Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marcin Bronkiewicz o zakończonej budowie obwodnicy…
2022-11-08, 08:55 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Bronkiewicz o zakończonej budowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, przygotowaniach do budowy trasy S11 i obwodnicy Brzegu

Marcin Bronkiewicz o zakończonej budowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, przygotowaniach do budowy trasy S11 i obwodnicy Brzegu
- Inwestycja została ukończona w terminie. Wczoraj, czyli 7 listopada udostępniliśmy nowy odcinek drogi krajowej nr 40 pierwszym użytkownikom - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcin Bronkiewicz, zastępca dyrektora opolskiego oddziału GDDKiA ds. inwestycji.

W poniedziałek uroczyście otwarto obwodnicę Kędzierzyna-Koźla.

Zastępca dyrektora opolskiego oddziału GDDKiA przypomniał, że rok temu oddana była do użytku obwodnica Niemodlina dwa dni przed terminem. Wskazał, że udało się to zrobić, mimo pandemii i wybuchy wojny na Ukrainie.
- Pomimo globalnych trudności wykonawcy stanęli na wysokości zadania. To również zaangażowanie po stronie zamawiającego i nadzoru inwestorskiego tak, aby wszystkie dokumenty w trakcie realizacji były przygotowywane na czas. Wykonawcy nie odnotowali po naszej stronie opóźnień w płatnościach.

Kosz wybudowania obwodnicy jednak wzrósł w stosunku do pierwotnie zakładanej kwoty.
- Umowy z wykonawcami zawierają klauzule waloryzacyjne i z takiej możliwości wykonawca skorzystał - powiedział gość Radia Opole.

Kolejnym dużym zadaniem inwestycyjnym przygotowywanym w opolskim oddziale GDDKiA to budowa odcinka drogi S11 Kępno - Olesno.
Jest wydana już decyzja środowiskowa, ale wpłynęło od niej odwołanie. Dotyczy ono nie walorów przyrodniczych, ale historycznych. Istnieje przypuszczenie, że planowana trasa przebiega przez prawdopodobne miejsce średniowiecznej bitwy pod Byczyną.

- Trzeba zaznaczyć, że dotychczas przeprowadzone badania archeologiczne powierzchniowe, sondażowe, owszem znalazły kilkadziesiąt sztuk pocisków, natomiast nie natrafiliśmy na żadne większe elementy, świadczące o tym, że w tym miejscy bitwa mogła się odbyć - powiedział Marcin Bronkiewicz.

W internetowej części rozmowy mówiliśmy o inwestycjach w ramach programu budowy 100 obwodnic. Na terenie województwa opolskiego przygotowywana jest budowa obwodnic: Brzegu, Prudnika, Sidziny, Lędziny. Najbardziej zaawansowane są działania w sprawie obwodnicy Brzegu.

Zobacz także

2023-01-17, godz. 09:15 Adrian Zandberg o roli Lewicy w polityce po wyborach - Nie mam wątpliwości, że żeby posprzątać w polskich sądach, to musi się zmienić władza. Ta ustawa, mam nadzieję, przybliży nas do tego, by w najbliższych… » więcej 2023-01-16, godz. 08:17 Tomasz Kostuś: Zakładałem, że jedność zostanie utrzymana - Ja w ich głowach nie siedzę i nie wiem dlaczego wycofali się z tych porozumień - powiedział Tomasz Kostuś poseł Platformy Obywatelskiej. W Porannej Rozmowie… » więcej 2023-01-15, godz. 08:30 Starosta prudnicki Radosław Roszkowski o budowie placówek opiekuńczo-wychowawczych Samorządy powiatowe mają wedle nowych przepisów obowiązek zapewnienia miejsc dla młodych osób pozbawionych opieki rodzicielskiej. Jednym ze sposobów jest… » więcej 2023-01-14, godz. 08:35 Mł. asp. Przemysław Kędzior o teście sprawności w policji i kolejnej fali oszustw seniorów Jaka trzeba mieć sprawność fizyczną, by można było myśleć o karierze policjanta? Nie ma lepszego sposobu, by samodzielnie się o tym przekonać podczas… » więcej 2023-01-13, godz. 08:52 Violetta Porowska: Dzisiaj wydarzy się długo oczekiwany cud i ustawa zostanie przegłosowana - Możemy uznać, po tym co się wydarzyło na komisji sprawiedliwości, gdzie Solidarna Polska opowiedziała się przeciwko, że nowelizacji Ustawy o Sądzie… » więcej 2023-01-12, godz. 09:54 Oszańca: Setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie łącznie z prominentnymi politykami PiS - To oznacza, że setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie łącznie z prominentnymi politykami Prawa i Sprawiedliwości, gdzie jak wiemy, też zapisywali… » więcej 2023-01-11, godz. 09:18 Tomasz Kaliszan: Prezydent Opola mówi o tym, że ma źródło finansowania trasy średnicowej, a nie potrafi znaleźć… - Chcielibyśmy poznać szczegóły planu budowy trasy średnicowej w Opolu - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole opolski radny Platformy Obywatelskie… » więcej 2023-01-10, godz. 09:37 Jerzy Naszkiewicz o "Czystym Powietrzu": Wielu zastanawia się, czy nie wycofać wniosku i nie złożyć go wg nowych … - Widzimy zwiększone zainteresowanie programem Czyste Powietrze, który od nowego roku funkcjonuje na nowych zasadach - powiedział w "Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2023-01-09, godz. 08:39 Michał Nowak: Nie za bardzo jest skąd brać pieniądze na średnicówkę, no chyba, że może Pan prezydent chce ECO… - Moim zdaniem koszt budowy trasy średnicowej może być większy niż 200 mln złotych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Nowak, szef klubu… » więcej 2023-01-08, godz. 09:00 Artur Żurakowski: Na Motocyklowe Kolędowanie przyjedzie Andrzej "E-mol" Kowalczyk - Jakoś nam to wychodzi, robimy to już szesnasty raz, śpiewanie nie jest tu najważniejsze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Artur Żurakowski… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »