminach na prawo jazdy i możliwych podwyżkach dla egzaminatorów To już pewne i przegłosowane - po 15 kwietnia w górę idą opłaty za egzaminy na prawo jazdy, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Teraz opłata za "teorię"… » więcej 2023-04-03, godz. 09:13 Tomasz Jarczok o społecznej świadomości uzależnień W 2021 roku w Polsce odnotowano największy od 10 lat spadek ilości wypijanego piwa. Mimo coraz większej świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia, Polacy… » więcej 2023-03-31, godz. 09:00 Dr Artur Żurakowski: Gospodarka zaczyna hamować, można mówić o początkach recesji - PKB na 2023 rok, to według różnych źródeł od 0.9 do 0.3, czyli wzrost gospodarczy będzie minimalny bądź żaden. Jeżeli chodzi o recesję techniczną… » więcej 2023-03-30, godz. 08:58 Michał Nowak o dzierżawie gruntów po spółkach i obronie dobrego imienia Jana Pawła II - Grunty, te które wracają do zasobu Skarbu Państwa rozdysponowane będą tylko dla rolników indywidualnych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał… » więcej 2023-03-29, godz. 09:20 Antoni Konopka: Czynsz dzierżawy z góry eliminuje tych rolników, którzy chcą się rozwijać Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Antonii Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za rolnictwo i obszary… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »