Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Barbara Pawlos (NFZ Opole) o szczepieniach i profilaktyce…
2022-10-15, 08:55 Autor: Ireneusz Prochera

Barbara Pawlos (NFZ Opole) o szczepieniach i profilaktyce nowotworowej

Barbara Pawlos (NFZ Opole) o szczepieniach i profilaktyce nowotworowej
- Wyszczepialność cały czas nie jest tak zadowalająca jakbyśmy chcieli - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ, przypominając o trwającym szczepieniu dawką przypominającą przeciw COVID.
- Cały czas namawiamy do szczepień, bo wyszczepialność cały czas nie jest tak zadowalająca jakbyśmy chcieli - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ. Przypominając, że wszyscy dorośli i dzieci w wieku od 5 do 11 lat, mają już wystawione w aplikacji IKP skierowania na szczepienia dawką przypominającą przeciw COVID-19.

W Europie nastąpił spadek zakażeń i zgonów na COVID, ale przed jesienną falą zalecane jest szczepienie - czytamy w komunikacie Europejskiej Agencji Leków. Według niej pandemia na starym kontynencie trwa.

Barbara Pawlos w Porannej Rozmowie opowiedziała, co należy zrobić, aby się zaszczepić, nie zapominając także o sezonowym szczepieniu przeciw grypie, które także trwa.

- Jesień to jest najlepszy czas na szczepienia przeciw grypie, aby nasza odporność się odpowiednio wykształciła, bo szczyt zachorowań to zawsze styczeń - marzec - dodaje Barbara Pawlos.

Rzeczniczka NFZ przypomniała także o trwającej akcji profilaktycznej trwającej w październiku, a dotyczącej wczesnego wykrywania nowotworów oraz o akcji "Zadbaj o formę jesienią".

Zobacz także

2022-12-21, godz. 08:30 Sylwester Brząkała: robimy wszystko, aby połączenia były realizowane punktualnie Skąd wzięły się wczoraj tak duże problemy z kursowaniem pociągów w naszym regionie? Zapytaliśmy o to Sylwestra Brząkałę, dyrektora oddziału POLREGIO… » więcej 2022-12-20, godz. 08:52 Andrzej Buła o budżecie województwa zaplanowanym na rok 2023 Gościem "Porannej rozmowy Radia Opole" był marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła z którym rozmawialiśmy o budżecie województwa zaplanowanym na… » więcej 2022-12-19, godz. 08:42 Beata Kempa: trzeba postawić tamę "szaleństwu dekarbonizacyjnemu" - To co dzieje się w UE to szaleństwo dekarbonizacyjne. Jest mocne przyciśnięcie gazu, szczególnie przez Fransa Timmermansa, mimo, że na wschodzie szaleje… » więcej 2022-12-18, godz. 08:30 Podkomisarz Dariusz Świątczak o bezpiecznej jeździe w zimowych warunkach Warunki na drogach w ostatnich dniach zrobiły się prawdziwie zimowe i od razu posypały się kolizje i mandaty. Jak jeździć w takich warunkach bezpiecznie?… » więcej 2022-12-17, godz. 08:30 Daniel Iwan z firmy Tauron m.in. o tym, jak skorzystać z rządowego zamrożenia cen energii elektrycznej na przyszły… Wszyscy spoglądamy z niepokojem w przyszłość, martwiąc się o wysokie rachunki za energię. Jak można obniżyć rachunki? Co zrobić, żeby skorzystać z… » więcej 2022-12-16, godz. 10:29 Tomasz Garbowski: Trzymam kciuki za Argentynę i... Szymona Marciniaka - To niewątpliwie jego sukces i polskiej federacji, że mamy takiego sędziego. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata Polak będzie sędziował takie… » więcej 2022-12-15, godz. 08:52 Ernest Pytlarczyk: dwucyfrowa inflacja największym problemem polskiej gospodarki - Ostatnie dwa lata to był okres prosperity, trzeba o tym pamiętać - mówi Ernest Pytlarczyk, Główny Ekonomista Banku Pekao SA, który prezentował w stolicy… » więcej 2022-12-14, godz. 08:44 Agnieszka Kobierska, z-ca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o grypie ptaków - Mamy dwa kolejne podejrzenia wystąpienia grypy ptaków w naszym województwie. To miejscowości Lubnów i Zbice. - poinformowała Agnieszka Kobierska, zastępca… » więcej 2022-12-13, godz. 09:15 Wojciech Komarzyński o pomocy dla rolników i... policzkach wieprzowych - Sytuację mamy trudną i wynika ona z czynników niezależnych od nas. Widzimy co dzieje się na rynkach światowych. Dlatego rząd i resort rolnictwa robią… » więcej 2022-12-12, godz. 09:00 Barbara Pawlos o fali zachorowań na grypę i szczepieniach - Mamy sezon zachorowań na grypę i tłumy zaczynają atakować opolskie przychodnie - potwierdza Barbara Pawlos z opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »