Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sławomir Kłosowski: Spotkania z mieszkańcami dają…
2022-07-06, 09:10 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski: Spotkania z mieszkańcami dają nam siłę do tego, żeby tworzyć kolejne programy, zmiany służące ludziom

Sławomir Kłosowski o swojej działalności jako pełnomocnik okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 52
Sławomir Kłosowski, pełnomocnik PiS w okręgu obejmującym Opole i powiat opolski o:
- Letniej ofensywie partii i gorącej jesieni
- Wizycie Elżbiety Witek na Opolszczyźnie
- 25. rocznicy powodzi tysiąclecia i pomocy uchodźcom
- Letnia ofensywa, to przede wszystkim wyjście do ludzi - powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole Sławomir Kłosowski, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 52. obejmującym Opole i powiat opolski.

- Nie jest to łatwy powiat, ze względu na jego ukształtowanie. W Opolu będziemy chcieli zaktywizować mieszkańców dzielnic. Wyzwaniem będzie dla mnie powiat ziemski, tzw. obwarzanek opolski. Tam będę chciał zaktywizować struktury, żeby w każdej części powiatu funkcjonowało aktywnie PiS. Przy okazji zapraszam mieszkańców Ozimka zapraszam do kontaktu, będziemy tworzyli struktury, komitety, żeby to nabrało formalnego działania.

Sławomir Kłosowski zapowiedział, że w najbliższą sobotę w Niemodlinie będzie gościć Elżbieta Witek, marszałek sejmu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 w Ośrodku Kultury im. Agnieszki Osieckiej.

- To pierwsza okazja do rozmów Polaków. One są ważne, potrzebne, dają nam siłę do tego, żeby tworzyć kolejne programy, zmiany służące ludziom - powiedział gość Porannej Rozmowy. - Te spotkania służą temu, żeby nasz elektorat nasi zwolennicy wiedzieli, że jest determinacja do tego, żeby w dalszym ciągu umacniać się w sondażach i żeby opinia publiczna ludzie, którzy nie są zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości przekonali się, że nam zależy.

Marszałek Witek będzie także tego dnia w Nysie w Zespole Szkół Rolniczych i jak zapowiada Sławomir Kłosowski, to pierwsza z plejady osób z pierwszych stron gazet, które odwiedzą województwo.

Gość Radia Opole skomentował także słowa Ryszarda Terleckiego, który powiedział, że letnia ofensywa to nie kampania wyborcza, tylko "przedbieg przed jesiennym sezonem politycznym, który będzie już bardzo gorący".

- Jesień, to okres, w którym wszyscy powracają do aktywności politycznej, nasi konkurenci polityczni też, a różnie to z ich aktywnością jest. Niekoniecznie i nie zawsze jest na takim poziomie, na jakim my uprawiamy politykę, nie raz kończy się wszczynaniem awantur - powiedział Kłosowski, zaznaczając, że opozycja nie ma konkretnych propozycji dla Polaków.

W internetowej części rozmowy gość Radia Opole powiedział, że PiS chce pokazać, że to, co do tej pory nie było możliwe, czyli trzykrotna wygrana z rzędu w wyborach parlamentarnych, jest możliwe. Dlatego też, partia wychodzi do Polaków tak wcześnie.

Sławomir Kłosowski wyliczał, ile pieniędzy trafiło do regionu w ostatnich latach rządów Zjednoczonej Prawicy. Mówił o inwestycjach w infrastrukturę drogową, kolejową, rzeczną, a także o pieniądzach dla samorządów z Polskiego Ładu.

Rozmawialiśmy także o przypadającej dzisiaj 25. rocznicy powodzi tysiąclecia, która w 1997 roku dotknęła Opolszczyznę, oraz o tym, że do końca wakacji uchodźcy z Ukrainy będą mogli pozostać w akademikach opolskich uczelni.

Wojewoda opolski podziękował także marszałkowi województwa opolskiego za przeznaczanie pieniędzy dla samorządów gmin na dostosowywanie mieszkań i pustostanów do zamieszkania przez uchodźców.

Zobacz także

2022-08-18, godz. 09:06 Rafał Pydych: Liczę, że uda się emocje ostudzić. Proces planowania trasy jest przejrzysty Rafał Pydych, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA o: - spotkaniu z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Zawady - pracach planistycznych budowy 4 kolejnych obwodnic -… » więcej 2022-08-17, godz. 09:07 Wojewoda Kłosowski: Od początku sierpnia była stała procedura badania stanu jakościowego Odry Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski o tym: - Od kiedy badany jest stan wody w Odrze - Działaniach WIOŚ i GIOŚ - Pytaniach Posła Witolda Zembaczyńskiego… » więcej 2022-08-16, godz. 10:04 Prof. Katarzyna Smyk: Opolskie wnioski są zazwyczaj bardzo dobrze przygotowane, ale musimy je najpierw zobaczyć Prof. Katarzyna Smyk, z Instytutu Nauk o Kulturze UMSC w Lublinie, przewodnicząca Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego o: - Szansach dwóch wniosków… » więcej 2022-08-15, godz. 09:03 Marcin Ociepa o piknikach wojskowych, rozwoju WOT i dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej Gościem porannej rozmowy był wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa, który w dniu Święta Wojska Polskiego opowiedział o piknikach wojskowych, rozwoju… » więcej 2022-08-14, godz. 09:30 Marcin Wycisło o inwestycjach w Jemielnicy Gościem niedzielnego poranka był Marcin Wycisło, wójt Jemielnicy, który opowiedział o ostatnich pozyskanych pieniądzach dla gminy i najważniejszych inwestycjach… » więcej 2022-08-13, godz. 09:05 Szczepan Iwanicki o działalności OSP oddziału ratownictwa wodnego w Opolu oraz zbiórce pieniędzy na niezbędny sp… Gościem sobotniego poranka był Szczepan Iwanicki, jeden z druhów OSP oddziału ratownictwa wodnego w Opolu, który opowiedział o zbiórce pieniędzy jaką… » więcej 2022-08-12, godz. 09:19 Tomasz Witkowski o działaniach w regionie w związku ze śnięciem ryb w sąsiednich województwach i długim weekendzie… Gościem Radia Opole był Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski, którego pytaliśmy o: - działania jakie podjęto na Opolszczyźnie w związku z masowym śnięciem… » więcej 2022-08-11, godz. 08:56 Prof. Marcin Lorenc o pomyślnej ewaluacji Politechniki Opolskiej, remocie "Lipska", rosnących opłatach, akademikach… » więcej 2022-08-10, godz. 09:42 Edward Kinder o strajku egzaminatorów w opolskim WORD Gościem Radia Opole był dziś Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Rozmawialiśmy o: - konsekwencjach strajku egzaminatorów -… » więcej 2022-08-09, godz. 08:52 Dr Bartosz Maziarz min. o zakupach w Korei Południowej dla polskiej armii, o tym czy możliwe jest wsparcie Rosji przez… Gościem Radia Opole był dziś dr Bartosz Maziarz, politolog i ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Opolskiego. Rozmawialiśmy o: - zakupach dla Wojska… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »