Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Paweł Kampa: Jako formacja polityczna, która nie…
2022-08-24, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Paweł Kampa: Jako formacja polityczna, która nie jest w koalicji sejmikowej przedstawiamy mieszkańcom swoje pomysły, żeby wywołać dyskusję

Paweł Kampa o finansowaniu lekcji języka niemieckiego przez samorząd województwa
Paweł Kampa, Nowa Lewica o:
- nauczaniu języków branżowych
- przygotowaniach do przyszłorocznych wyborów
- zespołach roboczych pracujących nad propozycjami dla regionu
- Temat języków obcych jest nam znany i nie mówimy z pozycji osób, które nie wiedzą na czym temat polega - powiedział Paweł Kampa z Nowej Lewicy, pytany dlaczego przywitał się ze słuchaczami po niemiecku.

Nowa Lewica zaproponowała w ubiegłym tygodniu, aby samorząd województwa opolskiego finansował nauczenie języków obcych branżowych. Punktem wyjścia było zmniejszenie subwencji na nauczanie j. niemieckiego jako j. mniejszości.

Nowa Lewica uważa, że Opolszczyzna znów może się w kraju wyróżniać.
- Trzeba wspomóc naszą młodzież w nauczaniu języków specjalistycznych. Samorząd województwa to jedyna instytucja, która na poziomie regionu może takie programy stworzyć i realizować - wyjaśniał gość Radia Opole.

Odniósł się także do wypowiedzi wicemarszałek województwa Zuzanny Donath-Kasiury, która odpowiadając na postulat Nowej Lewicy zaprezentowany na konferencji prasowej, powiedziała, że szkoda, że przed konferencją nie doszło do rozmów na ten temat z zarządem województwa.

- To normalna rzecz, że polityk chciałby najpierw porozmawiać i ocenić projekt. Natomiast my jako formacja polityczna, która nie jest w koalicji sejmikowej przedstawiamy mieszkańcom swoje pomysły, żeby wywołać dyskusję - stwierdził Paweł Kampa.

- Nasza propozycja jest na tyle ogólna, żeby zarząd mógł ze swoją inicjatywą wyjść. To nie jest postawienie zarządu pod ścianą gotowym projektem. Tu jest duża możliwość opracowania różnych wariantów tego rodzaju projektu - mówił gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

Paweł Kampa powiedział, że Nowa Lewica powołała w województwie opolskim 20 grup roboczych tematycznych które stworzą propozycje dla mieszkańców przed przyszłorocznymi wyborami.

- Chcemy ważniejsze projekty, także budżetowo kosztowne powoli zacząć przedstawiać mieszkańcom. Prezentowanie wszystkiego w kampanii wyborczej powoduje zagłuszanie. Jednym z tych projektów jest edukacja językowa branżowa.

Zobacz także

2022-10-17, godz. 10:19 Tomasz Ognisty o zarzutach pod jego adresem i przekazywaniu ziemi dla rolników indywidualnych - Absolutnie nie czuję się winny. Wręcz przeciwnie, dodaje mi to powera, jak paliwo lotnicze. Odbieram dziesiątki telefonów od rolników, którzy zdają sobie… » więcej 2022-10-16, godz. 08:55 Mł. asp. Przemysław Kędzior z KWP w Opolu o skutkach zmiany przepisów drogowych - Nasze statystyki pokazują, że zdarzeń na opolskich drogach jest mniej - w ten sposób mł. asp. Przemysław Kędzior  z KWP w Opolu odniósł się do efektów… » więcej 2022-10-15, godz. 08:55 Barbara Pawlos (NFZ Opole) o szczepieniach i profilaktyce nowotworowej - Wyszczepialność cały czas nie jest tak zadowalająca jakbyśmy chcieli - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ, przypominając o… » więcej 2022-10-14, godz. 09:06 Łukasz Horbacz: opinia prywatnych dystrybutorów o sprzedaży węgla przez samorządy Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla krytykuje pomysł, by to samorządy zajęły się dystrybucją węgla. Nie sądzi, aby samorządy mogły to robić… » więcej 2022-10-13, godz. 08:46 Maciej Kalski o bezrobociu i groźbie zwolnień - Bezrobocie w województwie opolskim od trzech miesięcy bez zmian. Także we wrześniu wyniosło 5,6 proc. - poinformował Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego… » więcej 2022-10-11, godz. 09:03 Beata Kempa o działaniach UE w sprawie Ukrainy i polskim KPO - To co robi w tej chwili na Ukrainie Rosja można śmiało uznać za terroryzm. To są zbrodnie wojenne, ludobójstwo, ataki na cywilów. Więc jakże inaczej… » więcej 2022-10-11, godz. 09:03 Wicewojewoda Tomasz Witkowski o wsparciu samorządów i konsekwencjach wojny -Trzeba wzmocnić czujność i nacisk międzynarodowy na Rosję, by zaprzestała ataków na Ukrainę - mówił wicewojewoda Tomasz Witkowski. Wyjaśniał również… » więcej 2022-10-10, godz. 09:50 Bartosz Ryszka, prezes OIG o nastrojach wśród opolskich przedsiębiorców - Niestety, nastroje przedsiębiorców nie są zbyt optymistyczne. Już teraz mają spore kłopoty związane z sytuacja globalną i w Polsce - mówi Bartosz Ryszka… » więcej 2022-10-09, godz. 09:15 Andrzej Jakiel: 30 lat jestem na rynku nieruchomości i czegoś podobnego jeszcze nie było, żeby po prostu nic nie było… Andrzej Jakiel, prezes Opolskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości o: - zastoju na rynku - cenach nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym - Sytuacji… » więcej 2022-10-08, godz. 09:27 Nadleśniczy Marek Cholewa: Ceny są zamrożone jeśli chodzi o drewno na potrzeby bytowe ludności. To świadoma polityka… Nadleśniczy Marek Cholewa o: - dużym wzroście sprzedaży chrustu i drewna opałowego - tym, czy może zabraknąć drewna na opał - tym, że Lasy Państwowe… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »