Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Ogłaza: Budujemy obwodnicę Nysy dla mieszkańców…
2023-01-19, 10:08 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ogłaza: Budujemy obwodnicę Nysy dla mieszkańców. Mam jednak wrażenie, że urząd miasta jej nie chce

Szymon Ogłaza o budowie obwodnicy Nysy
- Chyba jedynym oponentem był pan wiceburmistrz Nysy - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego.

Tak podsumował spotkanie konsultacyjne w sprawie planowanej obwodnicy Nysy, którą chce wybudować samorząd regionu. - Pozostali uczestnicy raczej wypowiadali się pozytywnie na temat tego pomysłu - dodał.
Na początku tygodnia zarząd województwa zaprezentował wariant przebiegu planowanej trasy, zdaniem urzędników regionu, najbardziej optymalny. Wcześniej propozycje były trzy.

- Kiedy je zaprezentowaliśmy po raz pierwszy, pojawiły się uwagi Urzędu Miasta Nysy, bo nie uwzględniono przebiegu kanału ulgi, inwestycji, która kiedyś ma się wydarzyć. Tego rzeczywiście nie wzięliśmy pod uwagę - wyjaśnia wicemarszałek Ogłaza.

Dodaje on, że po tym pierwszym spotkaniu uwzględniono uwagi dotyczące zarówno planowanego kanału ulgi jak i miejscowości Podkamień, rozumiejąc, że obwodnicę można tak wybudować, żeby ulżyć mieszkańcom Podkamienia.

Na spotkaniu w sprawie budowy tej drogi wiceburmistrz Nysy zarzucał, że brakuje dialogu i stawia się na ostrzu noża, że albo ten przebieg, albo żaden.

- Pomysł obwodnicy nie wyszedł ze strony Nysy, tylko ze strony samorządu województwa opolskiego. To my ją wymyśliliśmy i zgłosiliśmy do rządowego programu licząc na dofinansowanie 80-cio procentowe, dostaliśmy 50%- podkreślił wicemarszałek województwa Szymon Ogłaza.

- Budujemy ją dla mieszkańców. Mam wrażenie, że to jednak urząd miasta nie chce tej obwodnicy, nie wiadomo dlaczego, tak szczerze powiedziawszy - powiedział gość Radia Opole. - Droga 411 "wpada" do Nysy. Przy nowoczesnym planowaniu komunikacyjnym obwodnice są priorytetem, nawet Komisja Europejska uwypulka obwodnice w swoich priorytetach.

Jak zapowiedział Szymon Ogłaza przeprowadzane będą jeszcze konsultacje społeczne z mieszkańcami tak, żeby mogli wypowiedzieć się na temat planowanego przebiegu trasy.

Obwodnica Nysy to jedna z wielu inwestycji drogowych zaplanowanych przez województwo opolskie. W tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich ma do dyspozycji rekordowy budżet 300 mln złotych.

- Wybraliśmy Nysę, Głogówek, Strzeleczki, Namysłów, Przywory, Boguchwałów wiedząc, że tam jesteśmy w stanie wybudować obwodnicę, one spełnią swoją rolę, wyprowadzą część ruchu tranzytowego z miejscowości a ich koszty nie będą horrendalne - wyjaśniał wicemarszałek Ogłaza.

Zobacz także

2023-03-27, godz. 09:02 Hetman, PSL: Niech wszyscy polscy rolnicy zobaczą, jak PiS broni największego szkodnika, wicepremiera Kowalczyka Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL w Radiu Opole o: - wspólnym starcie w wyborach PSL i Polski 2050 - dwóch listach opozycji - dymisji ministra rolnictwa -… » więcej 2023-03-26, godz. 09:00 Stanisław A. Niewiński o rekrutacji do Collegium Nobilium Opoliense - Dzięki unikalnemu programowi Collegium od 2012 r. kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Edward Ambicki: Bank Żywności na pomoc potrzebującym Jeszcze dziś w opolskich sklepach można przyłączyć się do zbiórki żywności dla potrzebujących. W wielu placówkach czekają kosze na produkty, z których… » więcej 2023-03-24, godz. 09:20 Tomasz Ognisty o trudnej sytuacji na rynku zbóż i rozwiązaniach dla rolników na najbliższy czas -Mamy na razie obietnicę, więc będziemy się przyglądali czy zostanie zrealizowana - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Ognisty, przewodniczący… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 Marek Cholewa o wyroku TSUE w sprawie polskich lasów - Konflikt z tzw. ekologami ma naturę ideologiczną a nie ekologiczną. Jeśli ktoś ma odrobinę zdrowego rozsądku to przyzna, że w Polsce od wojny lasów… » więcej 2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »