Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wicewojewoda Tomasz Witkowski o wsparciu samorządów…
2022-10-11, 09:03 Autor: Ireneusz Prochera

Wicewojewoda Tomasz Witkowski o wsparciu samorządów i konsekwencjach wojny

Wicewojewoda Tomasz Witkowski o wsparciu samorządów i konsekwencjach wojny
-Trzeba wzmocnić czujność i nacisk międzynarodowy na Rosję, by zaprzestała ataków na Ukrainę - mówił wicewojewoda Tomasz Witkowski. Wyjaśniał również na co jest 350 milionów złotych przekazywanych właśnie opolskim samorządom.
- Wielka tragedia, wielkie nieszczęście - szaleństwo człowieka na Kremlu. Nikt nie wie na co jeszcze go stać. - mówi wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski o ostatnich atakach Rosji na ukraińskie miasta. Dodając, że trzeba wzmocnić czujność i działania międzynarodowe, by powstrzymać podobne ataki Rosjan.

Tomasz Witkowski skomentował także dystrybucje w Polsce jodku potasu i liczenie schronów przeciwlotniczych.
- Chodzi o uświadomienie mieszkańcom, że to zagrożenie jest blisko. Byśmy byli przygotowani na niespotykane od wielu lat wydarzenia. Oczywiście nikt tego nie chce, ale przygotowani być musimy.

Odnosząc się do zapowiedzi przekazania opolskim samorządom 350 milionów złotych wicewojewoda powiedział, że te środki maja charakter bieżący, czyli mogą zostać wykorzystane np. na zapłatę za energię, ciepło systemowego czy za zakup węgla.

Mówił także o działaniach niektórych samorządów.

- Takie grożenie, że będzie wyłączane oświetlenie, ciepło...Po to są właśnie te pieniądze, aby tych kroków nie trzeba było podejmować. - Moim zdaniem nie powinno być tutaj gry politycznej, bo latarnie, chodniki a dzisiaj też nauka dzieci w szkole i ciepło dla nich nie mają barw politycznych. I wszyscy powinniśmy się skupić by współpracować.

Tomasz Witkowski wzywał także do współpracy samorządów z administracja rządową.
- To jest trochę tak, że sytuacja jest nadzwyczajna. Do tego jesteśmy administracją publiczną, by rozwiązywać trudne problemy i ułatwiać mieszkańcom funkcjonowanie. No kto to ma zrobić? Administracja rządowa i samorządowa! Musimy wspólnie funkcjonować.- przekonywał wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski.

Zobacz także

2022-12-25, godz. 08:30 Biskup Andrzej Czaja o tym, jak dobrze świętować Boże Narodzenie Jak nie przegapić Bożego Narodzenia i jak dobrze świętować, gdy przygotowania często kosztowały nas wiele wysiłku na świętowanie nie ma już siły? Między… » więcej 2022-12-24, godz. 08:45 Jakub Roszuk o tym, czy karp nadal króluje na świątecznych talerzach - Ceny karpia są dużo wyższe niż przed rokiem, ale myślę, że ta ryba zasługuje na to - mówi Jakub Roszuk, prezes Lokalnej Rybackiej Grupy Działania "Opolszczyzna"… » więcej 2022-12-23, godz. 08:45 "Mówimy tu o tysiącach hektarów" - Waldemar Janeczek o ziemi, która zacznie trafiać od przyszłego roku do rolników… Około 15,5 tys. hektarów wróci na pewno do zasobu, a łącznie to 25,5 tys. ha. - To bardzo dużo - ocenia Waldemar Janeczek, dyrektor oddziału terenowego… » więcej 2022-12-22, godz. 08:45 "Nikt nie spodziewał się, że to tak długo będzie trwało" - Dawid Drożdż o pomocy dla uchodźców - Piękna karta pomocy mieszkańców regionu dla uchodźców, ale nie jest pocieszające to, że ta pomoc jest nadal potrzebna - mówi dyrektor oddziału okręgowego… » więcej 2022-12-21, godz. 08:30 Sylwester Brząkała: robimy wszystko, aby połączenia były realizowane punktualnie Skąd wzięły się wczoraj tak duże problemy z kursowaniem pociągów w naszym regionie? Zapytaliśmy o to Sylwestra Brząkałę, dyrektora oddziału POLREGIO… » więcej 2022-12-20, godz. 08:52 Andrzej Buła o budżecie województwa zaplanowanym na rok 2023 Gościem "Porannej rozmowy Radia Opole" był marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła z którym rozmawialiśmy o budżecie województwa zaplanowanym na… » więcej 2022-12-19, godz. 08:42 Beata Kempa: trzeba postawić tamę "szaleństwu dekarbonizacyjnemu" - To co dzieje się w UE to szaleństwo dekarbonizacyjne. Jest mocne przyciśnięcie gazu, szczególnie przez Fransa Timmermansa, mimo, że na wschodzie szaleje… » więcej 2022-12-18, godz. 08:30 Podkomisarz Dariusz Świątczak o bezpiecznej jeździe w zimowych warunkach Warunki na drogach w ostatnich dniach zrobiły się prawdziwie zimowe i od razu posypały się kolizje i mandaty. Jak jeździć w takich warunkach bezpiecznie?… » więcej 2022-12-17, godz. 08:30 Daniel Iwan z firmy Tauron m.in. o tym, jak skorzystać z rządowego zamrożenia cen energii elektrycznej na przyszły… Wszyscy spoglądamy z niepokojem w przyszłość, martwiąc się o wysokie rachunki za energię. Jak można obniżyć rachunki? Co zrobić, żeby skorzystać z… » więcej 2022-12-16, godz. 10:29 Tomasz Garbowski: Trzymam kciuki za Argentynę i... Szymona Marciniaka - To niewątpliwie jego sukces i polskiej federacji, że mamy takiego sędziego. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata Polak będzie sędziował takie… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »