Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Barbara Pawlos o Krainie Zdrowia Dzieci, wydarzeniu…
2023-01-26, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Barbara Pawlos o Krainie Zdrowia Dzieci, wydarzeniu opolskiego NFZ pod patronatem Radia Opole

Barbara Pawlos o dostępności lekarzy specjalistów i akcjach profilaktycznych
- Chcemy odwrócić negatywny trend w zdrowiu dzieci i młodzieży po pandemii - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole rzecznik opolskiego oddziału NFZ Barbara Pawlos o wydarzeniu Kraina Zdrowia Dzieci.
- Zapraszamy dzieci od 0 do 18. roku życia do Toyota Park 9:00 do 17:00 w sobotę 4 lutego. Czekamy z pediatrami lekarzami rodzinnymi jaki wielkim gronem lekarzy specjalistów - powiedziała.

Bez skierowania i bez rejestracji będzie można spotkać się z lekarzami 14 specjalizacji min. ortopedami, fizjoterapeutami, psychologami, psychiatrami, neurologopedami, laryngologami alergologami, pulmonologami.

- Każde dziecko wchodzące do naszej krainy zostanie zbadane, zmierzone i zważone przez pielęgniarkę bądź studenta medycyny. Pomiary zostaną zapisane w specjalnej książeczce i dziecko z tą książeczką uda się do pediatry lub lekarza rodzinnego, który dokona pierwszych badań. On określi, do jakiego specjalisty ma się dziecko udać - wyjaśnia Barbara Pawlos.

- Będzie można w ten dzień skorzystać na miejscu także z badań diagnostycznych jak USG, badanie wzroku, badanie słuchu, EKG - wymienia gość Radia Opole.

Organizatorzy zapewniają także strefę zabaw, aby umilić dzieciom oczekiwanie na poradę lekarską. Wśród atrakcji między innymi animacje dla dzieci, trening z piłkarzami Odry Opole czy pokazy judo. Będzie również możliwość skorzystania z kursu pierwszej pomocy.

- Będą także dietetycy, którzy będą mogli ułożyć plan żywieniowy, żeby pomóc dziecku wyjść z nadwagi - dodaje rzeczniczka opolskiego oddziału NFZ.

Na miejscu będzie także studio Radia Opole. Marzena Śmierciak poprowadzi z Toyota Park program "Ze zdrowiem ci do twarzy".

Zobacz także

2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej 2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej 2023-03-15, godz. 09:22 Paweł Kukiz: Żyjemy w ustroju gdzie samorządowcy chcieliby, żeby to było dziedziczone - To jest kolejny krok ku demokratyzacji państwa - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł ziemi opolskiej Paweł Kukiz skomentował zmiany dotyczące referendum… » więcej 2023-03-14, godz. 08:38 Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu - Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry… » więcej 2023-03-13, godz. 09:25 Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej - To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym -… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »