Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sebastian Szczurek o obowiązkowym PUE, oszustwach…
2022-11-05, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sebastian Szczurek o obowiązkowym PUE, oszustwach "na ZUS" i 300+

Sebastian Szczurek o obowiązkowym PUE, oszustwach "na ZUS" i 300+
- Wszelka korespondencja ZUS do przedsiębiorców będzie prowadzona przez PUE, więc oni (red. ci, którzy nie założą konta) będą tej korespondencji pozbawieni - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego oddziału ZUS.
Od pierwszego stycznia obowiązek ustawowy posiadania konta na PUE ZUS dotyczy wszystkich przedsiębiorców, także prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W skali kraju 88 % przedsiębiorców ma konto na PUE ZUS. W oddziale opolskiego ZUS jest około 58 tys. płatników składek, z tego około 35 tys. to płatnicy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.
- Zdecydowana większość już konto na PUE ma, my chcemy dotrzeć do 5,5 tys. płatników, którzy na dzisiaj profilu na PUE ZUS nie mają - zapowiedział Sebastian Szczurek.

Pracownicy ZUS będą się kontaktować drogą mailową, telefoniczną, a jeżeli nie uda się nawiązać kontaktu w ten sposób, wyślą korespondencję pocztą tradycyjną.

Rzecznik ZUS w Opolu podkreśla przy okazji, że pracownicy ZUS nie odwiedzają w domach seniorów w związku z wypłatą 13 lub 14 emerytury. Pojawiają się informacje o oszustach, którzy seniorom wmawiają, że muszą oni przejść dodatkowe badania aby emeryturę otrzymać. Jedna osoba podaje się za pracownika zakładu, druga w tym czasie okrada mieszkanie.

- Pracownicy ZUS pukają do naszych drzwi tylko w dwóch przypadkach: kiedy umawiają się z przedsiębiorcami, to wizyta zapowiedziana, a drugi przypadek, to kiedy jesteśmy na zwolnieniu lekarskim i przeprowadzana jest kontrola.

W Porannej Rozmowie Radia Opole Sebastian Szczurek przypomniał także, że do końca listopada można składać wnioski o wypłatę 300 złotych z programu Dobry Start. ZUS na rozpatrzenie wniosku ma 2 miesiące. W praktyce pieniądze zwykle są wypłacane szybciej.

Zobacz także

2023-01-13, godz. 08:52 Violetta Porowska: Dzisiaj wydarzy się długo oczekiwany cud i ustawa zostanie przegłosowana - Możemy uznać, po tym co się wydarzyło na komisji sprawiedliwości, gdzie Solidarna Polska opowiedziała się przeciwko, że nowelizacji Ustawy o Sądzie… » więcej 2023-01-12, godz. 09:54 Oszańca: Setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie łącznie z prominentnymi politykami PiS - To oznacza, że setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie łącznie z prominentnymi politykami Prawa i Sprawiedliwości, gdzie jak wiemy, też zapisywali… » więcej 2023-01-11, godz. 09:18 Tomasz Kaliszan: Prezydent Opola mówi o tym, że ma źródło finansowania trasy średnicowej, a nie potrafi znaleźć… - Chcielibyśmy poznać szczegóły planu budowy trasy średnicowej w Opolu - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole opolski radny Platformy Obywatelskie… » więcej 2023-01-10, godz. 09:37 Jerzy Naszkiewicz o "Czystym Powietrzu": Wielu zastanawia się, czy nie wycofać wniosku i nie złożyć go wg nowych … - Widzimy zwiększone zainteresowanie programem Czyste Powietrze, który od nowego roku funkcjonuje na nowych zasadach - powiedział w "Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2023-01-09, godz. 08:39 Michał Nowak: Nie za bardzo jest skąd brać pieniądze na średnicówkę, no chyba, że może Pan prezydent chce ECO… - Moim zdaniem koszt budowy trasy średnicowej może być większy niż 200 mln złotych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Nowak, szef klubu… » więcej 2023-01-08, godz. 09:00 Artur Żurakowski: Na Motocyklowe Kolędowanie przyjedzie Andrzej "E-mol" Kowalczyk - Jakoś nam to wychodzi, robimy to już szesnasty raz, śpiewanie nie jest tu najważniejsze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Artur Żurakowski… » więcej 2023-01-07, godz. 09:00 Andrzej Wesołowski: 5 lat temu śpiewaliśmy w Sylwestra "jestem z miasta" - Prestiż się pojawia. To jest bardzo ważne, istotne - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski. Tułowice obchodziły… » więcej 2023-01-06, godz. 09:15 ks. Waldemar Klinger: To dla mnie fenomen. Mało komu udało się wprowadzić aż tak powszechną, nową tradycję - To dla mnie fenomen, bo mało komu udało się wprowadzić aż tak powszechną, nową tradycję. Tak barwną i tak bardzo zaakceptowaną przez społeczeństwo… » więcej 2023-01-05, godz. 08:40 Arkadiusz Wiśniewski: Jeżeli chodzi o koszty tej trasy (średnicówka) to jestem optymistą i myślę, że uda nam się… - Z dużym prawdopodobieństwem trasa średnicowa w Opolu powstanie, bo od lat się o to staramy - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole prezydent Opola… » więcej 2023-01-04, godz. 09:04 Marek Tomków z NRA: Widzimy niedobory niektórych antybiotyków, leków przeciwgorączkowych i przeciwwirusowych - Widzimy przede wszystkim niedobory niektórych antybiotyków, leków przeciwgorączkowych i przeciwwirusowych - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole Marek… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »