Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Michał Nowak: Nie za bardzo jest skąd brać pieniądze…
2023-01-09, 08:39 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Nowak: Nie za bardzo jest skąd brać pieniądze na średnicówkę, no chyba, że może Pan prezydent chce ECO sprzedać?

Michał Nowak: Nie za bardzo jest skąd brać pieniądze na średnicówkę, no chyba, że może Pan prezydent chce ECO sprzedać?
- Moim zdaniem koszt budowy trasy średnicowej może być większy niż 200 mln złotych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Nowak, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Opola.

Jak wyjaśnia, na to wskazują inne realizowane w mieście inwestycje, że od szacunków do realizacji to jest duża różnica. Gość Radia Opole przypomniał, że zadłużenie miasta to obecnie około 760 mln zł.
- Obsługa zadłużenie wzrasta w sposób niekontrolowany - powiedział radny Nowak.

Prezydent Opola mówi, że ma pomysł na sfinansowanie budowy trasy średnicowej, ale jeszcze go nie chce zdradzać. Radny Michał Nowak uważa, że inwestycję można sfinansować albo przez zaciągnięcie kredytu, albo przez sprzedaż udziałów w miejskiej spółce ECO.

- Zaciągnięcie pożyczki, na całą inwestycję, jeśli to będzie 200 mln, to miasta na to nie stać, przy zadłużeniu, które już jest. Nie widzę możliwości pozyskania pieniędzy z budżetu europejskiego. Nie za bardzo jest skąd brać pieniądze, no chyba, że znowu sprzedamy jakieś udziały. Może Pan prezydent chce ECO sprzedać? Jeżeli to jest ten sposób, to zadajmy sobie pytanie, czy na prawdę chcemy wszystkie dobra rodowe sprzedać? - stwierdził gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

W internetowej części rozmowy radny Nowak skrytykował pomysł budowy aquaparku w Opolu, a także pomysł zwężenia ul. Ozimskiej biegnącej przez centrum miasta.

Zobacz także

2023-03-10, godz. 09:00 Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem… » więcej 2023-03-09, godz. 08:40 Kurator Siek: Może być tak, że nauczyciele nie będą mieli kogo uczyć - To, że teraz w szkołach podstawowych jest dobrze, w tym sensie, że jest sporo uczniów, wynika z tego, że była reforma edukacji, po drodze był "podwójny… » więcej 2023-03-08, godz. 10:01 Violetta Porowska o dniu kobiet i trwającym posiedzeniu sejmu - Zdefiniowanie jaka jest dzisiaj polska kobieta jest trudne. Często usiłuje się nas w dwa schematy włożyć, że albo jesteśmy wojujące feministki, albo… » więcej 2023-03-07, godz. 09:50 Marcin Oszańca: Zgłosiłem chęć i gotowość wystawienia kandydata z PSL w okręgu nr 51 w wyborach do Senatu - W okręgach, w których są obecni senatorzy partii jeszcze opozycyjnych, czyli okręg opolski i okręg wschodni będziemy popierać obecnych senatorów, mają… » więcej 2023-03-06, godz. 09:04 Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy - Chcieliśmy przedstawić panu premierowi problemy, z którymi nasi samorządowcy, a także samorządowcy nie będący członkami OdNowy się borykają - powiedział… » więcej 2023-03-05, godz. 09:00 Lech Kuchnowski o oszczędzaniu na energii Pojęcie "transformacja energetyczna" u wielu budzi przerażenie, ze względu na to, że ma przewrócić do góry nogami nasz dotychczasowy styl życia i uderzyć… » więcej 2023-03-04, godz. 09:00 Danuta Szewczyk-Kłos o kilkusetletnich dokumentach jakie otrzymała w depozyt Biblioteka UO - Dokumenty były bardzo ściśle sprawdzane w kilku ośrodkach, które zajmują się tego typu analizami - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Danuta… » więcej 2023-03-03, godz. 09:44 Podkom. Świątczak: Średnio w ubiegłym roku seniorzy z Opolszczyzny co kwartał tracili milion złotych - Zaskoczenie, presja czasu i izolacja - na tym bazują oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole podkom. Dariusz… » więcej 2023-03-02, godz. 08:48 Aleksandra Drescher o tym jak obniżać rachunki za energię -Nawet po kilkanaście wniosków na termomodernizację budynków czy na instalacje fotowoltaiczne złożyły opolskie gminy, dążąc do obniżania rachunków… » więcej 2023-03-01, godz. 09:48 Arkadiusz Karbowiak: Naszym celem było przywrócenie pamięci o żołnierzach podziemia antykomunistycznego - W 2009 roku we Wrocławiu doszło do spotkania ze śp. Januszem Kurtyką, prezesem IPN i tam doszło do pewnych uzgodnień związanych z ideą tego święta… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »