Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Zbigniew Kubalańca o sondażu Kantar dającym jednopunktową…
2022-07-26, 08:50 Autor: Joanna Matlak

Zbigniew Kubalańca o sondażu Kantar dającym jednopunktową przewagę KO nad PiS, o emocjach na spotkaniach z politykami i dotacjach na zabytki i działania młodzieżowe

Zbigniew Kubalańca o najnowszym sondażu pracowni Kantar
Porannym gościem Radia Opole był Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa i szef PO w Opolu. Rozmawialiśmy o:
- sondażu Kantar Public z 15-20 lipca, który daje jednopunktową przewagę KO nad PiS
- spotkaniach władzy z obywatelami, które zdaniem gościa są wyreżyserowane
- pieniądzach na zabytki w województwie i nowym projekcie skierowanym do młodzieży
- Jest radość, bo w PiS w końcu nie jest teflonowy - ocenił sondaż Kantar wicemarszałek województwa i szef PO w Opolu Zbigniew Kubalańca. chodzi o sondaż z piątku, który przeprowadzono w dniach 15-20 lipca. Po raz pierwszy Platforma Obywatelska wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość zyskując 27 % poparcia, a PiS uzyskuje 26 %.

- Przelała się granica obłudy i cynizmu tego rządu. To widać po spotkaniach z Kaczyńskim i Morawieckim. Jest szpaler policjantów, lista zaufanych działaczy PiS a pytania pisze się na kartce. A zwykli obywatele, którzy chcą powiedzieć jak ciężko im się żyje, spłaca kredyty i ciężko utrzymuje rodziny są odganiani przez policjantów na koniach i policjantów z pałkami długości mojej nogi. To najlepszy obraz tej władzy. Z drugiej strony jest Tusk, który chodzi bez ochrony i zabezpieczenia, jest witany i rozmawia o ciężkich tematach – powiedział Kubalańca. - To jest ta różnica - podkreślił.

- Nie ekscytuję się mocno, bo to 1 sondaż, będzie się to wahało, ale myślę, że to pewien trend. Jesień przyniesie kryzys tego rządu, będzie wzrost kosztów, problemy z węglem, gazem i energią elektryczną. Drożyzna jest przed nami, a rząd jeździ i mówi, że jest pięknie i macha chorągiewkami - stwierdził nasz gość.

Czy sprawa gorzowskiego WORD-u będzie miała wpływ na sondaże?

- Bez przesady. Jedna pani, w jednym ośrodku ruchu drogowego... Takie przypadki mogą się zdarzyć w każdym zakładzie, nie tylko w WORD-ie w Gorzowie... Oczywiście sytuacja skandaliczna - mówił Kubalańca. - Pewnie jest dyrektor jednostki, jest osoba, która odpowiada za to co się działo w tej jednostce samorządu, trzeba to wyjaśnić, ale tym nie kieruje Donald Tusk - mówił nasz gość.

W drugiej części rozmowy poruszyliśmy kwestię dotacji na zabytki; w tym tygodniu samorząd województwa podpisuje szereg umów z beneficjentami. Kolejnym tematem był nowy projekt wspierający działania młodzieżowe.

Zobacz także

2022-09-15, godz. 09:04 Sierżant Dawid Ziarniak o pracy policjantów "wodniaków" i zakończeniu sezonu Gościem Radia Opole o poranku był sierż. Dawid Ziarniak z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o: - zakończeniu sezonu, - pracy… » więcej 2022-09-14, godz. 09:14 Arkadiusz Wiśniewski o wejściu CBA do WiK-u, przetargach na prąd i sprzęt, uzupełnieniu rady nadzorczej i zarządu Gościem Radia Opole był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, z którym rozmawialiśmy o sytuacji w miejskiej spółce Wodociągi i Kanalizacja. Poruszyliśmy… » więcej 2022-09-13, godz. 08:59 Ireneusz Jaki: W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw. Spotkamy się w sądzie - W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw - powiedział Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, zawieszony… » więcej 2022-09-12, godz. 09:31 Maciej Kochański: Na 1770 miejsc w akademikach UO, wniosków jest ponad 5 tysięcy Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego o: - pożegnaniu z uchodźcami, którzy mieszkali w akademikach - ogromnym zainteresowaniem studentów miejscami… » więcej 2022-09-11, godz. 08:30 Ewa Olbryt o Ekopikniku "Głos mają ryby" Ewa Olbryt z Muzeum Wsi Opolskiej w "Porannej rozmowie Radia Opole" zaprasza na Ekopiknik "Głos mają ryby" i otwarcie nowej ekspozycji zagrody wiejskiej z rejonu… » więcej 2022-09-10, godz. 09:00 Joanna Kardasińska o wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa Rozpoczynają się Europejskie Dni Dziedzictwa. Na Opolszczyźnie inauguracja odbędzie się w tułowickich lasach. Rajd szlakiem grodzisk organizują wspólnie… » więcej 2022-09-09, godz. 08:54 Łukasz Nowak: Najwięcej pracy było w powiecie brzeskim - 35 zdarzeń, opolskim - 25 i krapkowickim - 17 Asp. Łukasz Nowak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP Opole o: - wieczornych i nocnych interwencjach po ulewnych deszczach - międzynarodowych ćwiczeniach… » więcej 2022-09-08, godz. 08:54 Sławomir Kłosowski: Wszystkie wyniki badań wody nie świadczą o skażeniu fizyko-chemicznym. Przyczyną jest zakwit… Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski o: - Przyczynie śnięcia ryb w Kanale Gliwickim - Działaniach urzędu służb oraz naukowców - Zakazie korzystania… » więcej 2022-09-07, godz. 08:54 Podkom. Dariusz Świątczak o wypadkach z udziałem pieszych i rowerzystów oraz o smartfon zombie Podkom. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego KWP w Opolu o: - wzroście liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów - sprawdzeniu swojej sprawności… » więcej 2022-09-06, godz. 08:50 Dr Bartosz Maziarz: Polska jest traktowana jako bardzo poważny sojusznik Stanów Zjednoczonych jeśli chodzi o kwestie… Dr Bartosz Maziarz, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, ekspert ds. bezpieczeństwa o: - wizycie szefów obrony Rumunii i Polski w Opolu - bezpieczeństwie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »