Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Do sejmu Woźniak, Pośpiech i Mielec? Samorządowcy…
2023-02-06, 09:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Do sejmu Woźniak, Pośpiech i Mielec? Samorządowcy Tak dla Polski organizują się przed wyborami parlamentarnymi

Do sejmu Woźniak, Pośpiech i Mielec? Samorządowcy Tak dla Polski organizują się przed wyborami parlamentarnymi
- Czy będzie porozumienie, jeszcze nie wiadomo. Rozmawiamy o tym, żeby jako ruch "Tak dla Polski", jako samorządowcy wesprzeć opozycję w walce o zwycięstwo parlamentarne w jesiennych wyborach - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, lider wspomnianego ruchu w województwie opolskim pytany o to, czy będzie kandydował do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.
- Organizujemy się tak, żeby mieć przedstawicieli, którzy mogliby wystartować w wyborach parlamentarnych - przyznał i dodał, że to nazwiska, których nie chce zdradzać.

Arkadiusz Wiśniewski powiedział, że ruch nie jest masową partią składa się z samorządowców różnych części województwa opolskiego.
- Z Nysy dr Piotr Woźniak, był wicestarostą, jest radnym. Mamy w Kluczborku Piotra Pośpiecha, wieloletniego starostę, jest jeszcze Piotr Mielec szef klubu radnych (w Radzie Miasta Opole red.) - wymieniał gość Porannej Rozmowy.

Arkadiusz Wiśniewski przytoczył ostatni ranking, w którym uwzględniono samorządowców "Tak dla Polski" na listach opozycji. Poparcie dla takiej listy według badań to 32%, przy 33,3 dla Zjednoczonej Prawicy. Koalicja Obywatelska bez samorządowców w tym samym rankingu osiąga wynik gorszy o 5 punktów procentowych.

- Nas to cieszy, bo jesteśmy rozpoznawani z dobrej pracy w swoich gminach, swoich samorządach - powiedział.

W sondażu przeprowadzonym w dniach 24-26 stycznia wzięto pod uwagę samodzielny start ruchu Tak dla Polski. Badanie dało PiS 22%, KO 17,4 % a Tak dla Polski 10,7% proc.

Czy jest opcja, że ruch wystartuje samodzielnie?

- Myślę, że nie. Dążymy do porozumienia na opozycji. Nie myślimy raczej o samodzielnej liście. Chcemy być spoiwem na opozycji, chociaż zdajemy sobie sprawę, że jedna lista opozycji, to nie jest coś takiego, co jest jednoznacznie przesądzone - stwierdził Arkadiusz Wiśniewski.

- Liczę na to, że zwycięży opozycja zmobilizowana, zintegrowana zdeterminowana, bo tego oczekują wyborcy opozycyjni. Trzeba zmienić Polskę. Nie może być tak, że minister rozdaje pieniądze kolegom, żeby wille sobie kupować, nie może być tak, że się buduje elektrownie i ją burzy, nie może być tak, że ludziom węgla brakuje, sędziów albo prokuraturę traktuje jak chłopców na posyłki - mówił w Radiu Opole Arkadiusz Wiśniewski.

- Chcemy, żeby Polska była takim krajem, w którym można się rozwijać, uczyć, dbać o rodzinę, nie martwić się o to, że wyjdziemy z Unii i to możemy wprowadzić zmieniając jesienią rządzących - powiedział.

W internetowej części rozmowy mówiliśmy o planowanej w Opolu budowie trasy średnicowej.

- Zakładamy, że jeżeli budowa będzie kosztowała około 200 mln, to będzie nas na nią stać - powiedział prezydent Opola i dodał, że ma na myśli zarówno budżet miasta jak i różnego rodzaju dofinansowania i dotacje.

Pytany, czy biorąc pod uwagę to, że budowa średnicówki ruszy po wyborach parlamentarnych, liczy na to, że pieniądze dostanie od rządu powiedział:

- Liczę, że nowy rząd dołoży do obwodnicy południowej, bo to jest ta droga, która mogłaby już dawno powstać, a brak pieniędzy krajowych, a to jest droga krajowa, uniemożliwia jej realizację.

Zobacz także

2023-04-05, godz. 09:50 Czy Polska zyskuje dzięki zaangażowaniu w konflikt za naszą wschodnią granicą? - Na pewno prezydent Ukrainy podziękuje, nie tylko polskiemu rządowi, ale też polskiemu społeczeństwu, bo ta pomoc była do tej pory ogromna. Będziemy też… » więcej 2023-04-04, godz. 09:12 Edward Kinder o droższych egzaminach na prawo jazdy i możliwych podwyżkach dla egzaminatorów To już pewne i przegłosowane - po 15 kwietnia w górę idą opłaty za egzaminy na prawo jazdy, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Teraz opłata za "teorię"… » więcej 2023-04-03, godz. 09:13 Tomasz Jarczok o społecznej świadomości uzależnień W 2021 roku w Polsce odnotowano największy od 10 lat spadek ilości wypijanego piwa. Mimo coraz większej świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia, Polacy… » więcej 2023-03-31, godz. 09:00 Dr Artur Żurakowski: Gospodarka zaczyna hamować, można mówić o początkach recesji - PKB na 2023 rok, to według różnych źródeł od 0.9 do 0.3, czyli wzrost gospodarczy będzie minimalny bądź żaden. Jeżeli chodzi o recesję techniczną… » więcej 2023-03-30, godz. 08:58 Michał Nowak o dzierżawie gruntów po spółkach i obronie dobrego imienia Jana Pawła II - Grunty, te które wracają do zasobu Skarbu Państwa rozdysponowane będą tylko dla rolników indywidualnych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał… » więcej 2023-03-29, godz. 09:20 Antoni Konopka: Czynsz dzierżawy z góry eliminuje tych rolników, którzy chcą się rozwijać Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Antonii Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za rolnictwo i obszary… » więcej 2023-03-28, godz. 09:45 Marcin Ociepa: Zbliżają się wybory i to zupełnie naturalne, że te partie, które są najmniej aktywne nagle się … - Rosja i Białoruś stanowią zagrożenie dla Polski od lat - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł… » więcej 2023-03-27, godz. 09:02 Hetman, PSL: Niech wszyscy polscy rolnicy zobaczą, jak PiS broni największego szkodnika, wicepremiera Kowalczyka Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL w Radiu Opole o: - wspólnym starcie w wyborach PSL i Polski 2050 - dwóch listach opozycji - dymisji ministra rolnictwa -… » więcej 2023-03-26, godz. 09:00 Stanisław A. Niewiński o rekrutacji do Collegium Nobilium Opoliense - Dzięki unikalnemu programowi Collegium od 2012 r. kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Edward Ambicki: Bank Żywności na pomoc potrzebującym Jeszcze dziś w opolskich sklepach można przyłączyć się do zbiórki żywności dla potrzebujących. W wielu placówkach czekają kosze na produkty, z których… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »