Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poseł W.Zembaczyński (.N) : Zobaczyliśmy jak wygląda…
2023-01-28, 09:00 Autor: Ireneusz Prochera

Poseł W.Zembaczyński (.N) : Zobaczyliśmy jak wygląda ruski mir

Poseł W.Zembaczyński (.N) : Zobaczyliśmy jak wygląda ruski mir
Opolski parlamentarzysta odwiedził ukraińskie tereny, gdzie toczy się wojna z rosyjskim agresorem. Jak mówi, trudno nam sobie nawet wyobrazić skalę brutalności wojny toczonej w Charkowie, Konstantyniwce i w Bachmucie. Podkreślił natomiast konieczność natychmiastowej i bezwarunkowej pomocy ze strony państw zachodnich dla ukraińskiej armii.
-Dzisiaj to jest wojna artylerii, moździerzy i dronów - mówi parlementarzysta. I dodajer, że dlatego tak ważne jest, by tego typu broń dostarczać do Ukrainy oraz wszelkiego rodzaju inne zachodnie zaawansowane uzbrojenie. Moją misją w Bachmucie było właśnie dostarczenie dronów - dodaje Witold Zembaczyński.

Jego zdaniem trzeba rozmawiać ze sceptykami i przekonywać ich, że stabilizacja ekonomiczna w Polsce wróci do normy tylko wtedy gdy wojna się skończy, a agresor zostanie odparty.

Poseł Noweczesnej mówił też o nadziejach na to, że opozycja pójdzie jednak do wyborów zjednoczona oraz o przyjęciu przez Polskę euro.
Z Witoldem Zembaczyńskim rozmawia Ireneusz Prochera (28.01.2023)

Zobacz także

2023-03-26, godz. 09:00 Stanisław A. Niewiński o rekrutacji do Collegium Nobilium Opoliense - Dzięki unikalnemu programowi Collegium od 2012 r. kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Edward Ambicki: Bank Żywności na pomoc potrzebującym Jeszcze dziś w opolskich sklepach można przyłączyć się do zbiórki żywności dla potrzebujących. W wielu placówkach czekają kosze na produkty, z których… » więcej 2023-03-24, godz. 09:20 Tomasz Ognisty o trudnej sytuacji na rynku zbóż i rozwiązaniach dla rolników na najbliższy czas -Mamy na razie obietnicę, więc będziemy się przyglądali czy zostanie zrealizowana - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Ognisty, przewodniczący… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 Marek Cholewa o wyroku TSUE w sprawie polskich lasów - Konflikt z tzw. ekologami ma naturę ideologiczną a nie ekologiczną. Jeśli ktoś ma odrobinę zdrowego rozsądku to przyzna, że w Polsce od wojny lasów… » więcej 2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »