Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną…
2023-01-27, 09:20 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną legitymację. Najstarszy z m-legitymacją ma 98 lat!

Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną legitymację. Najstarszy z m-legitymacją ma 98 lat!
- Dbamy o wizerunek zakładu, dbamy o komfort klientów - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Mariusz Jedynak, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Dzisiaj (27.01) w opolskim oddziale ZUS symbolicznie otwarto wyremontowaną salę obsługi klienta.
Celem na najbliższe lata dla ZUSu jest jednak zwiększenie elektronizacji usług.
Od 2012 roku działa portal PUE ZUS, niedawno wdrożona została aplikacja mobilna m ZUS, w styczniu seniorzy mogą założyć sobie w telefonie komórkowym mlegitymację, a wkrótce dostępna będzie aplikacja dla lekarzy i aplikacja dla płatników składek.


- Wszystkie kanały dostępu elektronicznego to najbardziej dynamicznie rozwijająca się cześć Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - powiedział wiceprezes Jedynak.
- W okresie covidu wszystkie nasze rozwiązania sprawdziły się, w zasadzie zapewniały też dla państwa najlepszą drogę do komunikacji - zaznaczył.

Można już pobierać m-legitymację emeryty lub rencisty.
- Daje te same funkcjonalności co tradycyjna legitymacja i od początku stycznia założyło ją sobie już 130 tys. emerytów. Najstarszy emeryt, który aplikację m-legitymacji pobrał urodził się w 1925 roku - powiedział wiceprezes Jedynak.

W Porannej Rozmowie Radia Opole wiceprezes ZUS przyznał także, że PUE ZUS, który powstał 11 lat temu wymaga już odświeżenia, zarówno szaty graficznej jak i funkcjonalności, co jest już planowane.

Zobacz także

2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej 2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej 2023-03-15, godz. 09:22 Paweł Kukiz: Żyjemy w ustroju gdzie samorządowcy chcieliby, żeby to było dziedziczone - To jest kolejny krok ku demokratyzacji państwa - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł ziemi opolskiej Paweł Kukiz skomentował zmiany dotyczące referendum… » więcej 2023-03-14, godz. 08:38 Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu - Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry… » więcej 2023-03-13, godz. 09:25 Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej - To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym -… » więcej 2023-03-12, godz. 09:01 Leonard Pietruszka o tym, po co samorządom klastry - Łączenie się w klastry i spółdzielnie energetyczne to nie tylko moda, ale absolutna konieczność - mówi wójt gminy Komprachcice Leonard Pietruszka. Jego… » więcej 2023-03-11, godz. 09:00 Teresa Tiszbierek o spotkaniu strażaczek-ochotniczek W weekend w Turawie spotykają się strażaczki-ochotniczki nie tylko z naszego regionu, ale i z Ukrainy. Wiemy, że nasze OSP starają się pomóc w budowie w… » więcej 2023-03-10, godz. 09:00 Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »