Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Witkowski: Musimy pamiętać o naszej historii…
2022-09-01, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Witkowski: Musimy pamiętać o naszej historii, ona jest trudna, ale nie wolno o niej zapominać

Tomasz Witkowski: Musimy pamiętać o naszej historii, ona jest trudna, ale nie wolno o niej zapominać
Tomasz Witkowski wicewojewoda opolski o obchodach 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Opolu upamiętniono ten dzień przed budynkiem dawnego konsulatu II Rzeczypospolitej. 1 września 1939 roku niemiecka policja i gestapo zajęły budynek i aresztowały pracowników.

- O godzinie 9, odbędzie się uroczystość i złożenie kwiatów przy tablicy na dworcu kolejowym upamiętniającej deportacje działaczy polskich. Mam nadzieję, że będą mieszkańcy. Musimy pamiętać o naszej historii, ona jest trudna, nie wolno o niej zapominać - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski.

- Niestety dzisiejsze wydarzenia jakie mają miejsce na Ukrainie muszą nam wszystkim uzmysłowić to, że ludzie ludziom potrafią tak straszny los zgotować - dodał.

Gość Radia Opole przypomniał także, że przed wybuchem II wojny światowej, tak samo jak przed napaścią Rosji na Ukrainę uważano, że wojny nie będzie. Były jednak sygnały.

- Bardziej chyba nadzieją żyli nasi dziadkowie, że tej wojny nie będzie. My wczoraj, na Opolszczyźnie mieliśmy takie wydarzenie, upamiętnienie to, że niemieckie bombowce startowały z lotniska w Polskiej Nowej Wsi i bombardowały Wieluń. Dlatego odbył się tam apel, który jest przestrogą dla kolejnych pokoleń, że coś co wydaje się niemożliwe, może się zdarzyć.

Wicewojewoda opolski zaprosił także na wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego, które rozpoczyna się o godzinie 9.00 w Niemodlinie

Zobacz także

2022-10-31, godz. 09:18 St. asp. Agnieszka Nierychła o policyjnym zabezpieczeniu cmentarzy na Wszystkich Świętych - My jako policjanci mamy zdecydowanie więcej pracy. Tegoroczne działania rozłożone są bowiem na sześć dni - mówiła st. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy… » więcej 2022-10-30, godz. 08:30 Ks. Waldemar Klinger o pracach archeologicznych w katedrze oraz dalszych planach remontowych - Prace archeologiczne potrwają co najmniej kilka miesięcy, ale potem czekają nas prace, które mają doprowadzić katedrę do stanu pierwotnego - mówił proboszcz… » więcej 2022-10-29, godz. 08:30 Rafał Pydych z GDDKiA o stanie dróg i o tym, z czego on wynika Dyrektor opolskiego oddziału Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad odniósł się z do raportu GDDKiA, z którego wynika, że wiele głównych dróg w regionie… » więcej 2022-10-28, godz. 08:36 Manfred Grabelus o jakości powietrza i aktualności uchwały antysmogowej Dyrektor departamentu ochrony środowiska urzędu marszałkowskiego odniósł się do groźby pogorszenia się jakości powietrza, jako skutku kryzysu energet… » więcej 2022-10-27, godz. 10:07 Prezes WFOŚiGW w Opolu,  Aleksandra Drescher o pieniądzach na ekologiczne źródła ciepła - Poziom składanych wniosków jest prawie stały. Widać od jesieni niewielki wzrost, może o jedną dziesiątą - mówi prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony… » więcej 2022-10-26, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca: o inwestycjach, które nie mogą czekać i pomocy Ukrainie - Inwestycje w drogi regionalne, w szpitale, nie mogą czekać - mówi wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca, komentując decyzję o przeznaczeniu… » więcej 2022-10-24, godz. 13:35 Marcin Ociepa: Jesteśmy bezpieczni, ale chciałbym, żebyśmy dojrzale podchodzili do tego, co nas otacza Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł ziemi opolskiej: - o II Forum Rozwoju Regionalnego, - rewitalizacji przestrzeni na Górze Św. Anny, -… » więcej 2022-10-23, godz. 09:00 Piotr Mielec: Głosujcie na najlepszy produkt turystyczny Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej o: - głosowaniu internautów na najlepszy produkt turystyczny - złotym certyfikacie Polskiej… » więcej 2022-10-22, godz. 09:00 Dni otwarte i 60 lat polskiej statystyki Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o: - dniach otwartych - 60-cio leciu statystyki w Polsce » więcej 2022-10-20, godz. 15:46 Sławomir Kłosowski: Komisarz UE ds. budżetu mówi, że nie ma zagrożenia, żeby pieniądze nie trafiły do Polski Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski w Porannej Rozmowie o: - Fake newsie w sprawie zamrożenia dotacji unijnych - jodku potasu - dystrybucji węgla » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »