Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sławomir Kłosowski: Zwrócę się do wszystkich…
2022-11-17, 16:07 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski: Zwrócę się do wszystkich służb, żeby przeprowadzili dogłębne, bardzo szczegółowe kontrole wszystkich zabudowanych strzelnic

Sławomir Kłosowski o dystrybucji węgla w województwie opolskim, kontroli strzelnic w regionie i bezpieczeństwie Polski
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o:

- Dystrybucji węgla w regionie
- kontrolach strzelnic po pożarze w Chrząstowicach
- Wizycie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu
- To są po prostu nieprawdy - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Skomentował w ten sposób medialne doniesienia o tym, że używany obecnie w regionie węgiel jest niskokaloryczny, fatalnej jakości i wytwarza nieprzyjemny zapach.

- Burmistrz Otmuchwa sprawdzał węgiel, na próbę nabrał wiaderko węgla, w spółce komunalnej rozpalili go i pali się idealnie. Zachwalali go - powiedział gość Porannej Rozmowy. - Węgiel po pierwsze nie ma miału, jest przesiany idealnie. Ludzie byli bardzo zadowoleni z wyglądu tego węgla.

Wojewoda Opolski podziękował za działania straży pożarnej, prokuratorowi i innych służb, którzy byli zaangażowani byli w akcję związaną z pożarem hotelu i strzelnicy w Chrząstowicach.

- Zwrócę się z bardzo zdecydowanym pismem, do wszystkich służb inspekcji i straży, żeby przeprowadzili dogłębne, bardzo szczegółowe kontrole wszystkich zabudowanych strzelnic - zapowiedział wojewoda Kłosowski.

Gość Radia Opole potwierdził w Porannej Rozmowie niedzielną wizytę prezesa Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie.

- Wiem, że zainteresowanie jest gigantyczne uczestnictwem w spotkaniu z prezesem w Kędzierzynie-Koźlu.

Zobacz także

2023-01-27, godz. 09:20 Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną legitymację. Najstarszy z m-legitymacją ma 98 lat! - Dbamy o wizerunek zakładu, dbamy o komfort klientów - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Mariusz Jedynak, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzisiaj… » więcej 2023-01-26, godz. 09:30 Barbara Pawlos o Krainie Zdrowia Dzieci, wydarzeniu opolskiego NFZ pod patronatem Radia Opole - Chcemy odwrócić negatywny trend w zdrowiu dzieci i młodzieży po pandemii - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole rzecznik opolskiego oddziału NFZ… » więcej 2023-01-25, godz. 09:12 Starosta Gęsiarz: Szpital huczy, że kierownik chirurgii chce zamknąć oddział, bo jedzie na narty - Nie ma podstaw, żeby oddział chirurgii był zamknięty - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski. Kierownik oddziału… » więcej 2023-01-24, godz. 10:00 Sławomir Kłosowski o 3 godzinach języka mniejszości, węglu i pytaniach do Tuska - Padła taka deklaracja, że jest dobra wola ze strony ministerstwa, żeby wrócić do 3 godzin nauki języka ojczystego niemieckiego w szkole - powiedział w… » więcej 2023-01-23, godz. 08:46 Zbigniew Kubalańca: Kultura województwa nigdy nie była tak dofinansowana jak jest teraz. Mówiliśmy, że podwyżki… - Przy dzisiejszej inflacji, rosnących kosztach, przy tym co rząd PiS robi z naszymi portfelami mam świadomość tego, że każdy chciałby zarabiać więcej… » więcej 2023-01-22, godz. 08:45 Piotr Mielec: 25 mln zł z bonu turystycznego trafiło do regionu, a zrealizowano w województwie płatności na ponad… - Otrzymaliśmy dane z ministerstwa i z POT dotyczące bonu turystycznego, z których wynika, że 231 obiektów jest w województwie opolskim, w których można… » więcej 2023-01-21, godz. 09:00 Violetta Porowska o balu charytatywnym na rzecz Fundacji Dom - Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, która tyle dekad już funkcjonuje na terenie Opola zasługuje na to, żeby jej pomóc -… » więcej 2023-01-20, godz. 08:35 Zuzanna Donath-Kasiura o stypendiach dla studentów medycyny i pomocy psychologicznej po pandemii - W tym naborze przyznaliśmy stypendia 27 osobom. Cieszę się, że będą po zakończeniu studiów pracowały w naszym regionie bo potrzeby są bardzo duże… » więcej 2023-01-19, godz. 10:08 Ogłaza: Budujemy obwodnicę Nysy dla mieszkańców. Mam jednak wrażenie, że urząd miasta jej nie chce - Chyba jedynym oponentem był pan wiceburmistrz Nysy - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego. Tak… » więcej 2023-01-18, godz. 08:46 Sławomir Kłosowski o dotacjach na zabytki, Agrounii i polityce społecznej - Zachęcam samorządy do sięgania po rządowe pieniądze na renowację zabytków. Do dyspozycji w całym kraju są 3 miliardy złotych - powiedział w Porannej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »