Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Ognisty o zarzutach pod jego adresem i przekazywaniu…
2022-10-17, 10:19 Autor: Ireneusz Prochera

Tomasz Ognisty o zarzutach pod jego adresem i przekazywaniu ziemi dla rolników indywidualnych

Tomasz Ognisty o zarzutach pod jego adresem i przekazywaniu ziemi dla rolników indywidualnych
- Absolutnie nie czuję się winny. Wręcz przeciwnie, dodaje mi to powera, jak paliwo lotnicze. Odbieram dziesiątki telefonów od rolników, którzy zdają sobie sprawę, że jeśli tej ziemi nie dostaną teraz, to ta ziemia przepadnie i rolnicy nie będą mieli do niej dostępu - tak mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Ognisty, przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" o zarzutach z artykułów Newsweeka.
Tomasz Ognisty uznał, że artykuły, z których wynika, że miał rzekomo zabiegać, by z korzyścią dla siebie i wybranych rolników, podzielić ziemię po firmie Top Farms w powiecie głubczyckim są zmanipulowane. "Newsweek" oparł swój pierwszy artykuł na przez jednego z uczestników nagranej potajemnie rozmowie.

- Pani Renata (autorka artykułu) otrzymała już pisma od osób, które w tym spotkaniu (nagranym) uczestniczyły. Rozmowa jest całkowicie zmanipulowana, pocięta. Do dzisiaj pani Renata nie odpisała tym rolnikom - mówi Tomasz Ognisty.

- Z takich rozmów z rolnikami można powycinać, zmontować wszystko. Całkowicie wymyślona historia, która ma odwrócić uwagę od problemu (przekazania ziemi rolnikom indywidualnym).

Tłumaczył też, że wszystkie działania jakie podejmował były legalne.
- My jako związek chodzimy za tą sprawą od dobrych kilku lat. Spotykamy się z ministrami. Dopytujemy, jak to będzie wyglądać - dodał działacz związkowy.

Tygodnik w serii artykułów zarzucił Ognistemu, że powołuje się na wpływy w Warszawie, co jest przestępstwem, i mówi swoim kolegom, że może załatwić ziemię pod dzierżawę. Chodzi o przejęcie 10 tys. ha po spółce Top Farms. Firma powstała na terenie kilkunastu byłych PGR-ów w powiecie głubczyckim i musi do końca 2023 r. zwrócić ziemię do Skarbu Państwa. Ognisty uważa, że publikacje i towarzyszące im kontrowersje mają zablokować oddanie ziemi rolnikom indywidualnym.

Zobacz także

2022-12-27, godz. 09:28 Wojewoda S.Kłosowski: rok pod znakiem dramatycznych wydarzeń -Mijający rok obfitował w różne dramatyczne wydarzenia - takie jak wybuch wojny na Ukrainie, tragiczny pożar na strzelnicy w Chrząstowicach, masowe śnięcia… » więcej 2022-12-26, godz. 08:45 Dawid Rusak o zmianach ważnych dla pracowników - W przyszłym roku dwukrotnie wzrośnie pensja minimalna i stawka godzinowa - przypomina nadinspektor Dawid Rusak z Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Nasz… » więcej 2022-12-25, godz. 08:30 Biskup Andrzej Czaja o tym, jak dobrze świętować Boże Narodzenie Jak nie przegapić Bożego Narodzenia i jak dobrze świętować, gdy przygotowania często kosztowały nas wiele wysiłku na świętowanie nie ma już siły? Między… » więcej 2022-12-24, godz. 08:45 Jakub Roszuk o tym, czy karp nadal króluje na świątecznych talerzach - Ceny karpia są dużo wyższe niż przed rokiem, ale myślę, że ta ryba zasługuje na to - mówi Jakub Roszuk, prezes Lokalnej Rybackiej Grupy Działania "Opolszczyzna"… » więcej 2022-12-23, godz. 08:45 "Mówimy tu o tysiącach hektarów" - Waldemar Janeczek o ziemi, która zacznie trafiać od przyszłego roku do rolników… Około 15,5 tys. hektarów wróci na pewno do zasobu, a łącznie to 25,5 tys. ha. - To bardzo dużo - ocenia Waldemar Janeczek, dyrektor oddziału terenowego… » więcej 2022-12-22, godz. 08:45 "Nikt nie spodziewał się, że to tak długo będzie trwało" - Dawid Drożdż o pomocy dla uchodźców - Piękna karta pomocy mieszkańców regionu dla uchodźców, ale nie jest pocieszające to, że ta pomoc jest nadal potrzebna - mówi dyrektor oddziału okręgowego… » więcej 2022-12-21, godz. 08:30 Sylwester Brząkała: robimy wszystko, aby połączenia były realizowane punktualnie Skąd wzięły się wczoraj tak duże problemy z kursowaniem pociągów w naszym regionie? Zapytaliśmy o to Sylwestra Brząkałę, dyrektora oddziału POLREGIO… » więcej 2022-12-20, godz. 08:52 Andrzej Buła o budżecie województwa zaplanowanym na rok 2023 Gościem "Porannej rozmowy Radia Opole" był marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła z którym rozmawialiśmy o budżecie województwa zaplanowanym na… » więcej 2022-12-19, godz. 08:42 Beata Kempa: trzeba postawić tamę "szaleństwu dekarbonizacyjnemu" - To co dzieje się w UE to szaleństwo dekarbonizacyjne. Jest mocne przyciśnięcie gazu, szczególnie przez Fransa Timmermansa, mimo, że na wschodzie szaleje… » więcej 2022-12-18, godz. 08:30 Podkomisarz Dariusz Świątczak o bezpiecznej jeździe w zimowych warunkach Warunki na drogach w ostatnich dniach zrobiły się prawdziwie zimowe i od razu posypały się kolizje i mandaty. Jak jeździć w takich warunkach bezpiecznie?… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »