Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Bartosz Ryszka, prezes OIG o nastrojach wśród opolskich…
2022-10-10, 09:50 Autor: Ireneusz Prochera

Bartosz Ryszka, prezes OIG o nastrojach wśród opolskich przedsiębiorców

Bartosz Ryszka, prezes OIG o nastrojach wśród opolskich przedsiębiorców
- Niestety, nastroje przedsiębiorców nie są zbyt optymistyczne. Już teraz mają spore kłopoty związane z sytuacja globalną i w Polsce - mówi Bartosz Ryszka, prezes Zarządu Opolskiej Izby Gospodarczej. Dodając, że mikro-, mali i średni przedsiębiorcy z woj. opolskiego bardzo obawiają się przyszłego roku.
Bartosz Ryszka wskazuje, że krytyczny będzie pierwszy kwartał, a nawet pierwsza połowa przyszłego roku.Wtedy to mają nastąpić mocne podwyżki cen energii i wzrost pensji minimalnej.

97 procent firm w Polsce to najmniejsze i średnie firmy. -To sól ziemi - dodaje prezes Ryszka, dlatego tak ważna jest ich kondycja.

Prezes OIG przyznał, że z zainteresowaniem i nadzieją czeka na ogłoszenie planu dla biznesu złagodzenia skutków wysokich cen energii, jaki zapowiedział rząd. To ważne szczególnie dla najmniejszych firm, bo duże korporacje, oprócz tego, że mają większe zasoby finansowe, to jeszcze stać je na zewnętrzne wsparcie prawno-organizacyjne w sytuacji kryzysowej.

Bartosz Ryszka, nie ma wątpliwości, że czeka nas w najbliższych miesiącach odwrócenie trendu na rynku pracy. Pojawią się zwolnienia pracowników i zamykanie firm.

Prezes Zarządu Opolskiej Izby Gospodarczej zapowiedział również, że kontynuowane będą spotkania z cyklu Kompas Gospodarczy, takie jak te w Brzegu i na zamku w Mosznej w ostatnim czasie. Według niego, przedsiębiorcy potrzebują pomocy w radzeniu sobie m.in. ze zmianami prawa.

Zobacz także

2022-12-18, godz. 08:30 Podkomisarz Dariusz Świątczak o bezpiecznej jeździe w zimowych warunkach Warunki na drogach w ostatnich dniach zrobiły się prawdziwie zimowe i od razu posypały się kolizje i mandaty. Jak jeździć w takich warunkach bezpiecznie?… » więcej 2022-12-17, godz. 08:30 Daniel Iwan z firmy Tauron m.in. o tym, jak skorzystać z rządowego zamrożenia cen energii elektrycznej na przyszły… Wszyscy spoglądamy z niepokojem w przyszłość, martwiąc się o wysokie rachunki za energię. Jak można obniżyć rachunki? Co zrobić, żeby skorzystać z… » więcej 2022-12-16, godz. 10:29 Tomasz Garbowski: Trzymam kciuki za Argentynę i... Szymona Marciniaka - To niewątpliwie jego sukces i polskiej federacji, że mamy takiego sędziego. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata Polak będzie sędziował takie… » więcej 2022-12-15, godz. 08:52 Ernest Pytlarczyk: dwucyfrowa inflacja największym problemem polskiej gospodarki - Ostatnie dwa lata to był okres prosperity, trzeba o tym pamiętać - mówi Ernest Pytlarczyk, Główny Ekonomista Banku Pekao SA, który prezentował w stolicy… » więcej 2022-12-14, godz. 08:44 Agnieszka Kobierska, z-ca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o grypie ptaków - Mamy dwa kolejne podejrzenia wystąpienia grypy ptaków w naszym województwie. To miejscowości Lubnów i Zbice. - poinformowała Agnieszka Kobierska, zastępca… » więcej 2022-12-13, godz. 09:15 Wojciech Komarzyński o pomocy dla rolników i... policzkach wieprzowych - Sytuację mamy trudną i wynika ona z czynników niezależnych od nas. Widzimy co dzieje się na rynkach światowych. Dlatego rząd i resort rolnictwa robią… » więcej 2022-12-12, godz. 09:00 Barbara Pawlos o fali zachorowań na grypę i szczepieniach - Mamy sezon zachorowań na grypę i tłumy zaczynają atakować opolskie przychodnie - potwierdza Barbara Pawlos z opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia… » więcej 2022-12-11, godz. 08:40 Jacek Boczar o choinkach. Jak wybrać najlepszą dla siebie? Opolanie ruszyli po choinki! Gdzie można kupić najlepsze i ile trzeba za przyjemność posiadania pachnącego lasem drzewka zapłacić? O tym opowiedział Jacek… » więcej 2022-12-10, godz. 08:40 Łukasz Żmuda o sytuacji mieszkaniowej osób niepełnosprawnych Własny, skromny kąt na początek dorosłego, samodzielnego życia, to wciąż dla wielu młodych ludzi marzenie, trudne do zrealizowania. A sytuacja niepełnosprawnych… » więcej 2022-12-09, godz. 10:30 Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu, szansach wyborczych opozycji i programie Odnowa Wsi - Moja nieobecność jest usprawiedliwiona chorobą żony - tak poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński odpowiada na pytanie o powody nieobecności… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »