Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Garbowski: Trzymam kciuki za Argentynę i..…
2022-12-16, 10:29 Autor: Ireneusz Prochera

Tomasz Garbowski: Trzymam kciuki za Argentynę i... Szymona Marciniaka

- To niewątpliwie jego sukces i polskiej federacji, że mamy takiego sędziego. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata Polak będzie sędziował takie ważne wydarzenie - mówi prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski, odnosząc się do informacji, że to Szymon Marciniak poprowadzi finał mundialu.
Tomasz Garbowski, prezes OZPN, sam także sędzia piłkarski, ocenił, że występ w tak prestiżowej imprezie to prawdziwe wyróżnienie.

Oceniając sam turniej, podkreślił, że impreza przebiegła bez zakłóceń, oragnizatorzy sprostali więc wywzwaniu. Mniej było kibiców z Europy, ale za to dopisali fani piłki z innych kontynentów, w tym z Ameryki Południowej.

Oceniając występ polskiej reprezentacji Tomasz Garbowski podkreślał, że sukcesem było wyjście z grupy, co stanowiło realizację przyjętego celu.

- Mam nadzieję, że ten styl polskiej reprezentacji będzie w przyszłości bardziej podobny do stylu gry reprezentacji Maroka. My potrafimy dobrze bronić, mamy też szybkich skrzydłowych, dobrych napastników i potrafimy strzelać - tego nam niewątpliwie zabrakło. Dobrze broniliśmy, ale zabrakło tego właśnie pójścia do przodu, zaryzykowania, ale niektóre drużyny ryzykowały i ... odpadły.- podsumował Tomasz Garbowski

Warto dodać, że w niedzielę ssystentami Szymona Marciniaka będą Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Sędzią VAR będzie Tomasz Kwiatkowski. Mecz finałowy w niedzielę o 16.00.

Zobacz także

2023-02-17, godz. 09:15 Czas rozliczyć się ze skarbówką - W tegorocznym rozliczeniu możemy spodziewać się, że będzie po prostu inaczej - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agnieszka Jóźwin-Dalecka… » więcej 2023-02-16, godz. 09:30 Aleksander Iszczuk: W kilku szkołach powstaną oddziały dla dzieci ze spektrum autyzmu Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty UM Opola o: - Wysokim miejscu w rankingu dostępności nauczania dwujęzycznego - Tworzeniu w szkołach podstawowych… » więcej 2023-02-15, godz. 08:51 Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić - Mamy zatwierdzonych 280 form wypoczynku dla prawie 10 tys. uczestników. To sporo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Siek opolski kurator… » więcej 2023-02-14, godz. 09:19 Agnieszka Kobierska o rozprzestrzeniających się ASF i grypie ptaków - 41 przypadków ognisk wirusa ASF wśród dzików potwierdzono na Opolszczyźnie od początku stycznia - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole zastępca… » więcej 2023-02-13, godz. 10:25 Sławomir Kłosowski o konsulacie honorowym Republiki Litewskiej i ważnych rocznicach - To bardzo ważne dla relacji międzypaństwowych z takiego kurtuazyjnego i prestiżowego punktu widzenia. Każde duże miasto zabiega o to, aby placówki dyplomatyczne… » więcej 2023-02-12, godz. 09:00 Szymon Warzecha o "energetykach" Do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący zakazu sprzedaży napojów energetycznych osobom niepełnoletnim. To inicjatywa pochodzącego z naszego regionu ministra… » więcej 2023-02-11, godz. 08:45 Adam Gomoła o skardze na ceny biletów kolejowych i politycznym mariażu Partia Szymona Hołowni chce, by Inspekcja Handlowa przyjrzała się cenom biletów na polskiej kolei. Tymczasem coraz częściej mówi się o tym, że ugrupowanie… » więcej 2023-02-10, godz. 09:00 Krzysztof Paszyk: Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy. To wprowadzenie do kampanii wybo… - Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy, którą chcemy zgłosić za kilka tygodni w sejmie. Jest to wprowadzenie do kampanii wyborczej… » więcej 2023-02-09, godz. 08:54 Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy, który ma największe preferencje - Obwodnica Lędzin jest bardzo oczekiwana - powiedział Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice w której to gminie leżą Lędziny. - Pamiętam, kiedy wybudowano… » więcej 2023-02-08, godz. 08:49 Wiceminister Marzena Machałek o edukacji włączającej, czyli dzieciach ze specjalnym potrzebami edukacyjnymi w szko… - To rodzice decydują, czy dzieci ze specjalnymi potrzebami funkcjonują w placówkach specjalnych czy ogólnodostępnych - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »