Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną…
2023-01-27, 09:20 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną legitymację. Najstarszy z m-legitymacją ma 98 lat!

Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną legitymację. Najstarszy z m-legitymacją ma 98 lat!
- Dbamy o wizerunek zakładu, dbamy o komfort klientów - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Mariusz Jedynak, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Dzisiaj (27.01) w opolskim oddziale ZUS symbolicznie otwarto wyremontowaną salę obsługi klienta.
Celem na najbliższe lata dla ZUSu jest jednak zwiększenie elektronizacji usług.
Od 2012 roku działa portal PUE ZUS, niedawno wdrożona została aplikacja mobilna m ZUS, w styczniu seniorzy mogą założyć sobie w telefonie komórkowym mlegitymację, a wkrótce dostępna będzie aplikacja dla lekarzy i aplikacja dla płatników składek.


- Wszystkie kanały dostępu elektronicznego to najbardziej dynamicznie rozwijająca się cześć Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - powiedział wiceprezes Jedynak.
- W okresie covidu wszystkie nasze rozwiązania sprawdziły się, w zasadzie zapewniały też dla państwa najlepszą drogę do komunikacji - zaznaczył.

Można już pobierać m-legitymację emeryty lub rencisty.
- Daje te same funkcjonalności co tradycyjna legitymacja i od początku stycznia założyło ją sobie już 130 tys. emerytów. Najstarszy emeryt, który aplikację m-legitymacji pobrał urodził się w 1925 roku - powiedział wiceprezes Jedynak.

W Porannej Rozmowie Radia Opole wiceprezes ZUS przyznał także, że PUE ZUS, który powstał 11 lat temu wymaga już odświeżenia, zarówno szaty graficznej jak i funkcjonalności, co jest już planowane.

Zobacz także

2023-03-26, godz. 09:00 Stanisław A. Niewiński o rekrutacji do Collegium Nobilium Opoliense - Dzięki unikalnemu programowi Collegium od 2012 r. kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Edward Ambicki: Bank Żywności na pomoc potrzebującym Jeszcze dziś w opolskich sklepach można przyłączyć się do zbiórki żywności dla potrzebujących. W wielu placówkach czekają kosze na produkty, z których… » więcej 2023-03-24, godz. 09:20 Tomasz Ognisty o trudnej sytuacji na rynku zbóż i rozwiązaniach dla rolników na najbliższy czas -Mamy na razie obietnicę, więc będziemy się przyglądali czy zostanie zrealizowana - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Ognisty, przewodniczący… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 Marek Cholewa o wyroku TSUE w sprawie polskich lasów - Konflikt z tzw. ekologami ma naturę ideologiczną a nie ekologiczną. Jeśli ktoś ma odrobinę zdrowego rozsądku to przyzna, że w Polsce od wojny lasów… » więcej 2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »