Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Rafał Pydych: Ogłaszamy trzeci przetarg na rozbudowę…
2023-02-02, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rafał Pydych: Ogłaszamy trzeci przetarg na rozbudowę DK40 w Głuchołazach

Rafał Pydych [fot. Radio Opole]
Rafał Pydych [fot. Radio Opole]
- Utrudnienia niewątpliwie będą występować - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Rafał Pydych dyr. opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W Głuchołazach będzie rozbudowywany odcinek DK 40 przebiegający przez centrum miasta.
- To zadanie niezwykle istotne, złożone i dość trudne. Przewidziana jest wymiana większości infrastruktury technicznej: wodociągi, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieć gazowa, sieć energetyczna - wymieniał dyrektor Pydych.

Utrudnienia w ruchu w Głuchołazach będą występować przez dwa lata.

- Będzie też rozbiórka mostu na rzece Biała Głuchołaska i budowa nowego. Na czas rozbiórki i budowy nowego, powstanie most tymczasowy - zapowiedział gość Radia Opole.
Opolski oddział GDDKiA ogłosił właśnie trzeci przetarg na to zadanie. Pierwszy nie został rozstrzygnięty, bo wszystkie oferty były za drogie. Po drugim przetargu wybrany wykonawca nie zdecydował się podpisać umowy, ponieważ od momentu złożenia oferty do momentu zaproszenia na podpisanie umowy upłynęło sporo czasu, koszty budowy dróg poszły w górę.

GDDKiA w Opolu przygotowuje się także do budowy obwodnicy Lędzin. Spotkanie informacyjne dotyczące proponowanych wariantów przebiegu trasy odbędzie się 8 lutego.
- Na chwilę obecną warianty są 4: dwa północne, dwa południowe. Są opublikowane na stronie www.obwodnicaledzin-dk46.pl. Na tej stronie jest też druk wniosku ze spotkania informacyjnego na którym będziemy pozyskiwali informacje od mieszkańców co do wariantów, które są akceptowalne, a które nie - powiedział dyrektor GDDKiA w Opolu.
- Jeżeli są uwarunkowania, o których my nie wiemy, których nie możemy pozyskać z ogólnodostępnych źródeł informacji, to to spotkanie ma na celu pozyskanie tych informacji.

Wszyscy zainteresowani, nie tylko mieszkańcy Lędzin, mogą wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym.
Jeśli chodzi o planowaną obwodnicę Zawady. GDDKiA planuje w tym roku ogłosić przetarg na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe.
- Będzie ono analizowało kilka wariantów i w jego ramach zostanie wybrany wariant rekomendowany - wyjaśnił Rafał Pydych.

Zobacz także

2023-04-07, godz. 09:22 "Katastrofa ekologiczna na Odrze może się w tym roku powtórzyć" - Wiesław Miś prezes OPZW w Opolu Katastrofa ekologiczna na Odrze może się w tym roku powtórzyć. Przestrzegał przed nią dzisiejszy poranny gość Radia Opole Wiesław Miś - prezes Okręgu… » więcej 2023-04-06, godz. 09:03 Mł. asp. Przemysław Kędzior: "Policja nigdy nie chce wciągać seniorów w swoje działania" Seniorzy wciąż padają ofiarami oszustów. Aby temu zapobiec, opolska policja zainaugurowała działania pod nazwą Świadomi 60+. O jego szczegółach opowiedział… » więcej 2023-04-05, godz. 09:50 Czy Polska zyskuje dzięki zaangażowaniu w konflikt za naszą wschodnią granicą? - Na pewno prezydent Ukrainy podziękuje, nie tylko polskiemu rządowi, ale też polskiemu społeczeństwu, bo ta pomoc była do tej pory ogromna. Będziemy też… » więcej 2023-04-04, godz. 09:12 Edward Kinder o droższych egzaminach na prawo jazdy i możliwych podwyżkach dla egzaminatorów To już pewne i przegłosowane - po 15 kwietnia w górę idą opłaty za egzaminy na prawo jazdy, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Teraz opłata za "teorię"… » więcej 2023-04-03, godz. 09:13 Tomasz Jarczok o społecznej świadomości uzależnień W 2021 roku w Polsce odnotowano największy od 10 lat spadek ilości wypijanego piwa. Mimo coraz większej świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia, Polacy… » więcej 2023-03-31, godz. 09:00 Dr Artur Żurakowski: Gospodarka zaczyna hamować, można mówić o początkach recesji - PKB na 2023 rok, to według różnych źródeł od 0.9 do 0.3, czyli wzrost gospodarczy będzie minimalny bądź żaden. Jeżeli chodzi o recesję techniczną… » więcej 2023-03-30, godz. 08:58 Michał Nowak o dzierżawie gruntów po spółkach i obronie dobrego imienia Jana Pawła II - Grunty, te które wracają do zasobu Skarbu Państwa rozdysponowane będą tylko dla rolników indywidualnych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał… » więcej 2023-03-29, godz. 09:20 Antoni Konopka: Czynsz dzierżawy z góry eliminuje tych rolników, którzy chcą się rozwijać Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Antonii Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za rolnictwo i obszary… » więcej 2023-03-28, godz. 09:45 Marcin Ociepa: Zbliżają się wybory i to zupełnie naturalne, że te partie, które są najmniej aktywne nagle się … - Rosja i Białoruś stanowią zagrożenie dla Polski od lat - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł… » więcej 2023-03-27, godz. 09:02 Hetman, PSL: Niech wszyscy polscy rolnicy zobaczą, jak PiS broni największego szkodnika, wicepremiera Kowalczyka Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL w Radiu Opole o: - wspólnym starcie w wyborach PSL i Polski 2050 - dwóch listach opozycji - dymisji ministra rolnictwa -… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »