Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Do sejmu Woźniak, Pośpiech i Mielec? Samorządowcy…
2023-02-06, 09:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Do sejmu Woźniak, Pośpiech i Mielec? Samorządowcy Tak dla Polski organizują się przed wyborami parlamentarnymi

Do sejmu Woźniak, Pośpiech i Mielec? Samorządowcy Tak dla Polski organizują się przed wyborami parlamentarnymi
- Czy będzie porozumienie, jeszcze nie wiadomo. Rozmawiamy o tym, żeby jako ruch "Tak dla Polski", jako samorządowcy wesprzeć opozycję w walce o zwycięstwo parlamentarne w jesiennych wyborach - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, lider wspomnianego ruchu w województwie opolskim pytany o to, czy będzie kandydował do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.
- Organizujemy się tak, żeby mieć przedstawicieli, którzy mogliby wystartować w wyborach parlamentarnych - przyznał i dodał, że to nazwiska, których nie chce zdradzać.

Arkadiusz Wiśniewski powiedział, że ruch nie jest masową partią składa się z samorządowców różnych części województwa opolskiego.
- Z Nysy dr Piotr Woźniak, był wicestarostą, jest radnym. Mamy w Kluczborku Piotra Pośpiecha, wieloletniego starostę, jest jeszcze Piotr Mielec szef klubu radnych (w Radzie Miasta Opole red.) - wymieniał gość Porannej Rozmowy.

Arkadiusz Wiśniewski przytoczył ostatni ranking, w którym uwzględniono samorządowców "Tak dla Polski" na listach opozycji. Poparcie dla takiej listy według badań to 32%, przy 33,3 dla Zjednoczonej Prawicy. Koalicja Obywatelska bez samorządowców w tym samym rankingu osiąga wynik gorszy o 5 punktów procentowych.

- Nas to cieszy, bo jesteśmy rozpoznawani z dobrej pracy w swoich gminach, swoich samorządach - powiedział.

W sondażu przeprowadzonym w dniach 24-26 stycznia wzięto pod uwagę samodzielny start ruchu Tak dla Polski. Badanie dało PiS 22%, KO 17,4 % a Tak dla Polski 10,7% proc.

Czy jest opcja, że ruch wystartuje samodzielnie?

- Myślę, że nie. Dążymy do porozumienia na opozycji. Nie myślimy raczej o samodzielnej liście. Chcemy być spoiwem na opozycji, chociaż zdajemy sobie sprawę, że jedna lista opozycji, to nie jest coś takiego, co jest jednoznacznie przesądzone - stwierdził Arkadiusz Wiśniewski.

- Liczę na to, że zwycięży opozycja zmobilizowana, zintegrowana zdeterminowana, bo tego oczekują wyborcy opozycyjni. Trzeba zmienić Polskę. Nie może być tak, że minister rozdaje pieniądze kolegom, żeby wille sobie kupować, nie może być tak, że się buduje elektrownie i ją burzy, nie może być tak, że ludziom węgla brakuje, sędziów albo prokuraturę traktuje jak chłopców na posyłki - mówił w Radiu Opole Arkadiusz Wiśniewski.

- Chcemy, żeby Polska była takim krajem, w którym można się rozwijać, uczyć, dbać o rodzinę, nie martwić się o to, że wyjdziemy z Unii i to możemy wprowadzić zmieniając jesienią rządzących - powiedział.

W internetowej części rozmowy mówiliśmy o planowanej w Opolu budowie trasy średnicowej.

- Zakładamy, że jeżeli budowa będzie kosztowała około 200 mln, to będzie nas na nią stać - powiedział prezydent Opola i dodał, że ma na myśli zarówno budżet miasta jak i różnego rodzaju dofinansowania i dotacje.

Pytany, czy biorąc pod uwagę to, że budowa średnicówki ruszy po wyborach parlamentarnych, liczy na to, że pieniądze dostanie od rządu powiedział:

- Liczę, że nowy rząd dołoży do obwodnicy południowej, bo to jest ta droga, która mogłaby już dawno powstać, a brak pieniędzy krajowych, a to jest droga krajowa, uniemożliwia jej realizację.

Zobacz także

2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej 2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej 2023-03-15, godz. 09:22 Paweł Kukiz: Żyjemy w ustroju gdzie samorządowcy chcieliby, żeby to było dziedziczone - To jest kolejny krok ku demokratyzacji państwa - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł ziemi opolskiej Paweł Kukiz skomentował zmiany dotyczące referendum… » więcej 2023-03-14, godz. 08:38 Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu - Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry… » więcej 2023-03-13, godz. 09:25 Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej - To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym -… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »