Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Violetta Porowska: Dzisiaj wydarzy się długo oczekiwany…
2023-01-13, 08:52 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska: Dzisiaj wydarzy się długo oczekiwany cud i ustawa zostanie przegłosowana

Violetta Porowska: Dzisiaj wydarzy się długo oczekiwany cud i ustawa zostanie przegłosowana
- Możemy uznać, po tym co się wydarzyło na komisji sprawiedliwości, gdzie Solidarna Polska opowiedziała się przeciwko, że nowelizacji Ustawy o Sądzie Najwyższym nie poprze - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Dzisiaj (13.01) blok głosowań w Sejmie. Głosowana ma być nowela ustawy, która, jeśli zostanie przyjęta, odblokuje unijne pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski.

Jak zachowa się opozycja?
- Posłowie opozycji się wstrzymali (na komisji. red.) więc możemy liczyć, że dzisiaj wydarzy się długo oczekiwany cud i ustawa zostanie przegłosowana w sposób pozytywny i możemy rozpocząć kolejne kroki, żeby zawalczyć skutecznie o KPO, bo rozwiązania w nowelizacji ustawy są uzgodnione z Unią Europejską.

Poprawki opozycji wniesione do ustawy nie zostały przyjęte.

- Dlatego, że wywracały do góry nogami idee nowelizacji. Ale mimo to, Donald Tusk się wypowiedział, że nie wyklucza poparcia ustawy. Platforma jest w bardzo niezręcznej i niewygodnej sytuacji, od wielu miesięcy mówi, że pieniądze są ważne, konieczne i dla nich zrobi wszystko, więc powinna zagłosować za nowelizacją - powiedziała poseł Porowska.

Jeśli nowela ustawy o SN zostanie dzisiaj przyjęta trafi do senatu. Senatorowie mogą ja przyjąć lub wnieść poprawki, następnie ustawa wróci do sejmu, a na koniec musi ją podpisać prezydent.

Głosowane mogą być także zmiany w prawie wyborczym.
- Wybory na jesienie tego roku, więc im szybciej rozwiązania będą wdrożone, tym szybciej będziemy się mogli do nich przyzwyczaić - powiedziała Violetta Porowska.
Zmiany dotyczą zwiększenia obwodów do głosowania i pomocy w dotarciu do lokalu wyborczego dla osób starszych.

W internetowej części rozmowy poseł Porowska wyjaśniła, jakie zmiany w prawie pracy będą wprowadzone, mówiła także o podwyżkach cen biletów PKP.

Zobacz także

2023-03-10, godz. 09:00 Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem… » więcej 2023-03-09, godz. 08:40 Kurator Siek: Może być tak, że nauczyciele nie będą mieli kogo uczyć - To, że teraz w szkołach podstawowych jest dobrze, w tym sensie, że jest sporo uczniów, wynika z tego, że była reforma edukacji, po drodze był "podwójny… » więcej 2023-03-08, godz. 10:01 Violetta Porowska o dniu kobiet i trwającym posiedzeniu sejmu - Zdefiniowanie jaka jest dzisiaj polska kobieta jest trudne. Często usiłuje się nas w dwa schematy włożyć, że albo jesteśmy wojujące feministki, albo… » więcej 2023-03-07, godz. 09:50 Marcin Oszańca: Zgłosiłem chęć i gotowość wystawienia kandydata z PSL w okręgu nr 51 w wyborach do Senatu - W okręgach, w których są obecni senatorzy partii jeszcze opozycyjnych, czyli okręg opolski i okręg wschodni będziemy popierać obecnych senatorów, mają… » więcej 2023-03-06, godz. 09:04 Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy - Chcieliśmy przedstawić panu premierowi problemy, z którymi nasi samorządowcy, a także samorządowcy nie będący członkami OdNowy się borykają - powiedział… » więcej 2023-03-05, godz. 09:00 Lech Kuchnowski o oszczędzaniu na energii Pojęcie "transformacja energetyczna" u wielu budzi przerażenie, ze względu na to, że ma przewrócić do góry nogami nasz dotychczasowy styl życia i uderzyć… » więcej 2023-03-04, godz. 09:00 Danuta Szewczyk-Kłos o kilkusetletnich dokumentach jakie otrzymała w depozyt Biblioteka UO - Dokumenty były bardzo ściśle sprawdzane w kilku ośrodkach, które zajmują się tego typu analizami - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Danuta… » więcej 2023-03-03, godz. 09:44 Podkom. Świątczak: Średnio w ubiegłym roku seniorzy z Opolszczyzny co kwartał tracili milion złotych - Zaskoczenie, presja czasu i izolacja - na tym bazują oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole podkom. Dariusz… » więcej 2023-03-02, godz. 08:48 Aleksandra Drescher o tym jak obniżać rachunki za energię -Nawet po kilkanaście wniosków na termomodernizację budynków czy na instalacje fotowoltaiczne złożyły opolskie gminy, dążąc do obniżania rachunków… » więcej 2023-03-01, godz. 09:48 Arkadiusz Karbowiak: Naszym celem było przywrócenie pamięci o żołnierzach podziemia antykomunistycznego - W 2009 roku we Wrocławiu doszło do spotkania ze śp. Januszem Kurtyką, prezesem IPN i tam doszło do pewnych uzgodnień związanych z ideą tego święta… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »