Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Barbara Pawlos o Krainie Zdrowia Dzieci, wydarzeniu…
2023-01-26, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Barbara Pawlos o Krainie Zdrowia Dzieci, wydarzeniu opolskiego NFZ pod patronatem Radia Opole

Barbara Pawlos o dostępności lekarzy specjalistów i akcjach profilaktycznych
- Chcemy odwrócić negatywny trend w zdrowiu dzieci i młodzieży po pandemii - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole rzecznik opolskiego oddziału NFZ Barbara Pawlos o wydarzeniu Kraina Zdrowia Dzieci.
- Zapraszamy dzieci od 0 do 18. roku życia do Toyota Park 9:00 do 17:00 w sobotę 4 lutego. Czekamy z pediatrami lekarzami rodzinnymi jaki wielkim gronem lekarzy specjalistów - powiedziała.

Bez skierowania i bez rejestracji będzie można spotkać się z lekarzami 14 specjalizacji min. ortopedami, fizjoterapeutami, psychologami, psychiatrami, neurologopedami, laryngologami alergologami, pulmonologami.

- Każde dziecko wchodzące do naszej krainy zostanie zbadane, zmierzone i zważone przez pielęgniarkę bądź studenta medycyny. Pomiary zostaną zapisane w specjalnej książeczce i dziecko z tą książeczką uda się do pediatry lub lekarza rodzinnego, który dokona pierwszych badań. On określi, do jakiego specjalisty ma się dziecko udać - wyjaśnia Barbara Pawlos.

- Będzie można w ten dzień skorzystać na miejscu także z badań diagnostycznych jak USG, badanie wzroku, badanie słuchu, EKG - wymienia gość Radia Opole.

Organizatorzy zapewniają także strefę zabaw, aby umilić dzieciom oczekiwanie na poradę lekarską. Wśród atrakcji między innymi animacje dla dzieci, trening z piłkarzami Odry Opole czy pokazy judo. Będzie również możliwość skorzystania z kursu pierwszej pomocy.

- Będą także dietetycy, którzy będą mogli ułożyć plan żywieniowy, żeby pomóc dziecku wyjść z nadwagi - dodaje rzeczniczka opolskiego oddziału NFZ.

Na miejscu będzie także studio Radia Opole. Marzena Śmierciak poprowadzi z Toyota Park program "Ze zdrowiem ci do twarzy".

Zobacz także

2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej 2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej 2023-03-15, godz. 09:22 Paweł Kukiz: Żyjemy w ustroju gdzie samorządowcy chcieliby, żeby to było dziedziczone - To jest kolejny krok ku demokratyzacji państwa - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł ziemi opolskiej Paweł Kukiz skomentował zmiany dotyczące referendum… » więcej 2023-03-14, godz. 08:38 Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu - Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry… » więcej 2023-03-13, godz. 09:25 Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej - To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym -… » więcej 2023-03-12, godz. 09:01 Leonard Pietruszka o tym, po co samorządom klastry - Łączenie się w klastry i spółdzielnie energetyczne to nie tylko moda, ale absolutna konieczność - mówi wójt gminy Komprachcice Leonard Pietruszka. Jego… » więcej 2023-03-11, godz. 09:00 Teresa Tiszbierek o spotkaniu strażaczek-ochotniczek W weekend w Turawie spotykają się strażaczki-ochotniczki nie tylko z naszego regionu, ale i z Ukrainy. Wiemy, że nasze OSP starają się pomóc w budowie w… » więcej 2023-03-10, godz. 09:00 Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem… » więcej 2023-03-09, godz. 08:40 Kurator Siek: Może być tak, że nauczyciele nie będą mieli kogo uczyć - To, że teraz w szkołach podstawowych jest dobrze, w tym sensie, że jest sporo uczniów, wynika z tego, że była reforma edukacji, po drodze był "podwójny… » więcej 2023-03-08, godz. 10:01 Violetta Porowska o dniu kobiet i trwającym posiedzeniu sejmu - Zdefiniowanie jaka jest dzisiaj polska kobieta jest trudne. Często usiłuje się nas w dwa schematy włożyć, że albo jesteśmy wojujące feministki, albo… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »