Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sławomir Kłosowski o sondażu dającemu jednoprocentową…
2022-07-27, 10:39 Autor: Joanna Matlak

Sławomir Kłosowski o sondażu dającemu jednoprocentową przewagę opozycji

Sławomir Kłosowski o sondażu dającemu przewagę opozycji
Gościem Radia Opole był dziś Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski a zaraz szef struktur PiS w Opolu i powiecie opolskim. Rozmawialiśmy o:
- sondażu Kantar, który daje jednoprocentową przewagę KO nad PiS
- krytyce kierowanej pod adresem rządu
- koronawirusie, ASF i wichurach w regionie
- Pytanie o wiarygodność sondaży - podkreślił na początku rozmowy wojewoda Kłosowski. - Pytanie o autora zlecającego przeprowadzenie tych sondaży, jest wiele, wiele pytań, ale generalnie są to pytania stawiające w wątpliwość wiarygodność takich sondaży.

- Wiarygodność tego badania dla mnie jest pod wielkim znakiem zapytania. Ja, w dużej mierze, opieram się na porównaniu kilku sondaży tak, żeby one były wiarygodne z różnych stron - podkreślił nasz gość. O jakim sondażu mowa? Chodzi o sondaż Kantar Public, który KO daje 27% poparcia, a PiS 26%. Przeprowadzono go w dniach 15-20 lipca. Niektórzy politycy opozycji uznali go za dobry prognostyk.

Wczoraj wicemarszałek z PO Zbigniew Kubalańca stwierdził, że "przelała się granica. Granica obłudy i cynizmu tego rządu". - - Wilczym prawem opozycji jest krytyka partii rządzącej - mówi Kłosowski. - Zalecam więcej pokory.

- Jak słyszę zapowiedzi Tuska o 4 dniowym dniu pracy, to już się boje czy nie będzie pracujących sobót, bo zawsze jak coś zapowiadają to jest na odwrót - mówił nasz gość. Sławomir Kłosowski wypomniał Platformie także sprawę OFE, wieku emerytalnego czy podwyższanie podatków.
Ze Sławomirem Kłosowskim rozmawia Joanna Matlak (27.07.2022)

Zobacz także

2022-09-15, godz. 09:04 Sierżant Dawid Ziarniak o pracy policjantów "wodniaków" i zakończeniu sezonu Gościem Radia Opole o poranku był sierż. Dawid Ziarniak z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o: - zakończeniu sezonu, - pracy… » więcej 2022-09-14, godz. 09:14 Arkadiusz Wiśniewski o wejściu CBA do WiK-u, przetargach na prąd i sprzęt, uzupełnieniu rady nadzorczej i zarządu Gościem Radia Opole był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, z którym rozmawialiśmy o sytuacji w miejskiej spółce Wodociągi i Kanalizacja. Poruszyliśmy… » więcej 2022-09-13, godz. 08:59 Ireneusz Jaki: W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw. Spotkamy się w sądzie - W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw - powiedział Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, zawieszony… » więcej 2022-09-12, godz. 09:31 Maciej Kochański: Na 1770 miejsc w akademikach UO, wniosków jest ponad 5 tysięcy Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego o: - pożegnaniu z uchodźcami, którzy mieszkali w akademikach - ogromnym zainteresowaniem studentów miejscami… » więcej 2022-09-11, godz. 08:30 Ewa Olbryt o Ekopikniku "Głos mają ryby" Ewa Olbryt z Muzeum Wsi Opolskiej w "Porannej rozmowie Radia Opole" zaprasza na Ekopiknik "Głos mają ryby" i otwarcie nowej ekspozycji zagrody wiejskiej z rejonu… » więcej 2022-09-10, godz. 09:00 Joanna Kardasińska o wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa Rozpoczynają się Europejskie Dni Dziedzictwa. Na Opolszczyźnie inauguracja odbędzie się w tułowickich lasach. Rajd szlakiem grodzisk organizują wspólnie… » więcej 2022-09-09, godz. 08:54 Łukasz Nowak: Najwięcej pracy było w powiecie brzeskim - 35 zdarzeń, opolskim - 25 i krapkowickim - 17 Asp. Łukasz Nowak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP Opole o: - wieczornych i nocnych interwencjach po ulewnych deszczach - międzynarodowych ćwiczeniach… » więcej 2022-09-08, godz. 08:54 Sławomir Kłosowski: Wszystkie wyniki badań wody nie świadczą o skażeniu fizyko-chemicznym. Przyczyną jest zakwit… Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski o: - Przyczynie śnięcia ryb w Kanale Gliwickim - Działaniach urzędu służb oraz naukowców - Zakazie korzystania… » więcej 2022-09-07, godz. 08:54 Podkom. Dariusz Świątczak o wypadkach z udziałem pieszych i rowerzystów oraz o smartfon zombie Podkom. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego KWP w Opolu o: - wzroście liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów - sprawdzeniu swojej sprawności… » więcej 2022-09-06, godz. 08:50 Dr Bartosz Maziarz: Polska jest traktowana jako bardzo poważny sojusznik Stanów Zjednoczonych jeśli chodzi o kwestie… Dr Bartosz Maziarz, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, ekspert ds. bezpieczeństwa o: - wizycie szefów obrony Rumunii i Polski w Opolu - bezpieczeństwie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »