Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Beata Kempa o działaniach UE w sprawie Ukrainy i…
2022-10-11, 09:03 Autor: Ireneusz Prochera

Beata Kempa o działaniach UE w sprawie Ukrainy i polskim KPO

Beata Kempa o działaniach UE w sprawie Ukrainy i polskim KPO
- To co robi w tej chwili na Ukrainie Rosja można śmiało uznać za terroryzm. To są zbrodnie wojenne, ludobójstwo, ataki na cywilów. Więc jakże inaczej to nazwać? - pytała w Porannej Rozmowie posłanka do PE Beata Kempa. Jej grupa ECR przygotowuje rezolucję w sprawie uznania Rosji za państwo terrorystyczne.
Posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego Beata Kempa przyznaje , że w Europie nadal są ludzie, którzy wzywają raczej do dialogu z Putinem niż do wzmacniania presji na niego.
- Ci którzy prowadzili z Rosją, z Kremlem, potężne interesy chcą do nich wrócić. To są też ci, którzy próbują zapewnić sobie spokój we własnych krajach, bardziej patrzą przez słupki poparcia, nie bacząc na to, jakie to może przynieść konsekwencje w globalnej polityce, w wymiarze bezpieczeństwa dla Europy.

Europosłanka wzywa też do dalszego stosowania sankcji, izolowania Putina. Podkreśliła, że władza na Kremlu chwieje się, trzeba więc wzmóc na nią presję.

Beata Kempa stwierdziła również, że z zażenowaniem obejrzała spotkanie (08.10) w Kluczborku Donalda Tuska z mieszkańcami, zarzucając przewodniczącemu PO uprawianie propagandy.

Odniosła się także do słów Tuska, który zarzucił PiS i ZP blokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Według niego, gdyby tylko połowę środków z KPO wydać w powiatach, to średnio każdy polski powiat mógłby mieć do dyspozycji dodatkowe 500 mln zł. -"Wyobraźcie sobie tu, w Kluczborku 500 mln zł, które w Europie czekają dokładnie na to, abyśmy je wzięli i wydali tu, w tym powiecie" - mówił lider Platformy Obywatelskiej.

Europosłanka PiS stwierdziła, komentując to wystąpienie, że Donald Tusk jest częścią rządzącej grupy EPP w Parlamencie Europejskim, więc gdyby on naprawdę chciał tych środków w Polsce to bardzo mocno opowiedziałby się za tym przed Ursulą von der Leyen, czy przed Manfredem Weberem, czy Verą Jurovą i te środki z pewnością byłoby łatwiej uzyskać.

- Gdyby nie uczestniczył w kładzeniu kłód pod nogi Polsce to dzisiaj nie mielibyśmy żadnej dyskusji na ten temat- powiedziała Beata Kempa.

Zobacz także

2022-12-18, godz. 08:30 Podkomisarz Dariusz Świątczak o bezpiecznej jeździe w zimowych warunkach Warunki na drogach w ostatnich dniach zrobiły się prawdziwie zimowe i od razu posypały się kolizje i mandaty. Jak jeździć w takich warunkach bezpiecznie?… » więcej 2022-12-17, godz. 08:30 Daniel Iwan z firmy Tauron m.in. o tym, jak skorzystać z rządowego zamrożenia cen energii elektrycznej na przyszły… Wszyscy spoglądamy z niepokojem w przyszłość, martwiąc się o wysokie rachunki za energię. Jak można obniżyć rachunki? Co zrobić, żeby skorzystać z… » więcej 2022-12-16, godz. 10:29 Tomasz Garbowski: Trzymam kciuki za Argentynę i... Szymona Marciniaka - To niewątpliwie jego sukces i polskiej federacji, że mamy takiego sędziego. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata Polak będzie sędziował takie… » więcej 2022-12-15, godz. 08:52 Ernest Pytlarczyk: dwucyfrowa inflacja największym problemem polskiej gospodarki - Ostatnie dwa lata to był okres prosperity, trzeba o tym pamiętać - mówi Ernest Pytlarczyk, Główny Ekonomista Banku Pekao SA, który prezentował w stolicy… » więcej 2022-12-14, godz. 08:44 Agnieszka Kobierska, z-ca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o grypie ptaków - Mamy dwa kolejne podejrzenia wystąpienia grypy ptaków w naszym województwie. To miejscowości Lubnów i Zbice. - poinformowała Agnieszka Kobierska, zastępca… » więcej 2022-12-13, godz. 09:15 Wojciech Komarzyński o pomocy dla rolników i... policzkach wieprzowych - Sytuację mamy trudną i wynika ona z czynników niezależnych od nas. Widzimy co dzieje się na rynkach światowych. Dlatego rząd i resort rolnictwa robią… » więcej 2022-12-12, godz. 09:00 Barbara Pawlos o fali zachorowań na grypę i szczepieniach - Mamy sezon zachorowań na grypę i tłumy zaczynają atakować opolskie przychodnie - potwierdza Barbara Pawlos z opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia… » więcej 2022-12-11, godz. 08:40 Jacek Boczar o choinkach. Jak wybrać najlepszą dla siebie? Opolanie ruszyli po choinki! Gdzie można kupić najlepsze i ile trzeba za przyjemność posiadania pachnącego lasem drzewka zapłacić? O tym opowiedział Jacek… » więcej 2022-12-10, godz. 08:40 Łukasz Żmuda o sytuacji mieszkaniowej osób niepełnosprawnych Własny, skromny kąt na początek dorosłego, samodzielnego życia, to wciąż dla wielu młodych ludzi marzenie, trudne do zrealizowania. A sytuacja niepełnosprawnych… » więcej 2022-12-09, godz. 10:30 Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu, szansach wyborczych opozycji i programie Odnowa Wsi - Moja nieobecność jest usprawiedliwiona chorobą żony - tak poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński odpowiada na pytanie o powody nieobecności… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »