Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Beata Kempa: trzeba postawić tamę 'szaleństwu…
2022-12-19, 08:42 Autor: Ireneusz Prochera

Beata Kempa: trzeba postawić tamę "szaleństwu dekarbonizacyjnemu"

Beata Kempa: trzeba postawić tamę "szaleństwu dekarbonizacyjnemu"
- To co dzieje się w UE to szaleństwo dekarbonizacyjne. Jest mocne przyciśnięcie gazu, szczególnie przez Fransa Timmermansa, mimo, że na wschodzie szaleje wojna. Trzeba postawić temu tamę. Być gotowym na najgorsze. - mówiła europosłanka Beata Kempa (Solidarna Polska), która wspólnie z europosłem Patrykiem Jakim zorganizowała na Politechnice Opolskiej konferencję poświęconą przyszłości Elektrowni Opole.
- Jak te pięć biblijnych panien, żebyśmy byli gotowi na wypadek jakiejś decyzji, podobnie jak było z Turowem- dodaje europosłanka Zjednoczonej Prawicy.

Beata Kempa ocenia, że Elektrownia Opole świetnie pracuje i jest również jednym z najlepszych przedsięwzięć ekologicznych. Podkreśla także, że oprócz zapewniania dostaw energii elektrycznej, Elektrownia to także cenne miejsca pracy.

-My musimy już myśleć co będzie, gdyby to szaleństwo szło dalej w tym kierunku, to my musimy być gotowi. Dlatego chcieliśmy podyskutować co dalej? - dodała europosłanka.

Jak dodała, jednym z rozważanych scenariuszy jest wykorzystanie istniejącej już infrastruktury Elektrowni Opole, ale zastąpienie spalania węgla atomem. Choć to perspektywa wielu lat, to jednak, według europarlamentarzystki, powinna być brana pod uwagę.

Beata Kempa wyraziła również oburzenie skandalem korupcyjnym, z przewodniczącą Parlamentu Europejskiego w roli głównej.

Zobacz także

2023-02-17, godz. 09:15 Czas rozliczyć się ze skarbówką - W tegorocznym rozliczeniu możemy spodziewać się, że będzie po prostu inaczej - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agnieszka Jóźwin-Dalecka… » więcej 2023-02-16, godz. 09:30 Aleksander Iszczuk: W kilku szkołach powstaną oddziały dla dzieci ze spektrum autyzmu Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty UM Opola o: - Wysokim miejscu w rankingu dostępności nauczania dwujęzycznego - Tworzeniu w szkołach podstawowych… » więcej 2023-02-15, godz. 08:51 Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić - Mamy zatwierdzonych 280 form wypoczynku dla prawie 10 tys. uczestników. To sporo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Siek opolski kurator… » więcej 2023-02-14, godz. 09:19 Agnieszka Kobierska o rozprzestrzeniających się ASF i grypie ptaków - 41 przypadków ognisk wirusa ASF wśród dzików potwierdzono na Opolszczyźnie od początku stycznia - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole zastępca… » więcej 2023-02-13, godz. 10:25 Sławomir Kłosowski o konsulacie honorowym Republiki Litewskiej i ważnych rocznicach - To bardzo ważne dla relacji międzypaństwowych z takiego kurtuazyjnego i prestiżowego punktu widzenia. Każde duże miasto zabiega o to, aby placówki dyplomatyczne… » więcej 2023-02-12, godz. 09:00 Szymon Warzecha o "energetykach" Do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący zakazu sprzedaży napojów energetycznych osobom niepełnoletnim. To inicjatywa pochodzącego z naszego regionu ministra… » więcej 2023-02-11, godz. 08:45 Adam Gomoła o skardze na ceny biletów kolejowych i politycznym mariażu Partia Szymona Hołowni chce, by Inspekcja Handlowa przyjrzała się cenom biletów na polskiej kolei. Tymczasem coraz częściej mówi się o tym, że ugrupowanie… » więcej 2023-02-10, godz. 09:00 Krzysztof Paszyk: Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy. To wprowadzenie do kampanii wybo… - Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy, którą chcemy zgłosić za kilka tygodni w sejmie. Jest to wprowadzenie do kampanii wyborczej… » więcej 2023-02-09, godz. 08:54 Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy, który ma największe preferencje - Obwodnica Lędzin jest bardzo oczekiwana - powiedział Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice w której to gminie leżą Lędziny. - Pamiętam, kiedy wybudowano… » więcej 2023-02-08, godz. 08:49 Wiceminister Marzena Machałek o edukacji włączającej, czyli dzieciach ze specjalnym potrzebami edukacyjnymi w szko… - To rodzice decydują, czy dzieci ze specjalnymi potrzebami funkcjonują w placówkach specjalnych czy ogólnodostępnych - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »