Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marcin Oszańca o wizycie Władysława Kosiniaka…
2022-09-21, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Marcin Oszańca o wizycie Władysława Kosiniaka Kamysza w regionie, dogadywaniu się opozycji i czy PSL snuje plany współpracy z ugrupowaniem Jarosława Gowina

Marcin Oszańca o wizycie Władysława Kosiniaka Kamysza w regionie, dogadywaniu się opozycji i czy PSL snuje plany współpracy z ugrupowaniem Jarosława Gowina
Gościem Radia Opole o poranku był dziś Marcin Oszańca, prezes PSL w regionie, z którym rozmawialiśmy o:
- wizycie szefa PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza w regionie i spotkaniu z rolnikami i przedsiębiorcami,
- ostatnim spotkaniu liderów opozycji,
- tworzeniu list wyborczych i pakcie senackim,
- tym, czy PSL chciałoby współpracować z Porozumieniem Jarosława Gowina.
- Bardzo dobrze że opozycja się spotyka w gronie liderów. PRzede wszystkim potwierdzamy pakt senacki, który ukazał się sukcesem - mówił Oszańca. 

Zwróciliśmy jednak uwagę na słowa Włodzimierza Czarszastego, który stwierdził, że "pakt senacki  to za mało", który zgłosił podczas wczorajszego spotkania liderów opozycji dotyczącego utworzenia jednego komitetu wyborczego do senatu.

- To jest niemożliwe. Oczywiście, nikt nie odbiera możliwości odbierania postulatów. Możemy rozmawiać, możemy dyskutować. Natomiast to jest pójście o krok za daleko. To spowodowałoby szereg problemów, chociażby finansowych - jak to rozliczać? Poza tym jesteśmy tak naprawdę z różnych obozów politycznych i mamy różne poglądy. Nie możemy tworzyć jednego bloku od lewa do prawa.

Marcin Oszańca zaznaczył, że jeśli chodzi o współpracę opozycji dużo zależy od ordynacji wyborczej i wyborów samorządowych.

- Jeśli nic się nie zmieni, to my jesteśmy zwolennikami dwóch list. Będzie to najbardziej efektywne jeśli chodzi o mandaty i opozycja nie utraci głosów - mówił nasz gość. 

Dziś na stole są 3 rozwiązania: PSL i PL2050, PSL i PO czy PSL, PO  i PL2050. Zobaczymy też w którym kierunku pójdzie do Platforma, z uwagi na ostatnie głosy Tuska o aborcji... Nie można narzucać politykowi w co ma wierzyć - dodał. 

Dlaczego na ostatniej konferencji prasowej opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego pojawił się członek Porozumienia?- Ja ogłosiłem, że będzie konferencja, on też powiedział, że chciałby zrobić. Media się nie rozdwoją, blisko nam poglądowo, nie widziałem konfliktu i nie widziałem problemu, żeby z nami stanął - mówił. 

Czy w takim razie PSL jest skłonny do współpracy z ugrupowaniem Jarosława Gowina?
- Są głosy, że dużo złego zrobił, ale proszę zadać sobie pytanie i mówię to do opozycji: czy lepsze byłoby to że oni dalej byliby w obozie Zjednoczonej Prawicy czy jednak lepiej, że są po stronie opozycji i bloku demokratycznego? Zobaczmy, głosują teraz z opozycją.

- Trochę czasu musi minąć i ich wysiłek musi być zwielokrotniony, że "tak, jesteśmy po stronie opozycyjnej", ale sam fakt, że są po tej stronie jest wartością dodaną - stwierdził Oszańca.

Zobacz także

2022-11-28, godz. 09:03 Adam Gomoła: Naszą ambicją jest uzyskać w wyborach parlamentarnych w regionie co najmniej 2 mandaty, a mam nadzieję… Adam Gomoła z zarządu Polska 2050 na Opolszczyźnie o: - wyborze zarządu ugrupowania w regionie - działalności i strukturze partii - planach na wybory… » więcej 2022-11-26, godz. 08:35 Minister Bortniczuk o wyławianiu sportowych talentów - To jest program, w którym wzorujemy się na rozwiązaniach słoweńskich. Słoweńcy są narodem bardzo małym, ale osiągają wiele sportowych sukcesów. Zdaniem… » więcej 2022-11-27, godz. 08:30 Szymon Ogłaza: Rosną koszty kolei regionalnych - Na pewno jesteśmy w takim momencie dosyć trudnym, jeśli chodzi o kolej. Z jednej strony odbudowujemy się po pandemii, z drugiej strony różnica między… » więcej 2022-11-25, godz. 09:19 Piotr Wożniak o pomyśle Lewicy na wybory i wdowich emeryturach - Renty wdowie to taka symboliczna nazwa dla obywatelskiego projektu, który będzie umożliwiał dziedziczenie emerytur. - mówi Piotr Woźniak, współprzewodniczący… » więcej 2022-11-24, godz. 08:56 Bartosz Ryszka: kluby sportowe jak firmy - Wspieranie klubów sportowych daje możliwość integracji środowiska biznesu wokół sportu. To już się dzieje. Przykładem jest klub KPR Gwardia Opole… » więcej 2022-11-23, godz. 08:55 Irena Wolińska o wyzwaniach dla rynku pracy - Na razie rynek pracy kryzysu nie odczuwa, odczuwamy go my, obywatele. Zdaniem ekspertów, którym ufam, bezrobocie nie wzrośnie - mówiła Irena Wolińska… » więcej 2022-11-22, godz. 08:52 Konrad Gęsiarz: Dochodzimy do absurdu, że nie chce się dawać na podstawową działalność, a oczekuje się jej ro… Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o: - finansach szpitala powiatowego i tym, kto nie chce na szpital łożyć - przyszłorocznym budżecie powiatu - planowanych… » więcej 2022-11-21, godz. 08:50 Opolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej Paweł Nakonieczny o kontrolach składów węgla, liście pracowników… Inspekcja Handlowa rozpoczęła kontrole składów węgla w całym kraju; sprawdzi łącznie kilka tysięcy punktów sprzedaży. - Te kontrole są przede wszystkim… » więcej 2022-11-20, godz. 09:15 Maciej Kalski o IV Opolskim ForumZawodowym - W tym roku będziemy mówić o trendach na rynku pracy w perspektywie przyszłego roku oraz o cudzoziemcach - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej… » więcej 2022-11-19, godz. 08:30 Anna Konopnicka-Pęk o Dniu Otwartym Notariatu Tematem tegorocznej edycji Dnia Otwartego Notariatu jest ochrona majątku rodziny i firmy w czasie kryzysu. - Czynności, których możemy dokonać u notariusza… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »