Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Starosta Gęsiarz: Szpital huczy, że kierownik chirurgii…
2023-01-25, 09:12 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Starosta Gęsiarz: Szpital huczy, że kierownik chirurgii chce zamknąć oddział, bo jedzie na narty

Starosta Gęsiarz: Szpital huczy, że kierownik chirurgii chce zamknąć oddział, bo jedzie na narty
- Nie ma podstaw, żeby oddział chirurgii był zamknięty - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski. Kierownik oddziału chirurgii złożył w poniedziałek (23.01) pismo w sprawie zamknięcia oddziału.
- Pismo złożył w sekretariacie, nie rozmawiał z panią prezes i czmychnął, aby z nikim o tym nie rozmawiać - dodał starosta. - Pisze w tym piśmie nieprawdziwe informacje, że będzie brakować lekarzy od 13 lutego. Dziwi nas to, bo mamy obecnie czterech lekarzy "dziennych" na oddziale i lekarzy dodatkowo pracujących w poradni chirurgicznej i lekarzy, którzy dyżurują na oddziale.

Jak mówi starosta namysłowski z czterech lekarzy, którzy pracują na oddziale, jeden od 13 lutego, na tydzień lub dwa będzie ze względów zdrowotnych nieobecny w pracy.

- Da się grafik ułożyć. To nieobecność jednego lekarza, przez dwa tygodnie. Taką sytuację mamy choćby w wakacje, kiedy lekarze biorą sobie wolne. Wystarczy dobrze grafik rozpisać - mówi starosta Konrad Gęsiarz.

Skąd więc pismo kierownika chirurgii o zamknięcie tego oddziału?

- Cały szpital huczy i zaczyna być już głośno w mieście o tym, że pan kierownik 13 lutego, a to pierwszy dzień ferii, miał zaplanowany wyjazd na narty. Więc jeżeli od 13 lutego zabrakło by lekarza, który ze względów zdrowotnych będzie nieobecny, pan kierownik musiałby być wtedy w pracy, żeby zapewnić bezpieczeństwo pacjentów, więc kolidowałoby to z jego wyjazdem na narty. Mam nadzieję, że to nie jest prawda, ale wszyscy o tym mówią. Myślę że pan kierownik powinien się do tego odnieść. Bo przedłożył własny urlop ponad zdrowie pacjentów - powiedział w Radiu Opole Konrad Gęsiarz, starosta powiatu namysłowskiego.

- Zamknąć oddział? W sytuacji, kiedy nawet brakuje lekarzy oddział można zawiesić na tydzień, na dwa, można przenieść planowane zabiegi, zmniejszyć obciążenie lekarzy, a tu poszło do razu o zamknięcie, żeby mieć przerwę w pracy. Tak się mówi. Jeśli to by się okazało prawdą, to jest to zatrważająca informacja - powiedział gość Radia Opole.

Jako kolejny, przypuszczalny powód pisma o zamkniecie chirurgii wskazuje działanie polityczne. Jak powiedział na antenie Rada Opole, kierownik oddziału to działacz Platformy Obywatelskiej, radny sąsiedniego powiatu.

- Przypomnę, że radni opozycji (min. Platforma Obywatelska red.) w radzie miasta Namysłowa blokują uchwalenie budżetu gminy - wyjaśniał Gęsiarz. Powodem jaki podają, jest to, że nie znają sytuacji finansowej i potrzeb szpitala, którego gmina jest udziałowcem.

- Wprowadzenie takiej sytuacji, że znowu dzieje się źle w szpitalu moim odczuciu jest na rękę tym działaczom i najbardziej boli mnie to, że sytuacja jest wykorzystana do celów politycznych. Bo pismo, po złożeniu go w sekretariacie zaraz pojawiło się w mediach społecznościowych - mówi starosta Konrad Gęsiarz.

Zobacz także

2023-03-23, godz. 09:00 Marek Cholewa o wyroku TSUE w sprawie polskich lasów - Konflikt z tzw. ekologami ma naturę ideologiczną a nie ekologiczną. Jeśli ktoś ma odrobinę zdrowego rozsądku to przyzna, że w Polsce od wojny lasów… » więcej 2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej 2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej 2023-03-15, godz. 09:22 Paweł Kukiz: Żyjemy w ustroju gdzie samorządowcy chcieliby, żeby to było dziedziczone - To jest kolejny krok ku demokratyzacji państwa - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł ziemi opolskiej Paweł Kukiz skomentował zmiany dotyczące referendum… » więcej 2023-03-14, godz. 08:38 Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu - Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »