Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poseł W.Zembaczyński (.N) : Zobaczyliśmy jak wygląda…
2023-01-28, 09:00 Autor: Ireneusz Prochera

Poseł W.Zembaczyński (.N) : Zobaczyliśmy jak wygląda ruski mir

Poseł W.Zembaczyński (.N) : Zobaczyliśmy jak wygląda ruski mir
Opolski parlamentarzysta odwiedził ukraińskie tereny, gdzie toczy się wojna z rosyjskim agresorem. Jak mówi, trudno nam sobie nawet wyobrazić skalę brutalności wojny toczonej w Charkowie, Konstantyniwce i w Bachmucie. Podkreślił natomiast konieczność natychmiastowej i bezwarunkowej pomocy ze strony państw zachodnich dla ukraińskiej armii.
-Dzisiaj to jest wojna artylerii, moździerzy i dronów - mówi parlementarzysta. I dodajer, że dlatego tak ważne jest, by tego typu broń dostarczać do Ukrainy oraz wszelkiego rodzaju inne zachodnie zaawansowane uzbrojenie. Moją misją w Bachmucie było właśnie dostarczenie dronów - dodaje Witold Zembaczyński.

Jego zdaniem trzeba rozmawiać ze sceptykami i przekonywać ich, że stabilizacja ekonomiczna w Polsce wróci do normy tylko wtedy gdy wojna się skończy, a agresor zostanie odparty.

Poseł Noweczesnej mówił też o nadziejach na to, że opozycja pójdzie jednak do wyborów zjednoczona oraz o przyjęciu przez Polskę euro.
Z Witoldem Zembaczyńskim rozmawia Ireneusz Prochera (28.01.2023)

Zobacz także

2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej 2023-03-15, godz. 09:22 Paweł Kukiz: Żyjemy w ustroju gdzie samorządowcy chcieliby, żeby to było dziedziczone - To jest kolejny krok ku demokratyzacji państwa - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł ziemi opolskiej Paweł Kukiz skomentował zmiany dotyczące referendum… » więcej 2023-03-14, godz. 08:38 Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu - Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry… » więcej 2023-03-13, godz. 09:25 Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej - To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym -… » więcej 2023-03-12, godz. 09:01 Leonard Pietruszka o tym, po co samorządom klastry - Łączenie się w klastry i spółdzielnie energetyczne to nie tylko moda, ale absolutna konieczność - mówi wójt gminy Komprachcice Leonard Pietruszka. Jego… » więcej 2023-03-11, godz. 09:00 Teresa Tiszbierek o spotkaniu strażaczek-ochotniczek W weekend w Turawie spotykają się strażaczki-ochotniczki nie tylko z naszego regionu, ale i z Ukrainy. Wiemy, że nasze OSP starają się pomóc w budowie w… » więcej 2023-03-10, godz. 09:00 Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem… » więcej 2023-03-09, godz. 08:40 Kurator Siek: Może być tak, że nauczyciele nie będą mieli kogo uczyć - To, że teraz w szkołach podstawowych jest dobrze, w tym sensie, że jest sporo uczniów, wynika z tego, że była reforma edukacji, po drodze był "podwójny… » więcej 2023-03-08, godz. 10:01 Violetta Porowska o dniu kobiet i trwającym posiedzeniu sejmu - Zdefiniowanie jaka jest dzisiaj polska kobieta jest trudne. Często usiłuje się nas w dwa schematy włożyć, że albo jesteśmy wojujące feministki, albo… » więcej 2023-03-07, godz. 09:50 Marcin Oszańca: Zgłosiłem chęć i gotowość wystawienia kandydata z PSL w okręgu nr 51 w wyborach do Senatu - W okręgach, w których są obecni senatorzy partii jeszcze opozycyjnych, czyli okręg opolski i okręg wschodni będziemy popierać obecnych senatorów, mają… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »