Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sławomir Kłosowski: Jak słyszę krytykę przekopu…
2022-09-16, 09:32 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski: Jak słyszę krytykę przekopu Mierzei Wiślanej to przypomina mi się budowa portu w Gdyni

Sławomir Kłosowski "Poranna Rozmowa Radia Opole" (16.09.2022)
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o:
- 83. rocznicy napaści Rosji na Polskę
- Otwarciu Kanały Żeglugowego na Mierzei Wiślanej
- 76. rocznicy zbrodni na żołnierzach oddziału "Bartka"
- To było działanie zdradzieckie i podstępne poprzedzone Paktem Ribbentrop-Mołotow do końca utrzymywanym przez Sowietów w tajemnicy - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Jutro (17.09) mijają 83 lata od agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości rocznicowe zaplanowano na piątkowe (16.09) popołudnie w Opolu. Będą połączone z obchodami Dnia Sybiraka.

W sobotę, 17 września w 83. rocznicę agresji Rosji sowieckiej na Polskę odbędzie się także uroczyste otwarcie Kanał Żeglugowego na Mierzei Wiślanej.
- To nie jest przypadek. Wiadomym jest, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, prezes Jarosław Kaczyński postawił na to, żeby uniezależnić żeglugę na Bałtyk od cieśniny pilawskiej, która wiedzie przez terytorium rosyjskie - powiedział wojewoda Kłosowski. - To dbałość o naszą suwerenność, rozwój wschodnich terenów kraju.

- Jak słyszę tę krytykę, która wylewa się z ust najczęściej anonimowych to przypomina mi się budowa portu w Gdyni. Ona może nie była krytykowana z taką intensywnością, ale wtedy mówiono po co, dlaczego, przecież są inne wydatki, trzeba odbudować kraj. Dzisiaj wiemy jakie korzyści płyną z tego, że zbudowaliśmy ten port. Dzisiaj jest dyskusja podobna, jeżeli chodzi o przekop mierzei - porównywał gość Radia Opole.

W internetowej części rozmowy wojewoda opolski powiedział o sobotnich uroczystościach związanych z 76. rocznicą zbrodni popełnionej przez funkcjonariuszy UB na żołnierzach Zgrupowania Partyzanckiego Oddziałów NSZ kpt. Henryka Flamego ps. "Bartek".
Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2022-11-17, godz. 09:01 Mirela Ulrich o nagrodzie "Solidarni z Ukrainą" - Do nagrody "Solidarni z Ukrainą" przyjmujemy zgłoszenia do 18-tego listopada - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Mirela Ulrich z Centrum Dialogu… » więcej 2022-11-16, godz. 09:16 Dr Tomasz Pawłuszko: Prośba o uruchomienie art. 4 traktatu o NATO nadal jest zasadna - Wydaje mi się, że prośba o uruchomienie art. 4 traktatu o NATO nadal jest zasadna - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Tomasz Pawłuszko, analityk… » więcej 2022-11-15, godz. 08:53 Wojciech Komarzyński (ARiMR) o pieniądzach dla rolników - Strumień pieniądza w tych trudnych czasach jest bardzo potrzeby, także rolnikom - mówi dyrektor opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji… » więcej 2022-11-14, godz. 09:29 Dr Stanisław Niewiński o Tygodniu Służby Zagranicznej i szczycie G20 Rusza Tydzień Służby Zagranicznej w województwie opolskim. W środę (16.11) obchodzony jest w Polsce Dzień Służby zagranicznej. - W Regionalnych Ośrodkach… » więcej 2022-11-13, godz. 09:00 Michał Wojczyszyn o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości - Myślę, że nie jest trudno zostać przedsiębiorcą, natomiast znacznie trudniejsze jest później poruszanie się w gąszczu przepisów, w obecnej sytuacji… » więcej 2022-11-12, godz. 09:05 Dawid Rusak (PIP) o przestrzeganiu prawa pracy - Kodeks pracy wspiera zarówno pracowników jak i pracodawców. Pamiętajmy, że to zarówno prawa obu stron, jak i obowiązki - mówi nadinspektor pracy Dawid… » więcej 2022-11-11, godz. 09:00 Por. Michał Gełej o tym jak zostać żołnierzem -Ustawa o obronie ojczyzny wprowadziła szereg zmian w procesie rekrutacji. W miejsce 16 wojewódzkich sztabów Wojskowych, powołano Centralne Wojskowe Centrum… » więcej 2022-11-10, godz. 08:51 Jakub Dubik o tegorocznym Banku Talentów - W ramach programu staramy się niwelować te braki, których sami jako młodzi muzycy doświadczyliśmy w czasie nauki w szkole muzycznej czy na studiach. I… » więcej 2022-11-09, godz. 09:13 Wicewojewoda Tomasz Witkowski o węglu, lotnisku i obchodach Święta Niepodległości - Wszystkie opolskie gminy zgłosiły się do rządowego programu dystrybucji węgla. Przy tym 66 gmin będzie to robiło we własnym zakresie, a 5 gmin poprzez… » więcej 2022-11-08, godz. 08:55 Marcin Bronkiewicz o zakończonej budowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, przygotowaniach do budowy trasy S11 i obwodnicy… - Inwestycja została ukończona w terminie. Wczoraj, czyli 7 listopada udostępniliśmy nowy odcinek drogi krajowej nr 40 pierwszym użytkownikom - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »